Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir stawia klocka - komentarze


Recommended Posts

St@nley - bloczki mam z Konbetu. Daliśmy projekt stropu (mieliśmy terive w projekcie, więc belki były naniesione) a oni nam obliczali ilośc belek i pustaków. A i tak została nam jedna belka i z 10 pustaków nie wiedzieć dlaczego. Pojechaliśmy do Konbetu osobiście negocjować cenę i dostaliśmy upust.

 

Pustaki podwyższone Teriva Plus - rzeczywiście mniej poszło betonu niż było pierwotnie liczone, wybraliśmy je, bo cena niewiele różniła się od zwykłych a odciązały nam płytę fundamentową. Z tym, że wylewka betonowa niewielkiej grubości (max 0,5 cm) jest też nad pustakiem.

 

Pustaki Teriva Light - ze styropianu - zachowują się jak normalne. Zrobiliśmy z nich dodatkowo przepusty pod instalację, by łatwo można było się przewiercać. Wada - trzeba kłaść siatkę na klej, by położyć tynk, co podwyższa koszty kładzenia tynków.

 

Dom stoi 2 lata, ale tynki na stropie są od wrzesnia. Peknięć nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wtrącę słówko.. u nas też nie ma takich mrozów, a reku pluje wodą cały czas.. w domu wilgoci wielkiej nie ma, ale na zewnątrz jest ogromna.. mąż chyba co tydzień wylewa wode z wiadra 15l..

 

Ok, woda w reku u nas też jest. Ale jest też poza rurą, w ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rury idą między nieogrzewanym pseudostryszkiem a piętrem, tzn. w stropie piętra, a cały ten strop to 50 cm celulozy. Końcówki które wchodzą do czerpni i wyrzutni dociepliłam tymi 15 cm (owinęłam naokoło). Te srebrne rury spiro są straszliwe badziewne, bardzo łatwo je przedziurawić, może dlatego ta wilgoć się z nich wydostaje?

 

Właśnie doczytałam o sprzedaży działki - gratuluję :D nic tak nie cieszy jak nagły dopływ gotówki na mecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St@nley - bloczki mam z Konbetu. Daliśmy projekt stropu (mieliśmy terive w projekcie, więc belki były naniesione) a oni nam obliczali ilośc belek i pustaków. A i tak została nam jedna belka i z 10 pustaków nie wiedzieć dlaczego. Pojechaliśmy do Konbetu osobiście negocjować cenę i dostaliśmy upust.

 

Pustaki podwyższone Teriva Plus - rzeczywiście mniej poszło betonu niż było pierwotnie liczone, wybraliśmy je, bo cena niewiele różniła się od zwykłych a odciązały nam płytę fundamentową. Z tym, że wylewka betonowa niewielkiej grubości (max 0,5 cm) jest też nad pustakiem.

 

Pustaki Teriva Light - ze styropianu - zachowują się jak normalne. Zrobiliśmy z nich dodatkowo przepusty pod instalację, by łatwo można było się przewiercać. Wada - trzeba kłaść siatkę na klej, by położyć tynk, co podwyższa koszty kładzenia tynków.

 

Dom stoi 2 lata, ale tynki na stropie są od wrzesnia. Peknięć nie ma.

 

A ogólnie na tych styropianowych stop nie wydaje się jakiś mniej stabilny lub coś w tym stylu?

Tynkowaliście go siatką i klejem do styropianu, czy normalnym tynkiem?

Jak wygląda temat kabli oświetleniowych w styropianie bruzdowaliście?

Ile czasu wcześniej robiliście u nich projekt i zamówienie?

 

Jak możesz to podaj jak one mniej więcej wychodzą cenowo.

Zastanawiam się jak to będzie u mnie,bo w projekcie mam monolit i sporo belek nośnych.

Ale oni pewnie to jakoś przeprojektują na HEBy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na flexach jest taniej, ja mam na sztywnych izolowanych welna mineralna a flexy izolowane tylko na kocowkach z polaczeniem z anemostatami. Elfir a czy czesc od czerpni do centrali masz zaizolowana?

 

Oczywiście. Zaizolowane są wszytskie, bez wyjątku. Ale tylko na odcinku między czerpnią a centralą wełna jest mokra. Ja mam na sztywnych rurach stalowych całą instalację, a nie na spiro. Spiro jedynie na końcówce nawiewu w salonie (instalator nie wiedział jak obudujemy rurę i gdzie dokładnie zrobimy anemostaty, więc sama końcówka na miękkich, by było łatwo dopasować). Ale caly nawiew jest suchy.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ogólnie na tych styropianowych stop nie wydaje się jakiś mniej stabilny lub coś w tym stylu?

 

Nie, chodzi się po nim normalnie :)

 

Tynkowaliście go siatką i klejem do styropianu, czy normalnym tynkiem?

 

siatka i klej, a na to tynk cementowo-wapienny.

 

Jak wygląda temat kabli oświetleniowych w styropianie bruzdowaliście?

 

Nigdzie nie bruzdowaliśmy. Daliśmy płaskie przewody na murze.

 

Ile czasu wcześniej robiliście u nich projekt i zamówienie?

 

jeden dzień (chociaż w rzeczywistoci pewnie zajęło im to mniej czasu). Mieliśmy wycenę z ilością materiału nazajutrz od zamówienia.

 

Jak możesz to podaj jak one mniej więcej wychodzą cenowo.

Zastanawiam się jak to będzie u mnie,bo w projekcie mam monolit i sporo belek nośnych.

Ale oni pewnie to jakoś przeprojektują na HEBy.

 

Nie. Konbet nic ci nie przeprojektuje. To nie jest tak, że mają tam darmowego konstruktora, który zrobi ci projekt zamienny stropu.

Musisz mieć najpierw projekt stropu w terivie a potem oni dobiorą długości i ilośc belek oraz wyliczą ilośc bloczków.

 

Cenowo - mam faktury w Kórniku, teraz nie sprawdzę. Ale na styropianowych (część parteru i cała góra) wyszło chyba 600 zł więcej niż na Plus-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jestem skad ta woda:confused:, u siebie nie mialam tego problemu . jedyne co mi sie narzuca to zatkane skropliny, brudne filtry, zla izolacja

 

Ale skropliny skraplają się w rekuperatorze. A wejście rury nawiewu z czerpni do rekuperatora jest od góry.

 

instalator tez nie ma koncepcji, dlatego chce rozebrać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa co z tym reku, przejrzalam fotki i izolacja wyglada na porzadnie wykonana, z czerpni nie ma szans na zaciagniecie wody. i czy to aby na pewno wina wentylacji, moze cos zalewa wentylacje (tak sobie gdybam) woda to taki dziwny stwor, ze wszedzie sie wcisnie i nie zawsze w tym miejscu gdzie leci jest przeciek. zycze powodzenia :)

 

fajnie ze udalo sie wam sprzedac dzialke, my wciaz czekamy na nowego wlasciciela naszego domku, tez chcielibysmy by szybko sie odnalazl, bysmy mogli wreszcie nowa budowe zaczac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...