Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

czy ta zmywarka ma składane kosze ? nie znalazłam w opisie.

 


     
    Ma składane połowę dolnego kosza i wyjmowane elementy w górnym.
     
    Jeśli chodzi o programy, to szukałam takiej, żeby był program z podwójnym myciem do przypalonych naczyń np. po pieczeniu mięsa lub innych "przygodach kulinarnych", co się niestety czasem zdarza. Fajny jest też program do szkła, kiedy chcesz odświeżyć stojące w szafkach, dłużej nie używane naczynia. Temperatura 70 stopni przyda mi się do wyparzania słoików na zaprawy. Ważne są te składane półki, bo możesz wsadzić co chcesz i jak chcesz (wielgachne gary, patelnie, pojemniki z lodówki i inne badziewie).
    Podoba mi się też te 43 decybele, bo kuchnia otwarta na salon :D
     
    Mam nadzieję, że będzie to dobry wybór :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no proszę, to jednak nie jesteś przekonana ;) Ja własnie między tymi zmywarkami się zastanawialam i Elektrolux mi bardziej podpasował.WOgole podobał mi się taki z odsłoniętym panelem - taki sam wzó jak przy piekarniku, ale w małej kuchni jak moja lepiej nie pstrokacić tylko jak najbardziej jednolicie zaprojektować szzafki :)

 

Onna wszystko się rozgrywa na linii jakość-cena niestety :(

I jak napisałam w swoim wątku - co do zmywarki nie jestem w 100% przekonana, ale zamawiam bo ...

 

Jeszcze troche pogrzebałam w piątek i wczoraj i właśnie trafiłam na tego electroluxa - cichy, firma raczej z tych polecanych, cena w zakresie akceptowalnym.

Poza tym dopiero wczoraj zerknęłam nie tylko na szerokość zmywarki (a tylko na to patrzyłam) a też na wysokość. M ma 85 cm wysokości, a nasza kuchnia może mieć do 86 cm ze względu na okno. E ma 81,5 cm. Blat będzie gruby na 4 cm.

No i chyba już się ostatecznie zdecydujemy na E.

Trochę przekroczyłam budżet na AGD :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się te w oczy rzuciła ta wysokość. Będe dziś :oops: w sklepie GD to sprawdzę o co z tą wysokością chodzi. Ale elektrolux moim zdaniem sensowny jest tylko ktoś narzekal że nie domywa. Nie ma połowy wsadu ale ma za to ten system rozpoznający ilośc naczyń. Jeśłi dobrze pamiętam... Chyba ideału się nie znajdzie za takie pieniązki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - ideały zaczynają się od 3 tysięcy :cry:

A to, że nie domywa może byś spowodowane użyciem nieodpowiedniego programu. W mojej starej jeśli przypalone naczynie po pieczeniu mięsa w piekarniku myję programem szybkim, ekonomicznym, z jednym tylko myciem - bez wstępnego, to też nie będzie domyte.

Na pół wsadu nie liczę, bo wolę dozbierać i włączyć dopiero jak jest pełna (ekonomiczniej).

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zapomnialam spytać o tą wysokość :( Ale sprawdziliśmy jeszcze raz stabilność kosza i potwierdzam informacje - w innych zmywarkach dolny kosz jest zdecydowanie bardziej stabilny, nie wypadaa z prowadnic - tutaj niestety bardzo szybko. Trudno powiedzieć jak na to wpływa obciążenie go - możliwe że go stabilizuje trochę, ale jak dla mnie to niepewne jest...

Ja się decyduję na Elektroluxa - jest chyba nawet cichszy niż mastercook, trpchę droższy ale cóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jak to jest dokladnie z tym podlaczeniem cieplej wody??

 

1. Czy sa zmywarki ktore maja podlaczenie cieplej i zimnej wody? i co wtedy? samemy decydujesz ktora wode ma nabierac? czy zmywarka jest na tyle inteligenta ze nabiera odpowidnia temperature wody w przypadku programu 45st?

 

2. Czy wszystkie zmywarki ktore maja jedno przylacze mozna podlaczyc do cieplej wody?

 

3. Czy rzeczywiscie jest to duza oszczednosc? szczegolnie jezeli mam ciepla wode z kotla na ekogroszek a na lato planuje solary?

