Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich, czy kotś może zna/użwyał, poleca/odradza zmywarkę LFTA+ H2141 HX.R lub LFTA++ H214 HX . To samo pytanie odnośnie ESL 6551RO? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Mam Esl 6552RO.

Wczesniej mialem tez Electroluxa (kupiony 6 lat temu), ktory sprawowal sie bardzo dobrze.

Widac postep. Funkcja auto off, program 30 minutowy to jest to czego brakowalo w poprzedniej.

Ale najwazniejsze jest to, ze jest duzo cichsza od poprzedniej.

Mysle, ze to dobry sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh już myślałam, że mam zmywarkę z głowy i kupię polecanego Hotpointa w rewelacyjnej cenie a tu zonk! Hotpoint ma 57 cm głębokości a ja mam za szafkami rurę kanalizacyjną. Najlepsza byłaby głębokość 55 cm

 

Na 99,99% ma 55 cm. Nie mam jak zmierzyć :) ale 57 cm mają zmywarki z panelem zewnętrznym a hotpoint dość często podaje głębokość już z panelem meblowym czyli +2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to bym forum nie zaśmiecał.

Zmywarka ma sama bez panelu ma standardowo 55 cm + front meblowy około 2cm daje nam 57.

Standardowo podaje się głębokość samej zmywarki bez zabudowy czyli 55.

Czyli znów coś pomylili i piszą głupoty :)

Jak by miała 57 to by wystawała 2 cm ze standardowej zabudowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej, wolnostojącej zmywarki bez wodotrysków.

Ma być jedynie cicha i pojemna.

 

Czy jest odczuwalna różnica między zmywarką ktora mieści 12-13 kompletów naczyń a taką która mieści 15 (Candy)?

Czy 60dB jest mocno odczuwalne przy otwartej kuchni.

Czy warto wykupić do zmywarki, która będzie "chodziła" 2x dziennie wydłużoną gwarancję (np. Ariston).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej, wolnostojącej zmywarki bez wodotrysków.

Ma być jedynie cicha i pojemna.

 

Hotpoint - Ariston

 

Czy jest odczuwalna różnica między zmywarką ktora mieści 12-13 kompletów naczyń a taką która mieści 15 (Candy)?

 

Nie

 

Czy 60dB jest mocno odczuwalne przy otwartej kuchni.

 

Nie wyobrażam sobie 60dB zmywarki... 50dB to za dużo.

 

Czy warto wykupić do zmywarki, która będzie "chodziła" 2x dziennie wydłużoną gwarancję (np. Ariston).

 

Akurat tylko do Hotpoint-Ariston (i Indesit oczywiście) można wykupić przedłużenie gwarancji i załatwia się to bezpośrednio z producentem. Wszystko inne co proponują sklepy, to wykupienie ubezpieczenia - szumnie nazywane przedłużeniem gwarancji - a nie mające z nim nic wspólnego.

Czy warto? Ubezpieczenie średnio, Przedłużenie - warto się zastanowić - zwłaszcza że nie musisz tego robić w dniu zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Właśnie odebrałem Naszą pierwszą zmywarkę.Wybór padł na Aristona ELTB6M124EU.Wybrana ze względu na parametry ekonomiczne i noe ukrywam na bardzo dobrą cenę w jednym z electromarketów. Troche żałuję nie ma 1/2 załadunku -da się żyć bez tego chyba...ale do rzeczy.

Ta zmywarka ma możliwość podłączenoa ciepłej wody.Dzięki temu ma być rzekomo oszczędniejsza,macie jakieś doświadczenia? czy to chłyt marketingowy czy rzeczywiście ciepła woda coś daje?.

Dodatkowo większość producentów ogranicza sprawę ciepłej wody do 60°max. Nie wiem ile ma i będzie miała woda w sieci.Czy ten parametr temperatury jest ważny dla eksploatacji i życia zmywarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszolom, gratulacje :)

Nie mam pojęcia jak jest z ciepłą wodą. Zastanawia mnie jak zmywarka chłodzi wodę, gdy chcesz umyć np. w 45 stopniach (mam w swojej zmywarce taki program do szkła).

Co do opcji pół wsadu to wszystk ozależy od przyzwyczajeń domowników.

Miałam taką opcję w poprzedniej zmywarce przy rodzinie 2+1 i ani razu nie użyłam, kupując kolejną przy rodzinie 2+2 nawet jej nie bralam pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anobago, u moich rodziców od ok 1.5 roku stoi Beko, ale wolnostojąca, najprawdopodobniej ten model:

http://www.agito.pl/zmywarka-wolnostojaca-beko-dfn-6838-3292-452565.html?attr=1-307973

Mają wykupioną przedłużoną gwarancję, ale jak na razie nie było potrzeby wzywania serwisu.

Ich zmywareczka w porównaniu z moim Boschem jest prawie niesłyszalna, chwilami ciężko stwierdzić, czy działa. Mama jednak wspominała, że na dolnej półce naczynia nie zawsze się domywają. Na górnej półce ten problem ponoć nie występuje. Ten model ma też trochę dziwne ustawienie koszy w środku - tam, gdzie w moim Boschu jest miejsce na duże gary - w tyle dolnego kosza - w Beko jest miejsce na koszyk ze sztućcami, bo przód kosza ma od lewej do prawej "kolce" na talerze. Wymaga to drobnych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...