Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...

Witam,

staję przed wyborem zmywarki pod zabudowę o szerokości 60cm. Po przeczytaniu licznych opinii zastanawiam się głównie nad Siemensem i Boschem, oraz trochę nad Electroluxem. Wyczytałem że warto znaleźć zmywarkę z metalowym dnem, ale ciężko takie znaleźć. W sklepach owszem są Siemensy i Bosche z metalowym dnem, ale tylko w wersji 45cm, Electrolux ma metalowe dno, ale z kolei słyszałem że czasem lubi nie domywać. Czy moglibyście podać modele które posiadają metalowe dno i sklepy gdzie można je dostać? Jeśli chodzi o cenę to tak do 1700zł.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

dedkam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Prosiłbym użytkowników o doradzenie w sprawie wyboru zmywarki.

1. http://www.electroworld.pl/produkt/electrolux-esf-66070xr-30404/

2. http://www.electro.pl/produkt-Zmywarka_BOSCH_SMS_58M98EU_NATYCHMIASTOWA_WYSYlKA_2B_skorzystaj_z_Promocji_RABAT_do_10_25-312850,118.html

 

Która lepsza?? Chyba że macie inne propozycje to bardzo chętnie skorzystam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistką w tym temacie ale gdyby cena nie miała dla mnie znaczenia wzięłabym Boscha . Bosch ma program eco - jeśli zamierasz z niego korzystać, vario speed- fajna funkcja zwłaszcza jak zależy Ci na czasie i dobrze wymytych naczyniach kosztem większego zużycia energii, oraz ekstra suszenie- nie wiem , ale wydaje mi się ze to się przydaje

Elektrolux ma program bio 50 C którego nie znam trzeba doczytać w instrukcji .

 

Co Ci moge poradzić? Wejdz na strony producentów i zerknij w instrukcje działania jednej i drugej, sprawdz ile czasu trwają poszczególne programy i w jakich sa

temperaturach. Bo może sie okazac ze wszystkie programy są bardzo długie a jedyny krótki jest w temp. 30 stopni dodatkowo bez suszenia.

Jak się zorientujesz w czasach i temperaturach i określisz czy będziesz jej uzywać noca ze względu na tańszą taryfę czy raczej w dzień łatwiej podejmiesz decyzję.

Być może ten elektrolux będzie wystarczający dla Ciebie. Nie znam zmywarek tok jak np 1igor1 i bez zajrzenia do instrukcji nie potrafię ich porównać, tak tylko Ci pisze na co ja nauczyłam sie zwracać uwagę szukając sprzętu dla siebie

Edytowane przez Andrewhoopoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja od 4 lat używam Elektrolux-a w wersji 45 cm - nic złego nie mogę powiedzieć oprócz tego, że trochę go słychać jak pracuje i stał się za mały. Obecnie zmieniamy kuchnię a zatem zmywarkę na większą. Po analizie wielu modeli i parametrów zdecydowałem się na Samsunga DMS400TUB. Sprzęt zakupiony ale jeszcze nie w użyciu. mam nadzieję, że będzie OK. Jeżeli chodzi o poziom hałasu to mało jest modeli cichszych a są dużo droższe. Zobaczymy.

DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja myślę o tej - Bosch SMV69U20EU - SuperSilence

http://bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/60-cm/60-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SMV69U20EU.html?source=browse

 

http://img705.imageshack.us/img705/6176/smv69u20eu.jpg

 

Ja też myślę o Boschu, tylko o 45 cm, np. takiej: http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-do-zabudowy/45-cm/45-cm-w-pe%C5%82ni-zintegrowane/SPV69T00EU.html?source=browse

Tylko zastanawia mnie taka funkcja: Sygnał akustyczny końca programu - pytanie do tych, którzy użytkują zmywarki Bosch z tą funkcją - czy to się da wyłączyć?? Bo szlag mnie trafi jak mi będzie bipać, że się umyło :) No chyba, że to bipa trzy razy i przestaje, ale jakoś mam wizję, że piska cały czas, póki się nie podejdzie i nie wyłączy zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup zmywarki.

Mam wybrane parę typów z Boscha

BOSCH SMI 43M15EU Bosch SMI58M35EU Bosch SMU53M75EU Bosch SMI58M95EU Bosch SMV 40M30EU

Ciężko się zdecydować ale bardziej przychylamy się do modelu Bosch SMI58M95EU.

Pan pracujący w Boschu proponował następujące modele SMI69U35EU SMI69M55EU SMI58M95EU.Pod względem cenowym tylko ta ostatnia nam odpowiada.