 

4. czy zmywarki plucza naczynia zimna woda czy ciepla (ile stopni?)

 

5.

chodzi mi o taką którą się podłącza i do zimnej i do ciepłej. nie będę bez sensu lała wrzątku jak nie ma potrzeby
nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie nastawiasz temperatury CUW na wrzatek?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie!

Planuję kupić zmywarkę. Po długim buszowaniu w internecie zdecydowałam się na boscha. Tylko jaki model? Pewnie zdecyduję się na: SGI 45N05EU, SGI 55M45EU lub SGI 58M05EU. Czy ktoś użytkuje te zmywarki. Bardzo proszę o opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed miesiącem byłam w podobnej sytuacji. Też szukałam zmywarki, czytałam opinie, zasięgałam porad... ostatecznie zdecydowałam się na zmywarkę Bosch SGI 55M45EU. Jeszcze jej nie użytkuję, ale z tego co sie dowiedzialam, to użytkownicy byli/ są z niej zadowoleni. Wydaje mi się, ze ma najpotrzebniejsze funkcje, ktore w zupelnosci mi wystarczą. Miejmy nadzieję, że bedzie dzialać bez zarzutu. A podaję nazwę po prostu dla orientacji, była polecana przez kilka osób. To moja pierwsza więc na własne doświadczenie w tej sprawie nie moglam liczyć ;) Życzę udanego wyboru :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może zmywarke o której wspomniałam wyżej.Potrzebuje polskiej instrukcji.Nie wiem czy to możliwe ale przy zakupie tej zmywarki nie było instrukcji w języku Polskim.Jak mogę prosić was powidzcie gdzie mogę sciągnąć lub nabyć tą instrukcję:(

zawsze warto odwiedzić stronę producenta

http://www.electrolux.pl/node240.aspx

 

jest instrukcja w 10 językach, w tym PL ;) [plik pdf, prawy klik myszy i "Zapisz jako"]

http://www.electrolux-ui.com:8080/2007/911/93623300PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z kolei ja zastanawiam się nad modelami:

 

Bosch SGV 45M53 EU

- dodatkowa temp 55 C

- 47 dB

- automatyka zmywania (AquaSensor)

- elektroniczna regeneracja

- możliwość skrócenia czasu zmywania

- system samoczyszczących filtrów

wyświetlacz lcd

 

Bosch SGV 43M03 EU

- 49 db

- wyświetlacz led

- ten model nie posiada ww funkcji

a prócz tego są identyczne.

 

 

Różnica w cenie to ~550 zł

Warto dopłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wypatrzyłam na allegro takie cudo:

http://www.allegro.pl/item397660188_zmywarka_ariston_lv_460_ix_45cm_zab_aa_glogow_100_.html

 

Czy ma ktoś taka i może podzialić sie opinią? A może jest tu jakiś fachman od sprzętu agd i może powiedzieć mi czy to fajna zmywarka czy lepiej sobie głowy nie zawracać? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Boscha 60cm i jedno Ci powiem na pewno.

Pomimo że zmywarka ma teoretyczna pojemność 12(czy nawet 16kpl) kompletów naczyć to w życiu do niej tyle nie wstawisz.

Wystarczy jeden garnek i juz zostaje mało miejsca.

 

Generalna rada. NIE KUPUJ 45cm tylko 60cm

 

I tak dla 3 osób (w tym dziecka 4latka) będzie czasami za mała :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

 

Co do wielkości .... nie mam innego wyjścia ... tylko tyle miejsca mam w kuchni (zostawione miejsce w ciągu kuchennym i niestety nie da się zrobić więcej :roll: ).

 

Kurcze...wiem, że bosh jest dobrą firmą, siemens też....ale w fajnych cenach dla mnie przystępnycj mają tylko opcje z zakrytym panelem , a te z odkrytym panelem kosztują sporo więcej. Jako laik ( nie rozeznałam się wczesniej w temacie :evil: ) zostawiłam sobie miejsce i przystosował mi stolarz szafkę na zmywarkę z odkrytym panelem, więc za dużo pokombinować sie nie da .... musi być z odkrytym :lol: .

 

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...