Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

40 dla 2 osób jak więcej to 60.

Byłem w MM i porównałem ceny, jak w innych sklepach się zapyta o rabat to dostaje się dokładnie te same ceny.

Po prostu ujawnili rabaty.

Jak z PURMO, na który dostałem w hurtowni 33% od firmowego i z podziwu nie mogłem wyjść, ile te hurtownie maja rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile korzystanie z wewnetrznego panela jest uciążliwe? Dotychczas z uwagi na wszędobylskiego dwulatka myślałam o takim właśnie rozwiązaniu, a teraz czytam o możliwości poparzenia się.

 

Poparzyć można się otwierając zarówno tę z odkrytym jak i zakrytym panelem. Po prostu przerywasz program mycia w 65 stopniach, i jeśli nie odczekasz chwili przed otwarciem drzwi, to wydobywa się para. I tyle.

 

Ja mam zmywarkę z odkrytym panelem, ale muszę zwracać baczną uwagę na moją córeczkę, której się bardzo podobają świecące się guziczki. Wydaje mi się, że dla rodziny z małym dzieckiem korzystniejszym rozwiązaniem jest zmywarka z ukrytym panelem. Dziecko mniej korci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile korzystanie z wewnetrznego panela jest uciążliwe? Dotychczas z uwagi na wszędobylskiego dwulatka myślałam o takim właśnie rozwiązaniu, a teraz czytam o możliwości poparzenia się.

 

Mam u siebie wewnętrzny panel.

Nie widze problemów z poparzaniem się . Otwieranie zmywarki w trakcie mycia to naprawdę wyjątek od reguły. A nawet i wówczas woda ci się wylewa na ręce, para zas buchnie przy otwraciu ale to dotyczy każdej zmywarki , nie sądzę, jedank ,żeby łatwo było się oparzyć. A nawet schowany panel jest "bepieczniejszy" przy dzieciach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię bogatszych w doświadczenia.Kupiłam mieszkanie z kompletnie umeblowaną kuchnią.Ale nie przewidziano miejsca na zmywarkę.Jedyne możliwe dla mnie rozwiązanie to mała zmywarka kompaktowa stojąca na blacie .Czy ktoś używa takiej i czy sprawdzi się dla 2 osobowej rodziny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie mam waska 45cm ale rozgladalam sie za kompaktowa dla Tesciow do nowego mieszkania. Spodobal mi sie Elektrolux:

http://www.electrolux.pl/node39.asp?ProdId=24644

 

Natomiast czy taka kompaktowa zmywarka sprawdzi sie czy nie trudno powiedziec. Wszystko zalezy od waszego trybu zycia. My jeszcze do niedawna uruchamialismy nasza raz na 2-3 dni. Teraz momentami przydalaby sie 60cm. Jesli masz mala kuchnie i nie lubisz zmywac naczyn, osobiscie polecam chocby kompaktowa - wrzucasz naczynia do zmywarki i masz problem z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię bogatszych w doświadczenia.Kupiłam mieszkanie z kompletnie umeblowaną kuchnią.Ale nie przewidziano miejsca na zmywarkę.Jedyne możliwe dla mnie rozwiązanie to mała zmywarka kompaktowa stojąca na blacie .Czy ktoś używa takiej i czy sprawdzi się dla 2 osobowej rodziny?

 

Mam kompaktową zmywarkę i dwuosobową rodzinę, zmywarka się sprawdza, choć chodzi codziennie :-)

A i jeszcze jedno: w czasie jak ja kupowałem, właściwie nie było wyboru, wziąłem Boscha na 4kpl. naczyń, obecnie jest do kupienia bardzo fajny electrolux na 6 kompletów przy podobnych wymiarach zewnętrznych.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Candy Trio - jest to kuchenka gazowa (lub elektryczna), piekarnik elektryczny i zmywarka na 6 kompletów w jednym. Wystarczy w zabudowanej kuchni wymienić kuchenkę gazową lub elektryczna na to urządzenie. Cena ok. 3000 PLN. Szerokośc - 60 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedż.Mam jeszcze jedno małe pytanie;jak długi może być przewód /wąż/ ze zmywarki do instalacjii w zlewie?Z jaką długością poradzi sobie pompa w zmywarce?Coś mi chodzi po głowie 1.5m ale nie jestem pewna.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedż.Mam jeszcze jedno małe pytanie;jak długi może być przewód /wąż/ ze zmywarki do instalacjii w zlewie?Z jaką długością poradzi sobie pompa w zmywarce?Coś mi chodzi po głowie 1.5m ale nie jestem pewna.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

Półtora metra ma wąż (odpływowy) standardowy. Jego przedłuzenie o drugie tyle nie jest problemem, a jeśli się to zrobi z głową (zachowanie spadku, odpowiednia średnica), można w zasadzie dowolnie.

Jeśli chodzi o zasilanie w wodę, to w zasadzie trudno tu mówić o ograniczeniach. No może tyle, że przy dłuższym zasilaniu lepiej go nie ciągnąć na całej długości elastyczną rurą, tylko wykonać podejście "na sztywno" - tak będzie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wlasnie stoje przed ostateczna decyzja dotyczaca zakupu zmywarki. Wytypowalam dwa modele. Roznia sie od siebie jedna tylko opcja. Jeden z nich ma mycie w temperaturze 70 stopni.

Mam wiec pytanie do uzytkownikow zmywarek, czy macie te funkcje? Jak czesto jej uzywacie ? Czy jest ona bardzo potrzebna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Whirpoola, temp. max. 65 stopni.

Nie miałam okazji co prawda porównać tych dwóch opcji, ale tak na zdrowy rozum,

jeśli chodzi o zmywanie, to nie wydaje mi się, żeby różnica 5 stopni była aż tak istotna.

Biorąc pod uwagę dezynfekcję naczyń, to podczas suszenia i tak dostają dość wysoką temperaturę,

nie wiem jak wysoką, ale kiedyś nieopatrznie wsadziłam łapę tuż po otwarciu w trakcie suszenia i... nieźle było, :wink:

więc wszelkie dziadostwo nie ma chyba szans.

Pozdr.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 5 stopni mają akurat znaczenie - przy 70 stopniach ginie salmonella i spłukiwane są pewne osady białkowe które nie są spłukane przy niższej temperaturze.

Ja sama dość często korzystam z tej opcji.

Różnica w cenie pewnie niewielka a warto mieć większy wypas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...