Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir stawia klocka - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie o dach. Masz dach płaski (czyli o małym nachyleniu), który z jednej strony nie ma attyki tylko rynnę. Można więc powiedzieć, że masz dach jednospadowy. Ja mam w projekcie też taki dach (nad garażem) jednak z attykami z 4 stron. Ale zrobię chyba tak jak Ty. Mam mieć również papę, pod nią styropian i paroizolację. Minusem tego wszystkiego jest konieczność dokładania co jakiś czas kolejnych warstw papy (według różnych opinii co 5-8 lat). Czy zastanawiałaś się nad tym? Czy może masz papę, która wytrzyma dłużej? Nie myślałaś, żeby zrobić dach jednospadowy o małym nachyleniu pokryty blachą. Ja mam mieć blachę na dachu głównym i nie wiem , czy jest możliwy dach jednospadowy z blachy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa ma 10 lat gwarancji. Na dodatek jest tania, więc dołożenie kolejnej warstwy to pryszcz.

Docelowo planowany jest dach zielony.

Blachy nie brałam pod uwagę z powodu ceny i konieczności zrobienia stelazu mocowanego do konstrukcji domu (mostki cieplne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani nagrzewnicy ani GWC. Nie zamarzał mi jeszcze.

Sama centrala się wyłacza gdy ma zapchany lodem wymiennik.

 

Do GWC musiałabym wymienić wentylatory na mocniejsze. Koszt GWC + zuzycie prądu - doszłam do wniosku, że nie jest to specjalnie opłacalne w stosunku do kliuzłotowych zysków rocznie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam. Mieszka nas dwójka i nawet jak zabraknie prądu na kilka godzin, to nie odczuwa się tego w domu. Człowiek nie zużywa w kilka minut całej kubatury domu :D

Czyli kiedy na 20min. przestanie wentylator działać, to nikt się nie dusi.

Ale jak pisałam - zeszłej zimy nie było takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam rekuperator jedną zimę, która była bardzo łagodna i na dodatek mieszkam w ciepłym regionie kraju.

Na czujniku temperatury nadmuchu na dom miałam zimą zawsze temperaturę wyższą od zera.

WM nie robi przeciągów, by nadmuch było czuć.

 

Ale ja rekuperator mam nie z powodu konieczności odzysku ciepła, tylko dlatego, że nie planowałam żadnego komina na dachu. Poza tym musiałam mieć WM dla kotła kondensacyjnego. Odzysk jest , powiedziałabym - bonusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam sobie ładne listyw podłogowe:

 

http://podlogi24.net/img.php?file=resources/private/offer/1/00003365/14222/UhhJHHEEBbRZYPaWSSRU.jpg&w=650&h=650

 

Tylko mają malutką wadę - są nieco za wysokie. Mają 12 cm, a ja celuję 8, max 10 cm

 

znacie coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...