Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a mnie dziwi :) dlaczego opinie negatywne prezentują tylko osoby nie posiadające zmywarek. Takie, które zmywarkę tylko widziały :lol: - w pracy, u cioci, u teściów. I widziały, jak teściowie płuczą naczynia przed myciewm w zmywarce :o itd.

 

Natomiast jak ktoś już ma - same pozytywy.

 

Ja mam Electroluxa, ale nie pomnę nazwy. Kosztował 1600 zł, bez bajerów. Programu i tak używam tylko jednego - szybkiego. IMHO niczym sie nie różni od długiego. Naczynia domyte porządnie, szklo wypolerowane, nie zmatowiałe. Sztućce nie pokryte nalotem z herbaty, ale i nie zdarte od szorowania.

 

Jedyne, czego mi brakuje, to powiadamiania o zakończeniu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie dziwi :) dlaczego opinie negatywne prezentują tylko osoby nie posiadające zmywarek. Takie, które zmywarkę tylko widziały :lol: - w pracy, u cioci, u teściów. I widziały, jak teściowie płuczą naczynia przed myciewm w zmywarce :o itd.

 

Natomiast jak ktoś już ma - same pozytywy.

 

Ja mam Electroluxa, ale nie pomnę nazwy. Kosztował 1600 zł, bez bajerów. Programu i tak używam tylko jednego - szybkiego. IMHO niczym sie nie różni od długiego. Naczynia domyte porządnie, szklo wypolerowane, nie zmatowiałe. Sztućce nie pokryte nalotem z herbaty, ale i nie zdarte od szorowania.

 

Jedyne, czego mi brakuje, to powiadamiania o zakończeniu pracy.

 

 

pozwole sobie dopowiedziec ze pracowalem na zmywarce a nie ogladlem jak pracuje nawet musialem Ja raz naprawic. Moja druga polowka rowniez miala do czynie w pracy z tym urzadzeniem. Wiadmo przeciez ze nikt nie myje teraz w kawairniach szkla tylko wrzuca sie do zmywaka i tyle. Ja tylko pokazalem inna strone urzadzenia. Uwazam ze jak by nas bylo wiecej niz 5 osob to warto bylo by to miec wtedy moszna by sie bardziej zorganizowac co do wspolnych sniadan,obiadow i kolacji. Wtedy prosto po jedzonku do mycia. Ale wiadomy jest ze i tak wszelakie garki i patelnie trzeba umyci recznie. Dlatego dla tych 5 szkalnen i 10 talerzy nie widze sensu i tyle. Ale co tam brata nie przekonalem to i was nie bede wazne ze kazdy ma to co chce albo nie chce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, faktycznie daj sobie spokój, skoro nawet brata nie przekonałeś :lol:

Nie wiem, w jakim stanie masz garnki, możliwe, że tak przypalone, że i zmywarka nie domyje. Ja myję garnki i szklane naczynia do zapiekania (z zapieczonymi resztkami) - zresztą to był główny powód kupna zmywarki. Szklanki i talerze to faktycznie migiem można zmyć ręcznie. Ja po prostu nie cierpiałam szorować garów. Teraz robi to zmywara, a ja mogę paznokcie malować.

 

Ale jak wolisz myć ręcznie..

 

"Moszna" :oops: i tak... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem po www i ma kilka propozycji.

Może ktoś,kto się faktycznie zna na tym sprzęcie oceni?

-Electrolux ESL 6251

-ELECTROLUX ESL 6124 VI

-ELECTROLUX ESI 6231

-BOSH SGV 53E03EU

-WHIRLPOOL ADG 9536

-SIEMENS SE 66A592EU

-CANDY DFI 50

-CANDY DFI 95 T

-CANDY CDI 3015S

-SIEMENS SE 63E330EU

-AMICA ZIA 4615

-CANDY CDI 1012

A może warto szarpnąć się na AEG Favorit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z mojej strony mogę polecić zdecydowanie konstrukcje AEG/Electrolux ze wskazaniem na AEG. Zdecydowanie urządzenia typu 'heavy duty' czyli starczą na lata i nic nie będzie się z nimi dziać.

