Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Ja od jakiegoś czasu już nie korzystam ze zmywarki. Wyliczyłem sobie, że wcale to takie opłacalne nie jest, szczególnie jak się włącza np. na połowę zmywarki.

 

Ja w takiej sytuacji skorzystałabym z opcji połowa załadunku - chyba że Twoja zmywarka jej nie posiada. Ale pomijając prąd i wodę - jest jeszcze czas, którego nie powiesz, że nie oszczędzałeś zmywając w zmywarce:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

 

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie poszukiwania zmywarki do zabudowy.

Okazało się, że przez lipne posadowienie (za nisko) okna nie zmieszczę na wysokość klasycznej zmywarki >=81 cm.

Googlałem ale wybór jest kiepski. Pozostaje albo łamanie blatu albo zakup jakiegoś potworka http://www.ceneo.pl/10855775?se=H12NVTC5AGSrKvRhlu02xcsuYNmaiX-8&gclid=CIG2i-K2_bcCFY623godgA0Arw

Może ktoś ma jakieś pomysły - ratuje mnie już coś < 80 cm...

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @Diedra

Ten wątek też już przerabiałem, ale rzeczywiście nie kontaktowałem się jeszcze z żadnych dyskutujących (sprawa ma prawie 3 lata)

Jeszcze mi jedna opcja przyszła do głowy - blat grubości ok 3 cm. Ale muszę porozmawiać z wykonawcami mebli czy coś takiego występuje.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie że większość nowych zmywarek mimo że ma program "połowa załadunku" to i tak traci on sens ze względu na automatykę zmywania i czujniki przejrzystości wody...

 

Teraz dzięki tym czujnikom zużycie wody jest dopasowywane automatycznie więc i tak mamy oszczędność. Jednak czasem jest potrzeba włączenia programu 1/2 załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

 

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

 

Faktycznie bardzo zgrabna i ładna. No i na pewno dobrze zmywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ktoś już wspominał o zmywarce Whirlpool ADG6240/1FD i mogę ją polecić wszystkim co lubią ekonomie i cisze. Dodatkowo bardzo ładnie się prezentuje i jest nie zawodna. Polecam!

 

http://www.whirlpool.pl/digitalassets/WINONLINE_EMEA/WP/WP_PL/WP_PL_IMAGES/ADG-6240-1-FD_854262401050_pl_PL_678x450.png

 

Wygląda super :) zresztą uważam, że sprzęt Whirlpoola jest godny uwagi i zakupu oczywiście. Sama mam ich piekarnik, płytę oraz mikrofalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka fajnie się prezentuje. Poza tym jest to jedna z nowszych propozycji whirlpool, która zużywa zaskakująco niską ilość wody. Jest na pewno godna polecenia;-)

 

ani nowy model w ofercie...

ani nie zużywa zaskakująco niską ilość wody... do mycia zużywa tyle co inne ;)

 

ale jest godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam zmywającej kobyły, która pomieści brudy 6-cio osobowej rodziny - same osoby dorosłe, małoletnich póki co brak, wszystkie posiłki przygotowywane i spożywane w domu. Samych naczyń jest sporo, a po ugotowaniu obiadu (zupa, jakieś mięcho, warzywka, itp), choćbym nie wiem jak się starała, to garów jest cała góra :bash: Obecna zmywarka (60 cm, chyba na 12 kompletów - nie jestem pewna) nie jest w stanie tego przerobić, więc najczęściej muszę pozostające pół wsadu zmywać ręcznie - ani oszczędności, ani ekonomii, ani oszczędzonego czasu. Największe jakie udało mi się znaleźć, to 15 kompletów, ale doprawdy nie jestem pewna czy to wystarczy :/ Jest w stanie ktokolwiek cokolwiek podpowiedzieć?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani nowy model w ofercie...

ani nie zużywa zaskakująco niską ilość wody... do mycia zużywa tyle co inne ;)

 

ale jest godna polecenia.

 

Z opisu wynika, że jest w stanie zużyć 6l. W tych zmywarkach dotyczy to programu eco, na innych zużywa przeciętnie. Ma technologię 6-ty zmysł więc nie jest bardzo starym modelem:-P Przeczytałam opis w zamieszczonym linku;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Diedra

Mogę fotki wrzucić, ale nie sądzę, żeby dało się oszukać fizykę ^^ Po śniadaniu zostaje 6 talerzy + kubki/szklanki + czasem jakieś sztućce. Po obiedzie talerze pomnóż x2 + 6 szklanek + 12 lub 18 sztućców + to co zostało po gotowaniu, czyli miski, miseczki, podstawki, miarki, jakieś łyżki, itp. + oczywiście GARY, co najmniej szt. 2 (5l i 3l z nadstawką do gotowania na parze), ale to tylko pod warunkiem, że reszta obiadu została upieczona w piekarniku. Jeśli nie, to garnki są minimum 4 + zazwyczaj jakaś patelnia. A gdzie tu kolacja? Nie mówiąc już o takich drobiazgach jak to, co pozostaje po podjadaniu i podpijaniu w ciągu dnia :D Drobnica, typu kubki, szklanki i mniejsze talerzyki zazwyczaj mieszczą mi się w górnym koszu, problem jest z dołem, bo albo umyję gary w zmywarce (też nie zawsze wszystkie wejdą), a z talerzami bawię się ręcznie, albo wstawię do dolnego kosza talerze obiadowe, ale wtedy zmieszczą mi się już tylko jakieś drobne sprawy, typu jeden 2l garnek i kilka miseczek, ew. jakieś pokrywki. Reszta ręcznie. Nawet sztućce nie zawsze mi się mieszczą, bo jak przeładuję ten koszyczek, to są niedomyte i i tak trzeba poprawiać.

 

Zazwyczaj wygląda to tak:

DSC00075.jpgDSC00076.jpg

 

Sztućców na zdjęciu jest akurat mało, talerze u góry są luźno, bo część była przyschnięta z poprzedniego dnia, a część była upaciana jajkiem i resztkami panierki, więc przy ułożeniu 1:1 też mogłyby mi się nie domyć, a ustawiając wyższą temp. mogłabym zniszczyć szklanki i nadruki na miskach. Tego co zostało mi w zlewie już nie wrzucam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...