Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie po 8 latach zepsula mi sie zmywarka Bosh.Ledwo uprosilam fachowca aby w ogole zechcial przyjsc.Okazuje sie ,ze zmywarki Bosh sa bardzo trudne do naprawy ,trudny dostep do wnetrza i trudno o czesci.Wszystko dlatego bo serws Bosha chce sam naprawiac za duzo wieksze pieniadze.

Na szczescie udalo sie moja zmywarke naprawic .[40zl]Okazalo sie ze zalal sie jakis plywak i wystarczylo tylko zmywarke mocno przechylic wylac wode.

Bo oczywiscie dostep do niego byl tak trudny ,ze to byla jedyna metoda.

W niedalekiej przyszlosci musimy kupic zmywarke 60cm[ta jest za mala].

Pan doradzil albo Whirpool albo Electrolux .Ta ostatnia dla tych ktorzy maja wiecej kasy.Czesci do nich sa ogolnodostepne i kazdy niezalezny serwisant moze je naprawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux ESI 6241. Użytkuję dopiero 3 miesiące. Jest OK. Cicha. Zmywa super. Nie korzystałem jedynie z programu intensywnego , ponieważ nie zapuściliśmy garów aż tak aby z tego programu skorzystać.

 

Oferty np tu:

http://www.kupujemy.pl/items/_zmywarkaelectroluxesi6241dozabudowy/_/0/_

 

... ja kupiłem tu:

 

http://www.maximedia.pl/?c=zmywarki_do_zabudowy&p=electrolux_esi_6241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko AEG - znajomi mają i jest tak cicha że nie zauwazyłam że jest włączona jak u nich byłam. Sama tez taką kupię do domu. Na razie mam Whirpool - gary owszem czyste, ale strasznie jest głośna... a mam kuchnię połączoną z salonem

 

Nie do końca. Prawie każdy koncern produkuje b. ciche i bardzo głośne zmywarki. Np. electrolux od 43 do 51dB. Jeśli dodać do tego, że każda różnica 3 dB to dwa razy głośnieje urządzenie- robi się już nieciekawie. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by nie porównywać urządzeń z różnych firm, gdyż tylko w obrębie jednego brandu możemy być pewni tej samej metodologii pomiaru.

ps

Nawet Miele produkuje zmywarki 48db, ale za to w najdroższych modelach schodzi do 42dB :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam boscha silence comfort, 45 cm szeroka, z widocznym panelem. Jest naprawde super cicha. Wygodne jest to, że widać ile czasu zostalo do zakonczenia zmywania. Ale z drugiej strony, czy aż tak bardzo jest to użyteczne to sama sie zastanawiam. Bo i tak po zakończeniu zmywania nie wyjmuje naczyn od razu, tylko czekam aż odparuja.

Do nowego domu kupie chyba ta bez widocznego panela i napewno 60cm szeroka, bo ta ktora mam jest juz dla nas za mala (rodzina sie rozrosla w tak zwanym "miedzyczasie" :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możecie (macie na to miejsce) to przeróbcie szafkę,to mniejsze koszty teraz niż kiedyś, bo jak się okaże niewystarczająca 45 to i szafki trzeba będzie przerobic i zmywarke nową kupić, a ceny 45 i 60 bardzo zbliżone,

zastanawialiśmy się nad 45 ale w końcu kupilismy 60 (mamy od 7 lat i do dzisiaj cieszymy sie, że jednak wzieliśmy 60 a nie 45)

wszystko zalezy od wielkości kuchni, my mamy 35 metrowe mieszkanie a kuchnia to aneks pokoju, i jakoś się zmieściła, oczywiście kosztem szafki

jest nas dwoje i mycie jest albo codziennie albo co dwa dni, w 45 to chyba dziennie dwa razy,

patrząc na koszty użytkowania (też istotne) to przy 45 chyba będą wieksze (częstsze mycie a więc więcej wody i środków piorących tj kostek, płynu itd)

dla większej rodzinki to na pewno lepiej 60, no i duże gary wejdą :D ,

wogóle to zmywarka jest super wynalazkiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam elektroluxa 45 - 3 osoby w rodzinie

jestem zadowolona, dobrze zmywa, łatwa w obsłudze i dla mnie wystarczajaca w zupełności

czasami to czekam na imprezę żeby użyć zmywarki bo normalnie nie mogę jej zapełnić :wink: nie wiem może mało brudząca jestem 8

 

do zabudowy z odkrytym srebrnym panelem - ładnie komponuje się z pozostałymi inoxami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 45 bosha silencera przez trzy lata i jak najbardziej polecam (panel na wierzchu). jak chcesz mieć panel schowany to poszukaj modelu który oprócz sygnalizacji dźwiękowej będzie jeszcze miał jakieś świecidełko, które będzie informowało o tym, że zmywara jeszcze działa. mam cosik takiego w siemensie i dlatego unikam otwierania drzwiczek podczas mycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BOSCHa SRV45T03EU z zakrytym panelem. Cichutka, zmywa świetnie. Nie miałem możliwości zamontowania 60, ale dziś już wiem że jeśli tylko mógłbym to bym to zrobił. Czasami po prostu po dużym gotowaniu (gary, patelnie, itp) wszystko się nie mieści.

P.S. A moja żona znalazła inne przydatne zastosowanie - podczas suszenia nagrzewa się ociekacz od zlewu który opiera się o górną część szafki w której zamontowana jest zmywarka - i świetnie rośnie tam wówczas ciasto na chleb :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...