Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie macie drzwi wewnętrzne w domu - co wybrać?


Kisiel

Recommended Posts

Mam Pol- Skone - linia retro z ościeżnicami regulowanymi.

Prezentują się naszym zdaniem znakomicie. Cóż, oglądaliśmy sie za tzw. "drzwiami hiszpańskimi" ale te przyziemne realia okresu końca inwestycji ... :evil:

Ważna informacja te drzwi mają opaskę futryny z drewna a nie jak u wielu innych producentów z płyty.

 

Można zobaczyć http://www.pol-skone.com.pl/dretro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sosnowe drewniane. Kupiłem w sumie 14 kompletów surowych drzwi w tym zamawiane dwuskrzydłowe do salonu za 5300. z osciezami. Jest przy nich sporo roboty :( dogładzanie, malowanie i szklenie. Ale po tych zabiegach wygladają bardzo ładnie. I jeszcze jedno jak się coś nabroi ti mozna łatwo usterkę naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam sosnowe drewniane. Kupiłem w sumie 14 kompletów surowych drzwi w tym zamawiane dwuskrzydłowe do salonu za 5300. z osciezami. Jest przy nich sporo roboty :( dogładzanie, malowanie i szklenie. Ale po tych zabiegach wygladają bardzo ładnie. I jeszcze jedno jak się coś nabroi ti mozna łatwo usterkę naprawić.

Tez mam sosnowe. Jak zobaczylem ceny PORTY czy innych renomowanych firm, i poczytalem o ich jakosci to postanowilem dolozyc troszke swojej pracy i zamontowalem w calym domu sosnowe. Za 5 drzwi z oscieznicami zapalcilem tyle co za 1 z PORTY. Nie licze robocizny za przygotowanie i wstawienie. Lekko je zabejcowalem wydobywajac z nich sloje. Maja jedna wade : po remoncie mieszkania swoim wygladem przyslaniaja reszte wyremontowanych detali takich jak kafelki, czy armature lazienkowa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem na mały sklep z drzwiami sosnowymi. Kosztowały około 500zl z ościeżnicą 12 cm (za więcej musiałem dopłacać). Sklep współpracuje z malarzem. Za 250zl od sztuki gościu pomaluje je i zainstaluje. Jedyną ich wadą jest to że nie mają tzw. ościeżnicy regulowanej. W porównaiu do Porty wyszło taniej, no i drewno ma zaletę że jak sie coś obije to łatwiej naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szadam, Ryszard1

 

A gdzie kupowaliście te drzwi sosnowe, w jakich cenach, oraz co dostaliscie w zamian?

Domyslam się, że były to drzwi pełne, tzn. lite, surowe, do własnoręcznego wykończenia?

Co z ościeżnicami?

Kisiel

Drzwi kupowałem w lokalnej hurtowni. Typ delfin - odpowiednie kształty wykończeń. Drzwi z framugami płaciłem: WC z okienkiem dzielonym na 4 pola, wentylacją 395zł, pokojowe ze szprosem 6 pól 374,5zł pełne 402m a do salonu dwa szkrzydła ze szprosemi 6 pól z zamawianą framugą na 27cm 1017zł.

Producent z pólnocy polski nie ma strony w necie.

Ciekawostka jedne drzw były uszkodzone. Moje majstry nie zwrócili na to uwagi i z innego powodu zheblowali drzwi. Mimo tego reklamacje przyjęto bez mrugnięcia oka dając nowe skrzydło!!! Po tym co czytałem o reklamacjach z porty brzmi to jak bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem u lokalnego producenta. Ościeża nie są jednakowe, więc robił na wymiar. 3 miesiące. Przywiozłem pierwszą partię i się załamałem. Ościeżnice różnych długości - do 220 mm, a drzwi wszystkie standardy - 200mm. Szpary między ościeżnicą a ościeżem 3-4 cm na stronę.

Na szczęście nie dałem nawet zaliczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 18 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...