Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

Marku, powietrze będzie właśnie pobierane z zewnątrz poprzez czerpnię.

 

Jak jest 40 stopni na dworzu i się utrzymuje 24 st wewnątrz to z klimatyzatora się leje jak z prosiaka. No może przesadzam, ale na pewno grzybki będą miały co pić!

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/91/Feuchte_Luft.png/776px-Feuchte_Luft.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Noi co fachowcy?Brak chętnych do montażu u mnie WM ? Jeszcze dosłownie do jutra można się zdecydować ,no może pojutrza :)Ale idę o zakład ,że nikt się nie zdecyduje,wyszłaby cała prawda o cudownym systemie.

Choć z drugiej strony,jeśli faktycznie jest wspaniały oczywiście wszystkie krytyczne uwagi wycofam wielkimi literami w specjalnym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi co fachowcy?Brak chętnych do montażu u mnie WM ? Jeszcze dosłownie do jutra można się zdecydować ,no może pojutrza :)Ale idę o zakład ,że nikt się nie zdecyduje,wyszłaby cała prawda o cudownym systemie.

Choć z drugiej strony,jeśli faktycznie jest wspaniały oczywiście wszystkie krytyczne uwagi wycofam wielkimi literami w specjalnym wątku :)

 

Wleć do mnie, to pokażę ci jak to wygląda i samemu sobie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA chętnie wpadnę

jestem ekspertem nie tylko w układaniu ale rozbieraniu

 

 

SPRZEDAM

 

oferuję kompletne przewody elastyczne niezłej jakości[naprawdę]

przewody są skręcone na trójnikach[oszczędność czasu dla kupującego ]

instalacja na dom 123m2 parterowy

mogę zapewnić transport

[wejdzie cały system na przyczepkę do wożenia knurów]

bardzo ważne-instalacja sprawdzona działa

cena -do uzgodnienia-dogadamy się

oferta na serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Tomku budujesz? Jak blisko, a termin niezbyt palący, to się dogadamy.

 

Blisko ,jakieś 30-40km od Ciebie.Za Olkuszem na pólnoc.Termin niezbyt palący ,ale decyzja paląca bo kominy już kazałem murować.W zasadzie do parteru je zrobię,jakbym jednak robił WM a to ustrojstwo nie działało ,rozbiorę dach i od stropu wymuruje dalej i będzie WG :)

W każdym razie rzuty do oferty mogę przesłać.Musi być taka ,żeby DAŁO się wyczyścić kanały!!

Średnia półka cenowa.Żadnych cudów i zbędnych fajerwerków ,ale też absolutnie nie badziew.Jakiś autmatyczny bypass itp to standard już chyba nie?

Mam nadzieję ,że jesteś bardziej słowny jak miki :)

C.O w całej chałupie jest do zrobienia ,mam w zasadzie wykonawcę,ale jeśłi robisz i masz coś ciekawego sprawa nie jest jeszcze przesądzona

A czemu nie sam?Ja po prostu za dużo mam już na łbie

malux a co z Twoją instalacją ?Ktoś Ci spartolił?Czy już jej nie chcesz ,czy ja czegoś nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do dacii nic nie mam

ta przesiadka dotyczy bardziej kwestii montażu

tutaj nie ma szans na knota

typu tu się zagięło , tam przetarło na zewnątrz

jak trafisz na uczciwego fachowca od elastyków to jakieś rozdarcia folii wewnętrznej tuż przed anemostatem sklei taśmą bezbarwną -która jak wiadoma jest wieczna

przy comairze nie zastanawiasz się nad zbilansowaniem instalacji

po przewodzie możesz wozić beton taczkami

o tyle jest to ważne że nie musisz pilnować następnych majstrów

o kosztach nie wypowiadam się -parę złotych kosztuję

ale jak się zastanowić to ta instalacja nie będzie droższa od spirówek pod warunkiem że samemu to zrobicie[roboty na 1,5 dnia dla dwóch osób]

elastyki takie porządniejsze też kosztują deczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt ,miałem Cię szukać właśnie po forum.Ile by kosztowało OZC byś mi napisał na priva i co Ci jest potrzebne.

Dzięki z góry.

Jakąś cenę daj po znajomości,nie mówię ,że tanio ma być,ale niechby choć drogo nie było

Aha na razie nie boi się tylko Tomasz Brzęczkowski.reszta milczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

mam w domku WM + reku. Domek z użytkowym poddaszem. Instalację wykonałem sam. Kupując anemostaty dałem ciała i kupiłem same wywiewne. czyli takie:

 

wywiewny.jpg

 

Człowiek montujący reku zbadał przepływy i stwierdził, że jest OK.

 

Pytanie do Was. Wymieniać w sypialniach i salonie anemostaty na nawiewne:

 

nawiewny.jpg

 

czy się tym nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt ,miałem Cię szukać właśnie po forum.Ile by kosztowało OZC byś mi napisał na priva i co Ci jest potrzebne.

Dzięki z góry.

Jakąś cenę daj po znajomości,nie mówię ,że tanio ma być,ale niechby choć drogo nie było

Aha na razie nie boi się tylko Tomasz Brzęczkowski.reszta milczy :)

 

Akurat o wentylacji TB się zna, jezeli da dobrą cenę to bierz, o ozc z nim nie dyskutuj szkoda twojego czasu, od dłuższego czasu usiłuje zmienić moje myślenie,ale cóż

dalej jestem szkodnikiem, bo zajmuje sie wszystkimi domami, a powinienem tylko tymi poniżej 30 kWh/m2, reszta durszlaki (wg terminologii TB).

Zaraz wysle wiadomość na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...