Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

> a jakiego Electroluxa byście polecili (45cm) wolnostojący? Help!

 

45 cm to tylko dla osoby samotnej, poza tym nie ma sensu- za maly.

 

> No i zasadnicze pytanie. cZEMU, skoro zmywara ma termostat, nie mozna jej podlaczyc > do ciepłej wody?

 

Moze sie myle, ale ten termostat to raczej jest po to, zeby zmywarka wiedziala jak dlugo podgrzewac wode do zadanej temperatury, mierzy temperature wody w zmywarce, a nie na wejsciu.

 

Poza tym zmywarka plucze zimna woda, bo i po co ciepla, wiec to by jeszcze komplikowalo podlaczenie.

 

No i po ostatnie, czy warto komplikowac sobie zycie podwojnym przylaczem wody dla groszowych oszczednosci? W koncu podobno zmywarki tak oszczednie obchodza sie z woda? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doki,dzieki za odpowiedź, ale na dzień dzisiejszy nie mam modelowej rodziny, a 60-tki nie zapełnie tak szybko, sta mój zamysł kupna 45

A jesli chodzi o podlaczenie to raczej mam problem w tym, że miejsce na zmywarkę mam po stronie ciepłej wody (a kran wychodzi prosto z kafelek...) i stąd pytanie.

W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź. Może ktoś ma zmywarę 45cm i mógłby mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w projekcie kuchni uparcie wychodzi, ze zmiesci sie tylko 45-ka.

 

W tej chwili mamy 60-ke i z racji garow ciagle cos i tak musze wykanczac recznie. Jak gotuje, przewaznie jest garnek po ziemniakach, patelnia i co najmniej jeden garnek po warzywach. Nie bardzo chce sie to wszystko miescic. Zmywarka chodzi codziennie.

 

Nie wyobrazam sobie wygody z 45-ka. OK, my akurat jestesmy "modelowa" rodzina :) ale nawet ta 60-ka jest czasami zbyt mala!

 

Ciagle pracujemy nad przeprojektowaniem kuchni, zeby sie jednak ta wieksza wersja zmiescila. Niedawno bylam na obiedzie u znajomej, potem pomagalam jej powkladac wszystko do zmywarki - wlasnie 45-ki. Koszmar. Polowe trzeba bylo myc recznie - miedzy innymi wszystkie garnki, blaszki i niewymiarowe polmiski.

 

Nawet na dwa razy chyba by sie nie zmiescilo!

 

Natomiast znajoma jest osoba samotna - mowi, ze dla niej to rozmiar akurat! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie, ja troche w inny wątek, ale cały czas oczywiscie w temacie zmywarek :) Czy uzywa ktoś z Was tabletek 3w1 albo 4w1 Calgonitu i jednocześnie sypie sól i daje nabłyszczacz?

Bo mnie zaczła się swiecić wskaźnik braku soli w Boschu i po około 5 myciach zaczęły zostawać nie spłukane osady. Naczynia są umyte tylko np. fusy po kawie w niewielkiej ilości sie przemieszczają i wędrują z kubka na garnek obok albo do szklanki do srodka która stoi trochę dalej?

Dla mnie to jest dziwne bo przecież w tabletkach jest i sól i nabłyszczacz i myślę, że nie powinno się tego sypać osobno. A jeżeli tak to jaki jest sens kupowania tabletek 3w1 czy 4w1?

Możecie wypowiedzieć sie w tym wątku ??

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Zamierzam kupić zmywarkę do naczyć. Problem polega na tym, że wysokość szafki od podłogi pokrytej płytkami do blatu wynosi 80,6 cm. Większość zmywarek pod zabudowę na wysokość min. 81 cm. Czy znacie może model zmywarki, który ma wysokość minimalną niższą od 81 cm lub w jaki sposób zamontować zmywarkę w tak niskiej szafce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Technik pracujący w autoryzowanym serwisie AGD napisze tak jeżeli zmywarka to Bosch lub Siemens . Zastosowane materiały tz.podzespoły wykonczenie i eksplatacja dyskwalifikują konkurencję juz podczas oglądania wyrobu na ekspozycji. Jedynym minusem jest cena częsci zamienych po gwarancji. Jezeli będziecie zainteresowani konkretnym modelem, dajcie znac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zmywarkach.

Potrzebuję zmywarkę do zabudowy z ukrytym panelem,60cm.

Niedrogą ale dobrą.Nie żaden Rolls-Royce.

Chciałbym żeby była cicha i mało zżerała prądu i wody.

Pomożcie coś,proszę.

 

witam

pewnie juz postanowione ale co tam. Moim zdaniem jak rozniez mojej drugiej polowi urzadzenie zbede szczegolnie przy rodzinie 5 czy 4 osobowej. Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. Poniewaz kazdy jak myje recznie myje pod biezaca woda a nikt nie myje w brudnje wodzie co wlasnie robi owa zmwyarka. To tak na szybko dodam jeszcze

ze nasza decyzja o nie zakupywaniu tego "badziewja" jest poparta doswadczeniem i praca z tymi urzadzeniami w pracy.

Nie trac kasy na zbytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. "

 

 

Pierwsze słyszę - korzystam z tego Cudu Techniki od kilku lat (bosch) - rodzina 4 osobowa - i już nie wyobrażam sobie życia bez Zmywarki! I myje i czyści i oszczędza wodę. Talerze i szkło bez smug. :D 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urzadzonko to nie myje i nie czysci nie oszczedza pradu tak jak nalezy. Co wiecej uwazam ze wody rowniez nie oszczedza. "

 

 

Pierwsze słyszę - korzystam z tego Cudu Techniki od kilku lat (bosch) - rodzina 4 osobowa - i już nie wyobrażam sobie życia bez Zmywarki! I myje i czyści i oszczędza wodę. Talerze i szkło bez smug. :D 8) :wink:

 

 

Tak jak powiedzialem pracowalem na tym. Jak by bylo dobre to by bylo kupowane. Uwazam tak jak powyzje. I nie sadze aby sie technika od kilku lat tak poprawila aby warto bylo sprawdzac to kolejny raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...