Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Też zaczęliśmy rozważać kupno zmywarki. Czy z tych trochę tańszych modeli jest sens w ogóle coś wybierać, bo wolelibyśmy nie przepłacać?

 

mam tani model Boscha, różnicy w efektach zmywania nie widzę (porównuję z droższym, który jest w pracy). Jednak na dzień dzisiejszy wybrałbym droższy model czyt. bogatszy w funkcje....brakuje mi kilku, a przydałyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Bardzo proszę o pomoc w wyborze zmywarki. Kuchnia już jest gotowa i nie potrafię się zdecydować pomiędzy Bosch a Siemens. Mój priorytet to m. in. szuflada na sztućce i krótki program. Do tej pory byłam przekonana do zmywarki Siemens SN66L081EU, ale ostatnio przeczytałam, że plastikowe dno nie jest dobre. Model Boscha Bosch SMV58N50EU z metalowym dnem jest dużo droższy i czy warty takiej opłaty. Proszę o opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w wyborze zmywarki. Kuchnia już jest gotowa i nie potrafię się zdecydować pomiędzy Bosch a Siemens. Mój priorytet to m. in. szuflada na sztućce i krótki program. Do tej pory byłam przekonana do zmywarki Siemens SN66L081EU, ale ostatnio przeczytałam, że plastikowe dno nie jest dobre. Model Boscha Bosch SMV58N50EU z metalowym dnem jest dużo droższy i czy warty takiej opłaty. Proszę o opinie

 

Nie wierz w bajki o tym jakie to plastikowe dno jest "be" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

też szukam zmywarki (60 zabudowana w pełni)

Dla mnie konieczne były: szuflada na sztućce, metalowe dno (jak zapewniają wszyscy po pewnym czasie czuć nieprzyjemny zapach)

Więc upatrzyłem sobie Bosch SMV69N40EU ale cena 2600...

Teraz przyglądam się SAMSUNGOWI DW-BG970B ale opinie są mieszane. Nie suszy dobrze, częste błędy, Nieszczelność przy panelu sterującym niszczy meble) Jakby nie patrzeć Samsnug nie ma tyle doświadczenia w zmywarkach co Bosch czy Siemens... Kosztuje 2000zł więc może dorzucić te 600 i mieć Boscha...

No i jestem w kropce. A może rzeczywiście plastikowe dno, a ludzie z tym zapachem przesadzają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auror, jeśli chcesz wydać tyle, to ok, ale szufladę na sztućce ma np. whirlpool w cenie ok 1500zł.

A o co chodzi z dnem. Co tam i dlaczego ma śmierdzieć?

No chyba, ze filtra nigdy nei czyścisz to wtedy będzie, ale w innym przypadku? IMO wydumany problem.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe dno w wielu przypadkach się odkształca (czasem lubi pójść uszczelka) i robi się chropowate (wpływ temperatury + środki do czyszczenia). W połączeniu z resztkami jedzenia może dawać nieprzyjemny zapach (tak jak z plastikowymi deskami do krojenia, nie pachną zbyt pięknie kiedy są na nich nacięcia z noża, ciężko je wtedy domyć) Samo tworzywo w sobie i tak będzie pochłaniać zapachy. Metalowe też lepiej trzymają ciepło. Tyle teorii + trochę praktyki od użytkowników z forów. Pytanie brzmi: czy nie za bardzo przesadzają z tym dnem? Dlatego potrzebuję opinii osób które korzystają ze zmywarek z plastikowym dnem. Faktem jest, że na łączeniu przy uszczelce zbierają się resztki jedzenia. Ponoć te z metalowym dnem mają obudowę z jednego kawałka blachy więc pozostałości nie mają się gdzie zebrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auror, ale w zmywarkach z metalowym dnem syf się też zbiera i nie ma bata czyścić trzeba.

Poza tym mimo metalowego dna jest pare innych elementów plastikowych - u mnie np. ramiona, częsci koszy, kanały doprowadzające wodę do ramion itd,.

Wszystko się odbarwie / przebarwia - aktualnie kanały mam fioletowawe po zmywaniu tydzień temu naczyń po chłodniku, za jakiś czas pewnei będą pomarańczowe jeśli marchewka na obiad będzie :)

Taki urok plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auror, ale w zmywarkach z metalowym dnem syf się też zbiera i nie ma bata czyścić trzeba.

Poza tym mimo metalowego dna jest pare innych elementów plastikowych - u mnie np. ramiona, częsci koszy, kanały doprowadzające wodę do ramion itd,.

Wszystko się odbarwie / przebarwia - aktualnie kanały mam fioletowawe po zmywaniu tydzień temu naczyń po chłodniku, za jakiś czas pewnei będą pomarańczowe jeśli marchewka na obiad będzie :)

Taki urok plastiku.

 

I tak właśnie wygląda kwestia kłótni o dno. Kłótnia o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą

 

Dziękuję.

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kłótnie, tu chodzi o prawdę! :) a dokładniej czy warto dać ileśset zł więcej za metalowe dno. A widzę, że opinie są różne.

http://houseware.answers.com/appliances/what-are-the-pros-and-cons-of-a-stainless-steel-interior-dishwasher

http://www.ehow.com/info_8057811_stainless-tub-material-better-plastic.html

i tak bez końca. Ale coraz bardziej przekonuje się do plastikowego dna... ze względów finansowych, bo innych w sumie nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy się do zakupu:

[h=1]WHIRLPOOL model ADG7510[/h]Ktoś coś wie? W internecie na razie mało opinii, bo to podobno nowy model.

 

Ostatnia użytkowana 3 lata (Hotpoint) właśnie się rozkraczyła:mad:

 

Dobry model, często go polecam - cicha i skuteczna (dysze powerclean)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...