 

Jak to jest z tym płukaniem naczyń przed włożeniem do zmywarki? Szwagierka twierdzi, że to konieczność ja uważam ( nie mając jeszcze zmywareczki) ,że to przesada. I jeszcze jestem przekonana, że metalowe dno w zmywarce jest korzystne i takie chcę mieć. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zmywarka to g... i jedna wielka ściema. Dla mnie to były najgorzej wydane pieniądze w życiu

 

Praktyka wygląda mniej więcej tak:

1/oszczędność czasu

hmm..., a zatem dlaczego nikt nie uwzględnia układania naczyń w zmywarce /rzadko zdarza się a raczej w ogóle, że naczyń nie trzeba jeszcze poprzestawiać poupychać przed samym zmywaniem/ oraz "rozpakowania" zmywarki do szafek. W przypadku ręcznego zmywania po naczynia na ogół sięga się wprost z suszarki i nie trzeba ich ani układać ani rozkładać. Takie zapakowanie i rozpakowanie zwłaszcza sztućców oraz przetarcie ich czystą ścierką aby usunąć zacieki, a nierzadko ręczna poprawa efektów zmywania trwa w sumie ok. 10-15 min.

 

MIT OBALONY w połowie!!!

 

2/Oszczędność pieniędzy, energii, tu krótko:

 

przeciętny detergent do zmywania kosztuje w przeliczeniu na jeden cykl ok. 40-50 gr ponadto zmywarki na cykl zużywają ok. 1kwh. Zatem 40gr+ ok. 50-65gr = 1 zł za zmywanie. Już z czystej uczciwości nie liczę nabłyszczacza i soli bo to w sumie pewnie wyjdzie ok. 5-10 gr za cykl.

 

MIT OBALONY!!!

 

3/Jakość zmywania - niemal sterylna

Kiedyś słyszałem fajne hasło "calgonit życzy smacznego". Każdy użytkownik zmywarki zrozumie jego głęboki sens kiedy podczas rozpakowywania zmywarki spostrzeże, że skapująca z naczyń substancja nie jest li tylko czystą wodą ale zwiera "coś" ekstra! co po wyschnięciu pozostawia białe zacieki na dolnej ściance zmywarki. Uspokoi go nieco rzut oka na emaliowane naczynia /tam nasz calgonit maskuje się świetnie/ szklanki jednak nie pozostawią umysłu spokojnym drążąc go pytaniem na które nie znajdzie odpowiedzi: "wsypałem za dużo proszku, za mało nabłyszczacza, czy może za dużo soli?”

 

W końcu zmęczony pytaniami o sens życia /co w tym przypadku ma jak najgłębsze uzasadnienie/ zaczerpnie łyk - w trudzie przyniesionej ze sklepu lub co gorsza dotachanej z osiedlowego źródełka w 5-litrowym baniaku oligoceńskiego zdrowej wody-tak polecanej przez starszych sąsiadów i zatroskanych teściów; wychowanych i wykarmionych na tradycyjnym zmywaku, a nieświadomych wojny jaką każdego dnia toczy - kapitulując przed... sterylną szklanką...

 

MIT OBALONY!!!

 

 

4/Zdrowie rąk naszych kochanych żon i naszych

 

Prawda…, ale!

Skutki dla zdrowia z powodu ilości spożywanej chemii ze „sterylnie czystych naczyń” są nieproporcjonalnie większe aniżeli ból oraz dolegliwości, który nierzadko towarzyszą tradycyjnemu zmywaniu, zwłaszcza u osób z np.: atopowym zapaleniem skóry lub innymi dolegliwościami skórnymi.

 

MIT OBALONY!!!

 

 

NIE POLECAM ZMYWARKI NIKOMU, NIE ŻYCZĘ JEJ NAJGORSZEMU WROGOWI. ŚWIADOMIE NIE PODAŁEM MODELI URZĄDZEŃ W KTÓRYCH SPOTKAŁEM SIĘ Z OPISANYMI PRZEZE MNIE PRZYPADKAMI. PODAM JEDYNIE, ŻE SĄ TO ZMYWARKI NAJPOPULARNIEJSZYCH MAREK W POLSCE.

 

Pozdrawiam i życzę smacznego… Ludwik :-)

Edytowane przez eizoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zmywarka to g... i jedna wielka ściema. Dla mnie to były najgorzej wydane pieniądze w życiu

 

Praktyka wygląda mniej więcej tak:

1/oszczędność czasu

hmm..., a zatem dlaczego nikt nie uwzględnia układania naczyń w zmywarce /rzadko zdarza się a raczej w ogóle, że naczyń nie trzeba jeszcze poprzestawiać poupychać przed samym zmywaniem/ oraz "rozpakowania" zmywarki do szafek. W przypadku ręcznego zmywania po naczynia na ogół sięga się wprost z suszarki i nie trzeba ich ani układać ani rozkładać. Takie zapakowanie i rozpakowanie zwłaszcza sztućców oraz przetarcie ich czystą ścierką aby usunąć zacieki, a nierzadko ręczna poprawa efektów zmywania trwa w sumie ok. 10-15 min.

 

MIT OBALONY w połowie!!!

 

2/Oszczędność pieniędzy, energii, tu krótko:

 

przeciętny detergent do zmywania kosztuje w przeliczeniu na jeden cykl ok. 40-50 gr ponadto zmywarki na cykl zużywają ok. 1kwh. Zatem 40gr+ ok. 50-65gr = 1 zł za zmywanie. Już z czystej uczciwości nie liczę nabłyszczacza i soli bo to w sumie pewnie wyjdzie ok. 5-10 gr za cykl.