 

Wg. mojej klasyfikacji powinieneś się rozejrzeć za:

1. AEG (nawet najprostszy model)

2. Electrolux

3. Bosch/Siemens (to są te same urządzenia z tej samej fabryki, nawet mają te same numery modelowe, co najwyżej różnie kosztują - zazwyczaj Bosch jest tańszy)

 

Tak na marginesie, to AEG i Electrolux często wykorzystuje te same podzespoły elektroniczne. Różnią się tylko pudełkiem i nieco mechaniką.

 

P.S. Ostatnie 5 lat miełem zmywarkę. Od pół roku (czekając na wykończenie domku) mieszkam w wynajętym mieszkaniu bez zmywarki. Koszty zmywania są znaczne - zużycie wody większe w ciągu miesiąca o ok. 10 m3! - do tego należy doliczyć koszt energi do podgrzania tejże wody.

 

Jak pierwszy raz zacząłem używać zmywarki, to od razu zauważyliśmy oszczędności właśnie na rachunkach za wodę. Koszty prądu tylko nieznacznie wzrosły. Bilans miesięczny był zdecydowanie na plus.

Dodam, że w mojej rodzinie 2+2 gdzie gotuje się tylko dla dzieci w tygodniu, codziennie włączana była zmywarka a w weekendy nawet 2 razy dziennie. Mowa tu oczywiście o zmywarce 60 cm.

 

P.S. 2

Dlaczego chcesz ukryty panel? Zdajesz sobie sprawę, że wtedy absolutnie nie wiadomo, co się dzieje ze zmywaniem. Nie wiesz czy już skończyło się mycie i zaczęło np. suszenie i np. ile zostało czasu do końca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz ukryty panel? Zdajesz sobie sprawę, że wtedy absolutnie nie wiadomo, co się dzieje ze zmywaniem. Nie wiesz czy już skończyło się mycie i zaczęło np. suszenie i np. ile zostało czasu do końca

Może to i mniej praktyczne rozwiązanie,ale zakłóci estetykę całej kuchni.

Do hebanowych,prostych mebli jak pięść do nosa :D

Czyli AEG(zawsze lubiłem tą firmę,mamy pralkę AEG o trudnej nazwie-rewelacja),Electrolux lub Bosh/siemens.

Rafał i Kamila

W jakiej cenie kupię

-AEG Favorit 86070 Vi

-Bosh SGV 53E03EU

-Siemens SE 66A592EU

-Electrolux ESL 6251

-ESL 6124 VI

ESI 6231

-Siemens SE 63E330EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to kilka przydatnych adresów przed dokonaniem zakupu zmywarki :

 

http://www.bosch-agd.pl/pl/produkty/produkt.asp?idproduktu=358

 

SGV 53E03EU to bardzo dobry model zmywarki 3x klasa A

5 programów do mycia wystarczają w zupełnosci , najczęsciej używanymi programami przez ciebie będą :skrócony 35° to program szybki o myciu w temp 35° i myciu naczyń mało zabrudzonych idealny po śniadaniu i kolacji . normalny 65°C program standardowy do którego odnoszą sie wszelkie etykiety zużycia wody i energi dość powszechnie stosowany program dający bardzo dobre rezultaty mycia.

 

Technika naprzemiennego mycia jest to bardzo dobre rozwiązanie pozwalające na sporą oszczędność wody i naprawdę niezłe rezultaty mycia.

Elektroniczna regeneracja złoża żywicy, potrzebnego do zmiękczenia wody którą zmywarka myje funkcja elektroniczna jest bardziej dokładna i i mniej kłopotliwa dla użytkownika.

 

http://www.siemens-agd.pl/produkty/przeglad_produktow/produkt.php?idproduktu=428

 

Model SE 63E330EU model o bardzo podobnych parametrach jak SGV 53E03EU ,zmniejszono tylko liczbę programów do 3 które i tak w zupełnosci wystarczą .

