Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elfir stawia klocka - komentarze


Recommended Posts

Lampa, którą chcę kupić ma takie mocowanie:

http://www.kalewra.republika.pl/LK/imadlo.jpg

 

Obetnie się wystające części, wsadzi do rurki i zaleje kotwą chemiczną lub czyms innym twardym. Bo cała konstukcja jest z metalu, więc powinna być wytrzymała.

 

http://oferta.polmet.pl/kratm06_a1.jpg

 

 

 

W kwestii lampy wiszacej:

Zasadniczy problem to lampa, która ma osadzenie klosza (z abazurem) na jego szczycie a nie z boku albo z boku, ale z mozliwością obracania główki. Bo inaczej lampa będzie świecić w bok, a nie w dół.

Reguulacja jest potrzebna, bo na niektóre imprezy planujemy odstawiać stół na bok i nisko wiszaca typowa lampa by przeszkadzała. Dlatego chciałam z możliwością podnoszenia i opuszczania klosza.

 

To jest ta lampa, co podrożała:

images?q=tbn:ANd9GcRoARya9IErcAmvS7n_OwWot8UXT-4zmzpb326GbX3IFxdkMrsh

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłam coś takiego - lampa Ikaro firmy Rogu:

 

http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeoshow/lampy_rogu-1722/big/Rogu-Icaro1.jpg

oraz lampa Sistemas firmy Rogu

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/5907/rogu-sistemas-043-3017-11-016.jpg

 

Czy kogoś zdzwi, jesli napisze, że też zostały wycofane ze sklepu?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir woda na kolankach kanałów wentylacyjnych to nic innego jak przekroczenie punktu rosy. Musisz uszczelnić miejsca gdzie pojawia się woda bo to właśnie wilgoć powietrza domowego wykrapla się na rurze która jest zimna. Popracuj nad jakością położenia tych k-flexów. Musi być 100% szczelnie inaczej będzie kapać. Jak lubisz wykresy to googlnij wykres Molliera. Z niego odczytasz przy jakiej temperaturze rury ( czyli powietrza pobieranego z zewnątrz) i temperaturze oraz wilgotności powietrza w domu będzie kapać woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie wykresy ze strony producenta k-flexa i z nich wynika, że przy takiej grubości ocieplenia jaką mamy, nie powinno kapać.

Na kolankach jest podwójna warstwa + srebrne taśmy izolacyjne sklejające wszytsko ze sobą.

Nie ja montowałam tylko firma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma. Musi być nieszczelność i powietrze styka się z gołą blachą kanału i wykrapla się nadmiar wody. Przy 20 stopniach w domu i wilgotności 48% będzie kapać od temperatury 8,5 stopnia i niższej powietrza wewnątrz kanału wentylacyjnego. Ponieważ kapie tylko na kolankach podejrzewam, że grubość izolacji jest ok. Nie wiem na ile te k-flexy są elastyczne ale muszą ocieplać 100% powierzchni zagięcia. Jeśli odstają od kanału to nie będą działać prawidłowo. Ilość warstw nie jest istotna a dokładne przyleganie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k-flex to czarna pianka. Coś jak neopor w kombinezonach do nurkowania. Jest samoprzylepne. Śłuży do izolacji systemów chlodniczych.

 

Mnie też się wydaje, że izolacja jest niestaraniie polożona, ale wykonawca się upiera, że jest ok.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Elfir, mam pytanie do Ciebie. Podobają mi się Twoje płytki drewnopodobne. Na wątku z płytkami drewnopodobnymi kiedyś pojawił się temat, że są to Kale Nordic Gold i teraz na zdjęciach wyglądają jak brown a wydaje mi się, że pisałaś , że są to nordic gold i fuga mapei brąz. Czy mogłabyś napisać , które Ty masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 6 dziennika wklejałam zdjęcie:

http://images63.fotosik.pl/333/3d74735c7c991deegen.jpg

 

To sa płytki Kale Nordic: Natural - te szarawe i Gold. Brown odpadał od początku bowiem na większej powierzchni wypadał ciemniej niż na pojedynczej płytce. Natural wyglądały szaro i smutno. Wiec wybrałam Nordic Gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

to inaczej dom ma 200 m2 pow kubatury nie wiem ile ma ale mieszkanie moje ma 50 m2

salon w domu mam wielkosci mieszkania jakos mi to nie przeszkadza :)

ale ciagle zastanwiam sie czy bedzie dla mnie problem wchodzic na piętro

tam tylko sypialnie sa i bede wchodzil na gorę sporadczynie aby sie przespać jeno.....

 

tylko ceny schodow mnie przerazają z lekka i dlatego moje obawy przed wydaniem na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...