Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir stawia klocka - komentarze


Recommended Posts

bo nie wilczyli zakończonych prac do kosztorysu (np. przyłącza) i tym samym wychodzi, że mamy niedofinansowaną budowę. I nie idzie im wytłumaczyć, że jest inaczej (odrzucili jako dowód zdjęcia i wpisy w dzienniku budowy) a budując się systemem gospodarczym nie mamy faktur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze dziwne...my też budujemy gospodarczym i nikt żadnych faktur nie chciał, była tylko inspekcja która trwała może z 10 minut, a Pan w szczegóły nie wnikał i iprzyjął wszystko co było wpisane w dzienniku.

A jak się tłumaczą? no bo rozumiem nie uznają czegoś co macie zrobione i wpisane w dzienniku i widzieli to? :eek: w głowie się nie mieści...

czy chodzi o to, że przekroczyliście kwotę z kosztorysu i nie starczyło na coś innego?

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspekcja też była, rok temu , gdy transze przekroczyły 50% inwestycji.

 

Kwoty z kosztorysu nie trzymają się wiernie, ale etapy sa zrobione i z naszych wyliczeń wynika, że jesteśmy do przodu o 20 tyś. bo inwestujemy na bieżaco również z własnych dochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam się u Ciebie Elfir, dziennik przeczytany.

Dzięki, kilka spraw rozjaśniło mi się w głowie.

Mam pytanie do Ciebie, jak znajdziesz czas...

1. Kto projektował Ci płytę?

A co do banku, to właśnie poczytałam w necie trochę i okazuje się, że Millenium ma jakąś wielką sprawę w sądzie z tytułu kredytów hipotecznych udzielonych we Frankach, więc może na wyrost dziady teraz przeliczają kredyty?

Współczuję i trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę projektowała mi architekt domu, ale robiła to pierwszy raz, nie była przekonana do tego pomysłu i wyszła płyta jak pod wieżowiec. Wiec zleciłam płytę forumowiczowi o nicku "projektant płyt" (pisze o płytach w dziale Budowa - wymiana doświadczeń - fundamenty i piwnice). On zaprojektował ją bardzo lekką (zwłaszcza, jeśli chodzi o parametry styropaniu). Więc z kierbudem zrobiliśmy wersję pośrednią :)

 

Mój kredyt jest w złotówkach.

Problem rozwiązany.

 

Teraz mało umieszczam zdjęć, do czasu, gdy nie zamknę drzwiami docelowymi domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam lampy górnej do wiatołapu.

Ma pasować do tych:

http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/7542-2963-thickbox/lampa-wiszaca-baldi-2.jpg

wiszących po obu stronach lustra.

 

Wymagania

- tania :) (bo drogich znalazłam mnóstwo)

- ma oświetlać również sufit

- nie może być retro ani glamour, bardziej industral lub klasycznie nowoczesna

- ma inaczej wyglądać niż te zwisy (czyli odpada szklany oodwrócony kubek)

- fajnie jakby miała elementy w kolorze brązu (chodzi o metal) lub miedzi

- nie może być długa

- ma być łatwa do czyszczenia

 

 

Ta jest tania - jest idealna! - ale w Stanach :(

http://3.bp.blogspot.com/_6RuB-MyU_O4/Sub_NwkbrfI/AAAAAAAAGc8/xYlzT8SO_E8/s800/west+elm+faceted+glass+pendant+lamp+light.jpg

 

A to polski projekt - Bartosza Świniarskiego - ta jest zdecydowanie za droga:

http://mocoloco.com/fresh2/assets_c/2012/02/potato_pendant_lamp_bartosz_swiniarski-thumb-525xauto-38134.jpg

 

Na Artemide też mnie nie stać

http://sklep.lampyluna.pl/product/image/1124/artemide-logico-soffitto-mini-ceiling-light-l-28-w-28-h-23-cm--p--arte-0692020a_0.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Trafiłam tu na to forum zaintrygowana Twoją osobą - a dokładnie tym, że dzielisz się swoją wiedzą ogrodniczą z ludźmi. Masz rzeczywiście wielką wiedzę na temat roślin - wielki szacunek. Dla mnie ziemia i praca na niej jest odpoczynkiem po pracy. I miejscem do realizowania się ogrodniczego. Choć ja bawię się ziemią intuicyjnie i wizualnie - bo nie mam tej wiedzy ogrodniczej którą Ty posiadasz.

