Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir stawia klocka - komentarze


Recommended Posts

Są zupełnie inne niż Noce Paradyża, bo udają inny gatunek drewna.

Noce to orzech - jest dośc ciemny, czekoladowo-brązowy przechodzący w zółtawo-brązowy, ale o slabym rysunku słojów. Na dodatek seria My Way ma wykończenie satynowe.

Nordic to dąb. Ma dwa kolory: Naturale - szarawa, jakby ługowana, stara decha i Gold - bardziej słomkowo-żółto-szary, jak surowa decha. Wykończenie jest mat, może odrobinka lappato, ale naprawdę ciut i tylko jak się patrzy równolegle do płytki pod światło. Na dodatek są krótsze (tylko 60 cm) i szersze. Nie są też rektyfikowane. Dlatego są tańsze.

Gdyby kolorystycznie porównywac z paradyżem, to bardziej przypominają Rovere Naturale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W sumie nie wiem jak wygląda woodentic i holtzer na żywo, bo to też tania strefa. Na zdjęciach woodentic prezentuje się nieźle.

Noce mi się długi czas podobało, ale odrzuca mnie ten jego satynowy połysk, który wygląda "plastikowo". No i zawsze może być problem z doborem mebli w okleinie drewnianej, żeby mu nie robić konkurencji.

 

Chwilę rozpatrywałam kupienie II gat na Allegro któregoś z wiodących producentów. Ale bez obejrzenia boję się, że II gatunek to nie problemy z wybarwieniem tylko z łódkowaniem. W przypadku sklepu stacjonarnego w okolicy można byłoby spróbowac zwrócić a z Allegro już problem.

 

Żeby nie było różowo - te płytki (Nordik i Legno) nie są równe jak stół, więc nie radze układac z przesunięciem o 1/2

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałam i żaden mi się nie podoba, chociaż woodentic ma wielu zwolenników. Podoba mi się za to droższa wersja woodentica czyli alibis, tylko cena 130 zł. Podobno wszystkie długie płytki mają problem z łódkowaniem (może poza drogimi włoskimi) układanie na 1/3 lub na dziko. No i prostopadle do okna a nie równolegle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie przy "noce" trzyma ten efekt długiej dechy. Kolorystycznie i strukturą powierzchni też mi odpowiada. Meble będą białe (łazienka) więc nie będą płytki z nimi konkurowały. Jedyne co mi się nie podoba to cena:( i dlatego rozglądam się za jakimś zamiennikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir :wave:

 

no miodzio z tymi drzwiami :wiggle: ja tez chcialam u nas taki akcent kolorystyczny ale moj sie nie zgodzil:P na szczescie Ty masz wiec moge podziwiac i cieszyc oko :D

 

To teraz mnie przegonilas z pracami ;) u mnie jeszcze zabudowy nie ma na reku jak i samego reku...

Moge podkrasc zdjecie jezeli chodzi o schowanie karnisza? bo wmawialam mojemu M juz kiedys o tym, ze tez tak chce...(widac na zdjeciu ze dosc duzo miejsca masz na wlozenie rak we wneke...) ja nie mam ochoty na wszelakie firanki w domu..jak juz to tylko zaslony ;)

 

 

Pozdrawiam :bye:

 

(ta Pani na zdjeciach to ty? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...