Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skoro wątek jakoś podskoczył :wink: to w dodam, że w efekcie kupiłam zmywarkę Boscha 60 cm a ponieważ z różnych względów dopiero się przeprowadzałam to od soboty planuję ja uruchomić.

Czy może mi ktoś w związku z tym doradzić czy jeśli w instrukcji jest podana tabelka w której wartości twardości wody podano w jakieś dziwnej mierze dH to to samo co pH ... bo w serwisie to Pan nie był zorientowany :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH nie jest twardością wody, tylko odczynem i ma się nijak do twardości.

Przypuszczam, że masz wodę z wodociągu, zobacz na ich stronie, lub zadzwoń i sie dowiesz jakiej twardości jest woda.

Szukając tabelki znalazłem przy okazji co najmniej kilka stron firm wodociagowych, które to podają.

 

Arecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

podnosze, bo teraz ja musze kupic zmywarke. Moja staruszka (12lat) spisuje sie jeszcze bardzo odbrze, ale robie nowa kuchnie i ta stara mi nie pasuje :oops: .

Doradzcie mi proszę jaką kupic - chodzi mo głownie o firmę i programy do mycia. Może jakieś konkretne modele, bo na zakup mam tylko kilka dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami zmywarki do zabudowy ze zintegrowanym panelem Bosh SGV 57T03EU. Od niższych modeli różni się ona w zasadzie (nie licząc bajerów, bez których można się obejść) głośnością, a ponieważ była w promocji (2.690 zł w MediaMarkt) to ją kupiliśmy. Ma ona jeden fajny bajer: czerwone światełko skierowane na podłogę, dzięki któremu widać, czy jeszcze pracuje.

 

Ponieważ w poprzednim mieszkaniu mieliśmy Siemensa (która była identyczna jak Bosh) i byliśmy zadowoleni (tylko była to 45-tka,a teraz mamy 60-tkę), więc teraz rozważaliśmy tylko zakup tych dwóch marek.

Po ok. miesiącu użytkowania jestem zadowolona :D

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od dwóch lat mamy 60 cm Boscha i był to pierwszy zakup do nowego domu (przed kuchnią, meblami, wykończeniem poddasza, dużej łazienki, malowaniem ;) itp itd). Taki sprzęt to była dla nas konieczność na równi z lodówką (to z kolei był jedyny poza starym TV sprzęt przywieziony ze starego mieszkania).

O oszczędności czasu, dokładności zmywania itp itd napisano już wiele, ale dla mnie najważniejsze było, że z maszyny wyciąga się naczynia suche i błyszczące. Wspomnienia dokładnego wycierania każdego kieliszka (a tak było w starym mieszkaniu), bo wyschnięta zawapniona woda zostawia _zawsze_ ślady na szkle, odeszły w głęboką (nie)pamięć, a zmywarka chodzi codziennie, chociaż w domu mieszkają 2 osoby.

 

Jeden z najtrafniejszych zakupów, w przeciwieństwie do tunera SAT. Nie chodzi o to, że jest zły, albo się psuje. Po prostu z niego praktycznie nie korzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę podejść do tematu z drugiej strony, tzn

a) określić budżet

b) określić własne (subiektywne) wymagania (firma, wygląd, szerokość, warunki mieszkaniowe, etc)

c) porównać a) z b)

d) to co zostało dać pod osąd użytkowników

e) znaleźć najtańszego dostawcę i kupować jak najprędzej ;)

 

Roztrząsanie, czy zmywarka ma AAA, AAB, ABA, czy jakąś inną kombinację ma znaczenie tylko i wyłącznie _przed_ zakupem. Jak już kupisz, to ważniejszy niż te 0,35 kWh, czy 7 litrów wody będzie fakt,

czy będzie pasowało wizualnie do kuchni, czy ma regulowany górny

kosz lub takie uchwyty na długie noże, by te nie przewracały się podczas pracy zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od ponad 3 lat jestem szczęśliwą posiadaczką Miele do zabudowy ( modelu nie pamiętam :( )

Jest rewelacyjna !!! prócz dużej ilości programów ( od delikatnego do samego szkła, poprzez normalny, uniwersalny, uniwersalny plus, intensywny) ma opcję top-solo, czyli funkcję zmywania tylko górnego kosza. Bardzo się przydaje jeśli chcemy zmyć po sniadanku 3-4 talerze+ kubeczki i sztućce:)

Używam środków rekomendowanych przez Miele czyli Claro ( sól+nabłyszczacz+tabletki dwu- lub trzyfazowe w samorozpuszczalnej folii). Sól uzupełniam raz na rok a nablyszczacz dwa razy (choć nie zawsze) do roku !!! Chyba to jest oszczędność prawda ;)

W dodatku raz na dwa miesiące włączam program czyszczenia zmywarki ( też specjalnym środkiem claro) Mam opcję z programowanym zmywaniem, czyli nastawiam żeby mi się włączyła np za 3 godzinki ( w nocy kiedy mam tańszy prąd) a ja smacznie śpię bo wcale jej nie słychać :)

Fakt, że 3 lata temu kosztowała....hmmm...prawie 7000 zł ale do dziś nie miałam ŻADNEGO problemu. oczywiście takie rzeczy jak acqua stop, wyświetlacze i wszelkie możliwe kontrolki są również:) Regulowane kosze, osobny kosz a nie pojemnik na sztućce, osobny wkładany kosz na wysokie szklo, np lamki od wina... Moja zmywarka myje sztućce Zeptera i butelki mojej córeczki :) Ależ reklama ;)

Ale poważnie-według mnie to wazny wydatek w budżecie rodzinnym więc warty solidnego przemyślenia:) Życzę wszystkim udanej decyzji i radości z użytkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z Was ma zmywarkę Amica ???

Moi teściowie maja zmywarkę Amica. Dla mnie to nieporozumienie, szkoda miejsca i wydanych pieniędzy (tez w promocji), ponieważ:

- nie domywa naczyń (garnków wogóle tam nie wkładają)

- sztućce i talerze trzeba nieraz poprawiać ręcznie

- nieraz zacina sie programator

 

no to po co taki sprzęt?

Albo mieć dobrą zmywarkę, albo lepiej sobie podarować taką "pomoc" w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...