 

MIT OBALONY!!!

 

3/Jakość zmywania - niemal sterylna

Kiedyś słyszałem fajne hasło "calgonit życzy smacznego". Każdy użytkownik zmywarki zrozumie jego głęboki sens kiedy podczas rozpakowywania zmywarki spostrzeże, że skapująca z naczyń substancja nie jest li tylko czystą wodą ale zwiera "coś" ekstra! co po wyschnięciu pozostawia białe zacieki na dolnej ściance zmywarki. Uspokoi go nieco rzut oka na emaliowane naczynia /tam nasz calgonit maskuje się świetnie/ szklanki jednak nie pozostawią umysłu spokojnym drążąc go pytaniem na które nie znajdzie odpowiedzi: "wsypałem za dużo proszku, za mało nabłyszczacza, czy może za dużo soli?”

 

W końcu zmęczony pytaniami o sens życia /co w tym przypadku ma jak najgłębsze uzasadnienie/ zaczerpnie łyk - w trudzie przyniesionej ze sklepu lub co gorsza dotachanej z osiedlowego źródełka w 5-litrowym baniaku oligoceńskiego zdrowej wody-tak polecanej przez starszych sąsiadów i zatroskanych teściów; wychowanych i wykarmionych na tradycyjnym zmywaku, a nieświadomych wojny jaką każdego dnia toczy - kapitulując przed... sterylną szklanką...

 

MIT OBALONY!!!

 

 

4/Zdrowie rąk naszych kochanych żon i naszych

 

Prawda…, ale!

Skutki dla zdrowia z powodu ilości spożywanej chemii ze „sterylnie czystych naczyń” są nieproporcjonalnie większe aniżeli ból oraz dolegliwości, który nierzadko towarzyszą tradycyjnemu zmywaniu, zwłaszcza u osób z np.: atopowym zapaleniem skóry lub innymi dolegliwościami skórnymi.

 

MIT OBALONY!!!

 

 

NIE POLECAM ZMYWARKI NIKOMU, NIE ŻYCZĘ JEJ NAJGORSZEMU WROGOWI. ŚWIADOMIE NIE PODAŁEM MODELI URZĄDZEŃ W KTÓRYCH SPOTKAŁEM SIĘ Z OPISANYMI PRZEZE MNIE PRZYPADKAMI. PODAM JEDYNIE, ŻE SĄ TO ZMYWARKI NAJPOPULARNIEJSZYCH MAREK W POLSCE.

 

Pozdrawiam i życzę smacznego… Ludwik :-)

Każdy ma prawo do własnej opinii, zapewne miliony ludzi się mylą a właśnie Ty masz rację :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się przedstawić fakty, które dopiero użytkownik uzmysławia sobie po zakupie urządzenia.

Chciałem, aby osoby zastanawiające się nad zakupem zmywarki uniknęły rozczarowania.

 

zapewne miliony ludzi się mylą a właśnie Ty masz rację :)

Pozdr.

 

nie idzie o ilość a o fakty. Na pewno nie mylę się pisząc to, co bez problemu można zweryfikować z tą samą konkluzją; stąd kompletnie nie rozumiem ironii... /jeśli rzecz jasna taką miałeś intencję pisząc swój post/

 

Jeszcze o oszczędności czasu i wody: do podstawowego opisu należy dodać przepłukanie naczyń z luźnych cząstek jedzenia; zwłaszcza garnków oraz talerzy przed włożeniem ich do zmywarki; w innym wypadku efekty mycia mogą być jeszcze bardziej niezadowalające.

 

Naszym priorytetem była przede wszystkim oszczędność czasu i ochrona chorych dłoni małżonki. W pierwszym z czynników nie uwzględniłem płukania-układania-rozkładania-poprawki po zmywaniu zatem to był mój błąd, przed którym ostrzegam innych. W drugim przypadku pozostająca chemia skutecznie zniechęciła mnie do korzystania z tego typu urządzeń.

 

Kwestie oszczędności są po prostu śmieszne proszę nie łudzić się, że zmywarka umyje stos naczyń w 7-10 l wody wraz z ich dokładnym wypłukaniem, a przecież na ilości wody skupia się głównie argument o oszczędności urządzenia.

 

 

Nie ma logicznych i ekonomicznych przesłanek do korzystania ze zmywarek z założeniem, że tego typu zmywanie jest lepsze-szybsze-oszczędniejsze od tradycyjnego zmywania.

 

Dziękuję

 

co do drugiego postu na Forum - bardzo przepraszam.

Edytowane przez eizoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawują Siemensy? Myślę o tym: SN66T095EU

- ma chyba wszystkie funkcje, które mnie interesują,

- ma szufladę na sztućce,

- światełko

- i jest cicha: 42dB.

 

Czy oprócz Miele kojarzycie jeszcze jakąś zmywarkę, która po zakończeniu samoczynnie uchyla drzwi?

 

http://img831.imageshack.us/img831/4646/siemenssn66t095eu20b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...