Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak to jest teraz z tymi zmywarkami?

Szukam prostej bez bajerów zmywarki 60 cm wolno stojącej żeby miała wnętrze i koszyki stalowe, no obudowa inox.

Wybrałem wstępnie simensa SE24N861EU, ale nie wiem, jakie ma wnętrze.

Do tej pory używałem przez 19 lat zmywarkę Indesit 3000. Super maszyna w ogóle się nie psuła i dobrze myła. Chyba jedna z pierwszych zmywarek.

Ale niestety zepsuła się, ale zamówiłem fachowca. Może uda się ja jeszcze naprawić. :rolleyes:

Może coś doradzicie.

Edytowane przez VIP Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

no to, jak wątek odświeżony, to powiem, że udało się naprawić moją 19 letnią zmywarkę Indesit. :yes:

Fachowiec wymienił tylko kondensator i maszyna hula dalej. Powiedział też, że takich dobrych zmywarek już nie produkują.

Żeby znaleźć podobną, to trzeba szukać w okolicy lub powyżej 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
My mamy zmywarkę Boscha i muszę przyznać, że warta jest swojej ceny. Naczynia są praktycznie zawsze domyte, pracuje dość cicho i póki co nie ma z nią problemów. Poprzednio mieliśmy zmywarkę Whirlpoola, nie powiem - służyła dobrze przez jakieś 5 lat, niestety potem uległa "nienaprawialnej awarii" i musieliśmy kupić nową. Zobaczymy ile wytrzyma Bosch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując zmywarkę byłem pewien, że musi to być 60-tka, ale gdy wybrałem się do sklepu i razem z Panem z obsługi przeanalizowaliśmy ilość naczyń do zmycia to wyszło, że 45-tka zdecydowanie wystarczy, więc adam_baza wielkość trzeba dobrać samemu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując zmywarkę byłem pewien, że musi to być 60-tka, ale gdy wybrałem się do sklepu i razem z Panem z obsługi przeanalizowaliśmy ilość naczyń do zmycia to wyszło, że 45-tka zdecydowanie wystarczy, więc adam_baza wielkość trzeba dobrać samemu :)

 

Wiesz co, miałem 45-tkę - i ona wystarcza jeśli nie myjesz garnków (teraz mam 60-tkę i jest zdecydowanie wygodniej; poza nielicznymi wyjątkami wszystko praktycznie myję w zmywarce właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda 67070R, ale pewnie różnicy wielkiej nie ma i szczerze powiem, że jakbym kupował ponownie to raczej wziął bym jakiegoś Siemensa/Boscha.

Wcześniej przerabiałem 2 zmywarki 45 Siemensa i Boscha (Siemens jeden z najprostszych modeli, a Bosch raczej wysoki model) i wg mnie w Electroluxie są mniej wygodne kosze (zwłaszcza górny). Dodatkowo prawie zawsze są niedomyte sztućce i denerwuje mnie to strasznie, bo w poprzednich zmywarkach bez względu na to jak ułożyłem sztućce to niedomycie zdarzało się bardzo rzadko.

 

Jeszcze przypomniało mi się, że dość często przy wysuwaniu dolnego kosza odczepia się też uszczelka - jest to oczywiście denerwujące.

Edytowane przez radi79
Dodanie kolejnego minusa :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Masz na myśli szufladę Vario3 (na sztućce)? Jeśli tak, to szufladę tą ma również Siemens. Opinie na temat tej szuflady są podzielone. Niektórzy użytkownicy wypowiadają się, że niekoniecznie domyte są sztućce, a jeśli już to gdy są gęsto poukładane, to naczynia są średnio domyte. Takie opinie czytałam na temat niektórych zmywarek, które posiadają Vairo3. Sama na początku takiej zmywarki szukałam, lecz po przeczytaniu opinii zrezygnowałam.

 

a ja mam własnie z taką szufladą na sztućce - wczesniej miałam bez i były specjalne koszyki na sztucce i wtedy się zdarzało, że sztućce były niedomyte.... teraz, z tą szufladą dla mnie jest fajnie - troche więcej czasu zajmuje ułozenie widelca noza w osobnej przegródce, ale nie zdarzyło sie jeszcze, żeby były niedomyte.

tez mam dodatkowy 'prysznic' w górnej części zmywarki, nad tą szulada. a zmywarka to bosch SMV69U20EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...
Ja kupuję zmywarkę Boscha ale model starszy już nie produkowany a dokładnie sgv53e33eu. Decyzję podjąłem po rozmowie z kolegami z serwisu Boscha. Głównym powodem wyboru była m.in. konstrukcja pompy myjącej, która psuje się najczęściej. W nowych modelach jest ona nie rozbieralna a koszt wymiany na nową to ok 400-500zł, w starym modelu można tą pompę naprawić za nawet mniej niż 200,00.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...