Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Słuchajcie mam pytanie: Zakupiłam zmywarkę z funkcją infoLight Funkcja dostępna w urządzeniach w pełni zintegrowanych, gdzie panel sterujący jest całkowicie ukryty za frontem meblowym. Wizualna informacja o aktywności zmywarki - specjalne, czerwone światło emitowane na podłogę przed urządzeniem w trakcie pracy urządzenia: po zakończonym programie światło samoczynnie gaśnie.

I się zastanaiam czy jakoś trzeba przewidzieć to przy montażu w zabudowie? skąd pada to świtatełko żeby go przypadkiem nie zakryć w meblu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat zmywarkę Boscha "silence plus" SMS50M78EU i jestem bardzo zadowolona. Najczęściej korzystam z programów Eco i skrócony. Jak naczynia nie są bardzo brydne to właczam krótki program i po 30 minutach mam juz wszytko umyte. Przydaje mi się też funkcja vario speed szczególnie podczas imprez - mozna skrócić wszystkie programy (oprócz tego 30 min.) o połowę - bardzo przydatne jak ma się dużo gości i trzeba użyć ponownie częsci naczyń. Siemens i bosch to podobno ta sama fabryka, sądzę więc że obie marki są godne polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tak myślałam, że będzie kiepsko... Ta Miele jest ekstra, ale cena zabójcza.... :(

 

Niestety jak to na Miele przystało, co do opcji z uchylaniem też nie słyszałem (aczkolwiek może to być spowodowane budżetem, który byłem wstanie przeznaczyć na zmywarkę ~1500zł czyli bez wodotrysków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmywarkę Boscha od chyba 5 lat i dokładnie takiej marki zmywarkę będę miała w nowym domu. Przez te 5 lat używam tylko jednego programu ( a jest ich kilka), więc wybiorę jakiś w miarę nieskomplikowany i bez "wodotrysków" model. Opcja to Siemens. Niby ktoś mówił że Bosch dziś a kilka lat temu to inna bajka ale ja tam mam soja sprawdzona opinię. Oczywiście Mile mi się marzy ale to nie na moją kieszeń.

Nie polecam zmywarki z Ikei - mamy taka w pracy, użytkowana od 4 miesięcy - jak tylko użyje się innej tabletki niż Calgonit to zostają zacieki na naczyniach. W moim Bosch'u nawet tabletki z Lidla czy rossmana się sprawdzają.

Edytowane przez anjap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie jednej zmywarki miele można mieć prawie dwie boscha czy siemensa (teraz to własciwie ta sama firma). Lepiej wybrać więc tanszą i wymienić za kilka lat. Co kilka lat wchodzi jakaś nowa technologia, która pozwala na oszczędność wody lub energii. Ta miele starczy pewnie na 10 labo i 20 lat ale w stosunku do nowych zmywarek będzie miała słabsze parametry energooszczędności itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wybrałam te same zmywarki, co The_Cat ( Bosch SMV50E70EU, Bosch SMV 40E50EU, Bosch SMV50E90EU ) ale sprzedawca (po wybraniu w internecie poszłam oglądać) i w media markt i saturnie zachwalał Aristona LFT+3214hX.R

Jest tańsza a ma porównywalne parametry.

 

Kilka lat temu nacięłam się na drogiej pralce z bajerami. Po 3 latach do wyrzucenia albo wymiana części w cenie nowej tańszej :(

I na umywalce super firmy, której powłoka popękała.

Więc teraz mam dylemat - może ten Ariston i minimum 400,00 zl w kieszeni na naprawy :)

 

Czy ktoś ma taką ?

Edytowane przez Marzena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu nacięłam się na drogiej pralce z bajerami. Po 3 latach do wyrzucenia albo wymiana części w cenie nowej tańszej :(

I na umywalce super firmy, której powłoka popękała.

Więc teraz mam dylemat - może ten Ariston i minimum 400,00 zl w kieszeni na naprawy :)

 

Czy ktoś ma taką ?

 

JA powiem tak - po doświadczeniach z ich pralką Aristona nie chcę tykać (no dobra, są u mnie w rodzinie 3 podgrzewacze kuchenne Aristona i działają kilkanaście lat) - ale pralka to porażka była; średnio 1 awaria na rok.

 

Ciekaw jestem za to jakichś opinii o zmywarkach Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zakupu Electroluxa ESL68070R. Cicha (41 db) :) Przez 5 lat codziennie korzystałam z Electroluxa 66010 - stary model ale nigdy nie było żadnej awarii, dobrze domywał i pomimo 45 db był cichy. Na początku nastawiłam się na Boscha ale nigdy go nie używałam, a Electrolux już trochę znam... Mam nadzieję, że i tym razem się nie zawiodę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem trzecią półkę - ma to tylko BSH i Samsung; w Samsungu wygląda to na bardziej przemyślane - choć nie mam opinii o tym jak faktycznie działa.

 

Masz na myśli szufladę Vario3 (na sztućce)? Jeśli tak, to szufladę tą ma również Siemens. Opinie na temat tej szuflady są podzielone. Niektórzy użytkownicy wypowiadają się, że niekoniecznie domyte są sztućce, a jeśli już to gdy są gęsto poukładane, to naczynia są średnio domyte. Takie opinie czytałam na temat niektórych zmywarek, które posiadają Vairo3. Sama na początku takiej zmywarki szukałam, lecz po przeczytaniu opinii zrezygnowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...