 

Co się tyczy kredytu: to banki jeśli mają taką możliwość to przedłużają okres płacenia kredytu budowlanego - bo biorąc kredyt hipoteczny, najpierw w trakcie budowy ma się kredyt budowlany - czyli płaci się tylko odsetki od kwoty, którą już bank dał w transzach kredytobiorcy.

Wiem - bo zbadałam temat budowy domu z pomocą banku bardzo dokładnie. Dlatego my z mężem nie zdecydowaliśmy się na budowę z kredytem.

 

Wolę budować za gotówkę i wynajmować mieszkanie - wychodzi dużo taniej niż kredyt. Kredyt to nie tylko rata: odsetki plus kapitał. To opłaty dodatkowe - często niemałe. Najgorsze dla mnie było to, że życie z kredytem to nie tylko raty ale przede wszystkim utrzymanie domu, opłaty co roczne za dom, ziemię, urządzanie domu (bo mało kto urządza dom za kredyt). Często ludzie myślą, że życie z kredytem kończy się jedynie na płaceniu rat - bardzo mylne stwierdzenie. A jest jeszcze wiele pobocznych opłat, który np wynajmujący mieszkanie nie płaci. Napisałam to bo wielu ludzi, którzy zdecydowało się na wzięcie kredytu ma problem z płaceniem rat lub żyje na bardzo niskim poziomie bo nie przewidział dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Co się tyczy kredytu: to banki jeśli mają taką możliwość to przedłużają okres płacenia kredytu budowlanego - bo biorąc kredyt hipoteczny, najpierw w trakcie budowy ma się kredyt budowlany - czyli płaci się tylko odsetki od kwoty, którą już bank dał w transzach kredytobiorcy.

Wiem - bo zbadałam temat budowy domu z pomocą banku bardzo dokładnie. Dlatego my z mężem nie zdecydowaliśmy się na budowę z kredytem.

 

Wolę budować za gotówkę i wynajmować mieszkanie - wychodzi dużo taniej niż kredyt. Kredyt to nie tylko rata: odsetki plus kapitał. To opłaty dodatkowe - często niemałe. Najgorsze dla mnie było to, że życie z kredytem to nie tylko raty ale przede wszystkim utrzymanie domu, opłaty co roczne za dom, ziemię, urządzanie domu (bo mało kto urządza dom za kredyt). Często ludzie myślą, że życie z kredytem kończy się jedynie na płaceniu rat - bardzo mylne stwierdzenie. A jest jeszcze wiele pobocznych opłat, który np wynajmujący mieszkanie nie płaci. Napisałam to bo wielu ludzi, którzy zdecydowało się na wzięcie kredytu ma problem z płaceniem rat lub żyje na bardzo niskim poziomie bo nie przewidział dodatkowych kosztów.

 

Co to za głupoty piszesz? Bierzesz kredyt hipoteczny i nie zmienia on nazwy na początku na budowlany. Częściowa spłata najpierw samych odsetek, to karencja. Ja nie mam jeszcze wziętej ostatniej transzy, dom nieskończony a już spłacam: kapitał+ odsetki+ ubezpieczenie budowy(niestety konieczne do czasu zakończenia). I to całe koszty- nic więcej.

Wynajem mieszkania i budowa za gotówkę taniej niż budowa za kredyt? A czas takiej budowy? Nie biorę pod uwagę dochodów po 20-30k/m-c, tylko okolice średniej krajowej( 2 osoby pracujące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...