Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Dzięki Kasiu, rzeczywiście bardzo fajna ta twoja zmywarka, ale niestety nie dla mnie bo ja muszę mieć zmywarkę ze zintegrowanym panelem ( meble już stoją, a front do zmywarki kupiłam właśnie z myślą o zmywarce zintegrowanej ). Ta "moja" ADG 9190 jest właśnie zintegrowana.

No ale twój post jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że można bezpiecznie kupić wysokiej jakości sprzęt za rozsądną cenę :D

Nie ma za co :) ja na tą zmywarkę "polowałam" od zimy -ale cena cały czas grubo przekraczała 2tys :( A tu nagle patrzę tydzień temu -i jest za 1760!!! :) Brałam bez chwili wahania! ja mebli nie mam jeszcze -na razie zmywarka stoi w kartonie na korytarzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaczęło się tak.

Upatrzyłam sobie zmywarkę jak dla mnie idealną. Whirlpool model ADG 9190, technologia "Szósty zmysł" i różne przydatne mi bajery typu Auto clean, opóźniony start itp. Tutaj szczegóły:

http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pageid/pgproddtl001/catid/4/subcatid/14/prodid/27826

Cena katalogowa Whirlpoola ponad 2500 zł :-?

Jakież było moje ogromne zaskoczenie, gdy moją wymarzoną zmywarkę znalazłam w ofercie jednego ze sklepów internetowych ze sprzętem AGD ( dodam, że sklep dość znany i popularny ). Zaskoczenie wynikało nie z samego faktu znalezienia tam "mojej" zmywarki tylko z faktu, że jej cena wraz z kosztami wysyłki była niższa od katalogowej o ponad 1000 zł :o

Nie omieszkałam mojego zaskoczenia wyrazić w mailu do tegoż sklepu, pytając, czy aby nie pomylili modelu, i czy sprzęt nie ma jakiegoś defektu. W odpowiedzi miły Pan Waldek napisał, że jak najbardziej model to ten, który mnie interesuje, a firma zapewnia, że sprzęt jest nowy, oryginalnie zapakowany, pełnowartościowy i pochodzi od producenta czyli Whirlpool Polska. Na koniec Pan Waldek dodał, żę istota tak atrakcyjnej ceny pozostaje "słodką tajemnicą handlową firmy".

I co wy na to? Brać tę zmywarkę? Jak sądzicie czy to realne, żeby sprzedawali sprzęt po tak niskiej cenie i jeszcze na tym zarabiali? Czy może gdzieś jest jakiś haczyk, jakieś "prawie", które robi wielką różnicę?

 

 

 

Ja też taką chciałem.....

Chciałem bo już ją mam :D

Na morele.net za 1125 pln - nówka, zapakowana oryginalnie

Mają ją od polskiego dystrybutora - polskie oznaczenia i metki

Brać i już :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam zmywarke z komisu za 350 zl- whirpool rok używaną- u mnie już 6 miesięcy sprawdza się bez zarzutu :)

 

W komisie bardzo często można kupić nowe rzeczy - wstyawiają je tam ludzie, którzy ni mają zdolności kredtytowej na np 1500pln a potrzebują szybkiej gotówki. Wtedy biorą na raty sprzęt i wstawiają dfo komisu mając szybką pożyczkę od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

 

Co sądzicie o BEKO ?? Mam zamiar kupić na dniach zmywarkę i w cenie boscha (ok 1400zł) 60cm, 13l, 1kW dostanę BEKO:

 

http://www.beko.com.pl/DFN,6837,S,504.html

 

Parametry takie same, z tym że BEKO znacznie cichszy: 45db a bosch 49-50db no i to co najważniejsze...

do kończa września jest promocja polegająca na 5 LETNIEJ GWARANCJI na BEKO...

 

Pomocy... co ważniejsze: marka BOSCH czy lepsze parametry i 5 lat gwarancji w przypadku BEKO ??

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam dylemat miałem w czerwcu kiedy kończyła się poprzednia promocja. Zdecydowałem się na Beko DSN 6832FX. Zmywarka jest znakomita, użytkowana jest od 2 m-cy, sprawuję się znakomicie. Jest bardzo dobrze wykonana, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Z tego co wiem jest produkowana w tej samej fabryce co Siemens. Uważam że 5 lat gwarancji to znacznie więcej niż np. Bosch na którego jest 2 lata. Trzeba też wspomnieć że za Boscha który dorównywał by parametrami danemu modelowi Beko trzeba dopłacić kilkaset złotych, uważam że nie warto. Może za klika lat zmienię zdanie ale na rzaie zmywarka jest OK, cicha i świetnie myje nawet na najtańszych tabletkach 5w1 z Tesco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mieszkam w Danii i tu mam na wyposazeniu w apartamencie wynajmowanym pralke i kuchenke z plyta ceramiczna wlasnie firme Beko i musze powiedziec ze jak dla mnie ta firma to badziew straszny, pralka po ok.roku zaczela cieknac i podczas prania silnik wyje, w kuchence zas pokrentla sie rozchibotaly i blokada drzwiczek piekarnika juz tez nie spelnia swojego zadania.Tak wiec odradzam, tutaj jest to najtansze g. z agd.I prosze sie nie sugerowac ta 5 letnia gwarancja bo znajac zycie to serwis znajdzie 1000 powodow ze za naprawe i tak trzeba bedzie zaplacic.Podrawiam i zycze trafnych wyborow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Aktualnie używam zmywarki Bosch i w sumie jest przyzwoita, ale mam pewne uwagi. Połamały się niekóre uchwyty- w dodatku dosyć szybko :roll: Czasem nie domywa- nie wiem dlaczego- takie humory miewa. Ponadto nienawidzę sygnału dźwiękowego, który włącza się po zakońćzeniu zmywania- normalnie szlag mnie trafia jak co chwilę piszczy.

