Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Nie, ja mowilam o Favorit (to co Mohag napisala)

slyszalam tylko , nie sprawdzalam nausznie :wink:

 

Pozatym mi akurat szumy zmywarki nie przeszkadzaja kompletnie, tak samo jak szum telewizora czy radia (wylaczam sie i nie zwracam uwagi)

nawet mam cos takiego ze nieznosze jak jest totalna cisza w domu - musi przynajmniej radio gadać :wink: (jest wlaczone praktycznie non stop a ja czesto nawet go nie slucham) Za to wkurza mnie np. sasiad jak nastawi za glosno muzyke czy halasujace dzieci na ulicy. Tak wiec odbior halasu jest strasznie subiektywny :D - to nad czym mam kontrole (moge zciszyc ew. wylaczyc nie pzreszkadza, to co produkuje ktos inny - wkurza :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, ja mowilam o Favorit (to co Mohag napisala)

slyszalam tylko , nie sprawdzalam nausznie

 

ja sprawdzalam nausznie hihi poprzednia zmywarke mialam wlasnie Favorit AEG i byla cichsza od obecnego Bosha ktory mam (45 db) ale bez przesady :lol: napewno nie jest dwa razy glosniejsza :wink: jezeli spadajacy lisc ma 10 db, to dwa decybele nie sa chyba taka roznica... no chyba ze natezenie sie inaczej liczy. Ale w tym przypadku by sie to nie sprawdzalo.

 

aaa jeszcze taka dygresja, AEG mialam dwa lata i chociaz jest cichutka to jak dla mnie po moim Bauknechcie ktory mialam kupe lat, myla tragicznie... wlasnie dlatego zamienilam na Bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne. To duuuuuzo :-? A wydawaloby sie ze tylko 2 db...

Pozostaje mi sie dowiedziec co zamierzaja mi wyslac. Jedynie avans.pl podaje 43 db - zgodnie z katalogiem. Cala reszta pisze ze 45 db. Naprawde nie wiem, co o tym sadzic. Zadzwonie chyba do producenta i dowiem sie u zrodla.

 

A jesli ktos ma Favorit 86080 Vi i wie ile naprawde ma tych decybeli, bede wdzieczna za ujawienie sie :)

 

 

3dB to dwa razy głosniej

 

3 dB (a dokładniej 10*log10(2) ok. 3,01) różnicy poziomu natężenia dźwięku odpowiada 2 razy większemu natężeniu dźwięku. Natomiast aby można było subiektywnie odczuć , że jest "dwa razy głośniej", poziom natężenia dźwięku musi wzrosnąć o ok. 10 dB (fonów).

A więc wzrost poziomu natężenia dźwięku o 2 dB to nie aż tak dużo, ale na pewno jest to zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mohag bede miala porownanie z poprzednia zmywarka, ktora teoretycznie tez miala byc cicha - aristonem. dzis przywoza wiec czekam :) i tu pytanie do Was z innej beczki: chwilowo bede musiala wstrzymac sie z podlaczeniem sprzetu, bo najpierw musze zdemontowac zlewozmywakowy rozdrabniacz. chce jednak sprawdzic, czy zmywarka dziala - czy moge podlaczyc ja tylko do wody, a waz odplywowy wlozyc do zlewu i uruchomic ja? Brudna woda bedzie sobie splywac po prostu do zlewu - tak kombinuje, ale nie wiem czy dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

kupiłam zmywarkę Candy pod zabudowe , zwracałam uwagę na ilość naczyń , w jakiej klasie energetycznej się mieści czy ma pół załadunku a kompletnie nie pomyślałam o głośności :cry: :-?

 

CZŁOWIEK CAŁE ŻYCIE SIĘ UCZY I GŁUPI UMIERA !!!!

 

A jak będzie hałasować to wyjade z nią do piwnicy -ha ha ha ( żartuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

A co ja mam zrobić, jeśli zakupiłem lodówkę i jest strasznie głośna? Tzn. "grucha" jak stado gołębi :evil:

 

Serwis był, zrobił pomiar (urządzeniem bez homologacji) i poziom dźwięku mieści się w granicach.

Jak walczyc dalej????

 

CZY KTOŚ SIĘ NA TYM ZNA I MOŻE MI POMÓC?

Jakby co, opiszę szczegółowiej.

 

Pozdrawiam, cubus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma

mastercooka (czyli fagora z hiszpani)

http://domimedia.pl/index-pct-23-p-2823-more.html

za 900 nowy

 

miałem kupić http://www.agdexpert.pl/zmywarki-do-zabudowy-60-cm/favorit-control-vi

za 2045

 

ale mogę kupić tego mastercooka za 900

 

czy ktoś ma tego mastercooka??? albo innego mastercooka, czekam na opinie o firmie i o zmywarkach i kuchniach elektrycznych....

 

czy dobrze zrobię że zaooszczędzę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...