Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Skoro nie chcesz BOSHa, to może Miele, Siemens albo Whirpool?

Ja wprawdzie mam Aristona, niby działa ok, ale czasami niedomywa naczyń (nie wiem co może być powodem, chociaż sprawdzało to może z 5 "fachowców" ).

 

Znajoma kupiła niedawno Whirpoola, klAAA za 2300zl, min z funkcja "pół załadunku" i ukrytym panelem sterowania. Póki co chwali sobie. Tyle, że to model do zabudowy.

 

Poczytaj forum, podobny temat już wypływał kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Napewno nie chce Bosha miałam pralke i zaraz się zepsuła :cry:

 

No to musiałaś mieć pecha, bo u mnie Bosch pracuje intensywnie już kilka dobrych lat (5 albo 6 nie pamiętam) całkowicie bezawaryjnie.

W dodatku też była jako wolnostojąca, ale zmieniliśmy koncepcję kuchni i właśnie Bosch miał tę możliwość zdjęcia blatu i przystosowania go do zabudowy.

A co do awaryjności marek - mamy też pralkę Ardo, żadna wiodąca w końcu firma. Jedzie równo już chyba z 10 lat. A telewizor Otake ma lat 16 i też się sprawuje :wink: Czasem już mi się nudzą niektóre sprzęty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz BOSHa, to może Miele, Siemens albo Whirpool?

Ja wprawdzie mam Aristona, niby działa ok, ale czasami niedomywa naczyń (nie wiem co może być powodem, chociaż sprawdzało to może z 5 "fachowców" ).

 

Znajoma kupiła niedawno Whirpoola, klAAA za 2300zl, min z funkcja "pół załadunku" i ukrytym panelem sterowania. Póki co chwali sobie. Tyle, że to model do zabudowy.

 

Poczytaj forum, podobny temat już wypływał kilka razy...

 

Przypuszczam,ze w wiekszosci przypadkow niedomycia naczyn nie lezy po stronie zmywarki,tylko np. w sposobie ich ulozenia,czasami bywa tez ze w trakcie cyklu mycia jakies naczynie sie przekreci i wtedy moze sie niedomyc,albo moze w nim pozostac woda czysta jak i brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wolnostojącego whirpola 60

o tę:

http://www.whirlpool.pl/?nodeid=37&cat_id=738&prod_id=8210

Pierze już 2 lata - bezstresowo nas traktuje, jestem zadowolony, wkąłdam piore wyciągam święty spokój, zadnych awarii, i problemów.

 

Najważniejsze - trzeba to dobrze poukładac - by woda wszędzie mogła dotrzeć.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zmywarki wolnostojące nie różnią się funkcjonalnością od tych do zabudowy. Za półtora tysiąca można kupić zupełnie satysfakcjonującą zmywarkę, choć nie będzie miała wszystkich możliwych funkcji. Wydaje mi się, że warto to dobrze rozważyć i dobrać coś do własnych priorytetów.

- kolor: nie biały, a stalowy albo srebrny,

- głośność, a właściwie cicha praca,

- oszczędność wody i energii (i kiedy ta inwestycja się zwróci),

- przyciski zamiast pokrętła sterowania,

- programator czasowy,

- programy: co najmniej 90% zastosowania zmywarki to program normalny, więc jak bardzo nam zależy na tych innych...

Sama mam zmywarkę Siemensa z programem auto 55-65, białą, 60 cm od 2 lat i jest bez zarzutu. Moi rodzice mają Siemensa, białą, 45 cm od 6 lat i również jak dotąd chodzi bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja mam 2,5 letnią Gorenje 45 cm do zaudowy (nie pamiętam jaki model). Kilka tygodni temu popsuła się pompa (tuż po upływie okresu gwarancji). Magik od zmywarek gdy zajrzał - od razu stwierdził że części są "made in Italy" :(. Na całą Polskę jest podobno jeden dystrybutor tych części (we Wrocławiu). Na sprowadzenie ich i naprawę czekałam 2 tygodnie. Koszt 300 PLN. Nie polecam.

Gdybym dziś miała kupować zwróciłabym uwagę na przyszłe koszty sewisu i dostępność elementów (zapytałabym o radę niezależnego serwisanta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;

 

Zamierzam kupić w końcu zmywarkę i mam dylemat co do marki i wyposarzenia. Mogę na nią przeznaczć do ok. 3000 zł. Nie wiem na co zwrócić uwagę, co jest ważne a co mniej. Może ktoś poleci jakiś model do zabudowy?

 

Może ktoś ma Whirlpoola 6-ty zmysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to właściwe forum :o

 

 

tu się zakłada wątki POMOCY płacę za gaz do ogrzania domu 200 złotych na miesiąc pomocy dajcie jakieś cudowne rozwiązanie jak zaoszczędzić

 

 

tak że zmywarka za 3000 złotych to tu chyba zjawisko z innego świata :wink:

 

i w dodatku krzyczy na nas " ZMYWARKA TO SKARB" , jaki to skarb ?, dzieci, zdrowie to skarb, a z rzeczy materialnych to może jakieś złoto,diamenty to skarb, a nie jakaś zmywarka, w dodatku tytuł postu powinien być taki "jaka zmywarka za 3tyś zł ?" i być w dziale "wnętrza", albo "psycholog.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jest dział "wymiana doświadczeń (nie tylko budowlanych) - Podziel się swoimi dobrymi i złymi doświadczeniami..." - jasno w tytule napisał co go interesuje - to po co klikacie jak wiecie że to nie o ogrzewaniu ani o cegle na mur. Chce porady bo kupuje sprzęt do zabudowy który będzie częścią domu i który kosztuje nie małe pieniądze tak jak nie jeden wątek w tym dziale o kuchenkach płytach piecach lodówkach oświetleniu itd

 

TomekV1 - jak zmywaka to na pewno lepsza szersza - co do firmy to ja bym patrzył na jak najdłuższą gwarancję z reguły sprzęt nie psuje się w 1 roku użytkowania tylko zawsze jakoś tak bywa że 2 miesiące po upływie gwarancji. Ja mam niestety wąską zmywarkę Aristona też taką najdroąszą z automatyczymi programami i "sztuczną inteligencją" i co i to że używam zawsze jednego i tego samego programu :) rzadko kiedy coś zmieniam. Jedno jest pewne jest to wielkie ułatwienie i oszczedność wody. No i sztućców i szkła na pewno się tak ręcznie ładnie nie wymyje jak w zmywarce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...