 

Kilka kryteriów które decydują o wybraniu konkretnego modelu :

 

-dane techniczne :

- zużycie energi

- zużycie wody

- bardzo ważne głosność pracy

-marka

-okres gwarancji

-serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

- funkcjonalnośc

- ogólny wystrój oraz zastosowane materiały

 

Powodzenia w szukaniu odpowiedniej zmywarki , postaram się zobaczyc jakie ceny można spotkać modeli które zaproponowałes. Aha piszę o firmach z którymi mam kontakt BOSCH I SIEMENS a co do AEG to czemu nie , Electrolux hmmm mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie,

 

podczytuje forum od jakiegoś czasu i m.in. na podstawie

Waszych sugestii zdecydowalam sie na zmyware Electroluxa/AEG :)

Model Electrolux ESL 6270 lub AEG Favorit 86080VI. Do zabudowy,

panel kryty ze wzgledu na malych majsterkowiczkow ;), musi byc cicha bo kuchnie mam NIESTETY otwarta na salon.

 

I tu maly problem. ESL 6270 ma 43 db, a z FAVORITKA jest to hmmm... trudne do ustalenia. Wg katalogu AEG na rok 2005 ten model ma 43 db,

a na stronie sprzedawcy (chce ja kupic w electrohome.pl) ma 45 db.

Mily pan z obslugi klienta twierdzi, ze niestety nie moga sprawdzic tego

"na zywo na zmywarce', bo nie maja prawa jej rozpakowywac, a instrukcje z parametrami sa w srodku. I ze informacja o 43 db z katalogu producenta jest bardziej wiarygodna, a te 45 db ze strony www to pomylka przy przepisywaniu. problem polega na tym, ze do jakiego sklepu netowego nie wejde, wszyscy podaja dla tego modelu 45 db.

 

Funkcje sa w zasadzie te same w obu zmywarkach, AEG bardziej podoba mi sie ze wzgledu na design i kosze. Boje sie jednak, ze przyjdzie mi sprzet o nizszych parametrach (te 45 db). A moze w ogole sie tym nie przejmowac? Czy jest w ogole jakas zauwazalna roznica miedzy 43 a 45 db?

 

Jesli ktos ma ww. model zmywarki lub doswiadczenie w kwestii glosnosci, BARDZO prosze o pomoc. Ufff.. ale sie rozpisalam :)

 

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje!!!!

 

 

P.S. Wczesniej mialam Aristona. Glosny, okropny, musialam po nim myc recznie :( Tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...

Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

 

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...

Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

 

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)

 

 

3dB to dwa razy głosniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi decybelami. Moja kumpelka ma pięcioletnią zmywarkę Bosha, która ma podobno poziom hałasu 49 dB i jest wg opini właścicielki cicha.

 

Podajcie mi proszę inne urządzenie domowe, które hałasuje na określonym poziomie (w dB), bo jakoś te decybele do mnie nie trafiają.

 

Np jaka głośna jest lodówka Polar CZ 280??

 

Sprawa jest dla mnie dość ważna, ponieważ mam kuchnię otwartą na salon i blisko sypialni (wszystko w niedużym mieszkaniu) i dwie taryfy prądu - zakładam więc, że będę "zmywarkowała" po 22.00 (więc hałas musi być na "przyzwoitym poziomie".)

 

Przepraszam za "lakoniczność" wypowiedzi :o i proszę o opinie

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jak to jest z tymi decybelami. Moja kumpelka ma pięcioletnią zmywarkę Bosha, która ma podobno poziom hałasu 49 dB i jest wg opini właścicielki cicha.

Czy coś jest ciche czy nie to rzecz względna, w trakcie dnia praktycznie nic nie jest głośne bo poziom głośności tła jest wysoki. Jazda zaczyna się dopiero w nocy, ja np słyszę buczenie radia lub telewizora tak cicho jest u nmie w nocy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlam takie cos: :wink:

 

spadajace liscie 10 (Db)

biblioteka 40

cicha rozmowa 40

szum biurowy 50

rozmowa 60

TV 70

halas z ulicy 70

poblize autostrady 80

glosny krzyk 80

klakson 90

zespol rockowy :wink: 100

samolot(4m) 120

prog bólu 130

 

 

a slyszalnosc faktycznie chyba wzgledna zwlaszcza przy niewielkiej roznicy

ps. tez slyszalam ze te zmywarki sa jednymi z cichszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...