Używam najczęściej programu 45min. i zazwyczaj on wystarcza w zupełności także do mycia garnków. Nawet jak garnki są nie do końca domyte to wystarczy je chwilę namoczyć w wodzie i przemyć gąbką - wolę już takie domywanie po zmywarce niż zmywanie zupełnie brudnych naczyń :wink:

 

W idealnej zmywarce muszę mieć dobre miejsce na sztućce.

 

Dlatego teraz chyba wybiorę zmywarkę Miele - pozostałe sprzęty wezmę raczej innych marek, ale na zmywarce mi wyjątkowo zależy. Zastanawiam się tylko nad modelem- jest spora różnica w cennie poszczególnych modeli Miele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym?

zamierzam to kupic, nie wiem czy to dobry wybor...wydaje sie ze tak, ale moze kto to ma?

 

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z.php?id=c2_qkkkzkh5&p=1500&x=ae

 

super okazja... ma wszystko to co mają zmywarki o 1000zł lub 1500zł tańsze. no może tamte nie mają szklanych półeczek.

 

a serio, to przemyśl sprawę, czego naprawdę potrzebujesz. czy potrzebne są te wszytkie ledy, które i tak są w zmywarkach tanich. i tak zawsze się sprawdza czy ramiona nie haczą, led tu jest zbędny. jak na takie pieniądze i 6 programów to kpina. moja zmywarka za 1100zł ma 5 programów. nie ma szklanych półeczek, wodę dobiera standardowo, 1 litr tu czy tam nie zrobi różnicy, w każdym razie na pewno cena zużytej wody nie wyniesie więcej ile przepłacenie za tą zmywarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym?

zamierzam to kupic, nie wiem czy to dobry wybor...wydaje sie ze tak, ale moze kto to ma?

 

http://www.centrum2000.com.pl/wip02/z/z.php?id=c2_qkkkzkh5&p=1500&x=ae

 

super okazja... ma wszystko to co mają zmywarki o 1000zł lub 1500zł tańsze. no może tamte nie mają szklanych półeczek.

 

a serio, to przemyśl sprawę, czego naprawdę potrzebujesz....

Ja sądzę, że on przez te 3 lata już coś wybrał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jezeli ktos korzysta z II taryfy zmywaka powinna posiadac timer.

Warto sprawdzic w jaki sposob podgrzewana jest woda: grzalka czy przeplywowka.

Koniecznie 60 cm. Nic mniejszego. To na prawde sie nie oplaca.

 

Swojego Whilpoola katuje od 13 lat. Nigdy mnie nie zawiodl.

 

Ale gdybym mial wiecej pieniedzy oczywiscie, tylko i wylacznie MIELE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Przemierzam sie do zakupu zmywarki i nasuwaj mi się takie dwa modele:

- Hotpoint-Ariston LFT 3214 HX/HA

- Bosch SGV45M83EU

Która byście polecili?

 

mam Boscha SRI 45M 15 EU i zdecydowanie nie polecam - w żadnym programie naczynia nie sa w ogóle wysuszone, co jest bardzo wnerwiające bo trzeba czekać ( długo) z następnym myciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Od kilku dni mocno wertuje internet i nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem. Prosze o pomoc drogich uzytkownikow.

 

Zaplanowalem sobie kuchnie na wysoki polysk bez uchwytow, polaczenie kolorow czarnego (szafki) + bialego (blat, gres, sufit). Mam problem ze znalezieniem rozwiazania jak zrobic zmywarke zabudowana bez uchwytu? Znalazlem jedynie ze firma SMEG wydala taka zmywarke ale kosztuje 4200 zl :( Czy zna ktos jakis system, sposob zeby uniknac uchwytu, bo takie rozwiazanie popsuje mi caly wystroj kuchni. Zalezy mi na zmywarce z ukrytym panelem, albo z czarnym odkrytym panelem (znalazlem tylko Boscha ale 60tke za 2400 zl). Potrzebuje zmywarki 45tki do zabudowy. Prosze o rade. Dzieki!

 

Ponizej ten system SMEG, mam nadzieje ze nikt nie uzna tego za reklame:

http://www.dombianco.pl/index.php?page=text&typ=smeg_rozwiazania

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...