Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wytypowałem już gro sprzętów AGD do nowego mieszkania ale jakoś nie mam "podejścia" do zmywarki, nie wiem za bardzo na co tu zwracać uwagę, jakich marek unikać... Na początku w sklepach polecali Boscha, ale tylko z metalowym dnem, a tych ceny zaczynają się od 1500-1600 w górę, mają słabą klasę energetyczną i zużywają dużo wody, wiec trochę sporo minusów za te "made in germany"

 

Tak naprawdę mi zależy na cenie do 1600 zł, krótkim czasie zmywania oraz 1/2 załadunku i oczywiście jak najmniejsze zużycie prądu i wody. 60 cm.

 

Proszę o jakieś podpowiedzi.

 

edit: posiedziałem trochę i mam swoje typy:

 

Bosch SMV40M30EU

Electrolux ESL6365RO

Electrolux ESL6374RO

Hotpoint-Ariston ELTB 6M124 EU

 

Nie ukrywam, że jestem blisko elektroluxa, tylko nie wiem czy warto dopłacać do "lepszego modelu". Hotpoint jakoś mnie swoją marką nie przekonuję i czytałem przy innym modelu o problemach z parowaniem oraz chyba nie ma też 1/2 załadunku, a Bosch, niby wszystko ok, ale czy za markę i "made in germany" warto dopłacać te kilka stów w porównaniu do elektroluxa, który jest jeszcze do tego oszczędniejszy?

Edytowane przez Barsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)]

 

Z tych wymienionych - ESL 6365RO - najlepszy stosunek cena/jakość -

Jeśli Hotpoint to LTF 11S112EU

Ewentualnie Whirlpool ADG 7510

Obie moje propozycje są niewiele droższe a i tak mieszczą się w zakładanym budżecie - a są sporo cichsze od Electroluxa. Jeśli jednak chcesz pozostać przy wytypowanych przez siebie modelach to jak na początku napisałem ESL 6365RO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby byłem bardzo blisko kupna lodówki Hotpointa ale ze względu na jej "piękno", marka mnie średnio przekonuję... Cisza nie jest mimo wszystko najważniejszą sprawa, chociaż mam kuchnie z salonem, ale jakoś nie jestem zbytnio wrażliwy pod tym względem.

 

Co myślisz o tym Boshu? Gdzieś pisałeś, że połowa załadunku niekoniecznie musi spełniać swoje funkcję a nie ukrywam, że ta funkcja byłaby mi bardzo pomocna.

 

Tak naprawdę to m3 wody ze wszystkim kosztuje 10 zł, no trzeba to jeszcze podgrzać ale tu już przy lodówkach nauczyłem się, że nie ma co przejmować się 50 kw... wiec to nie jest tak naprawdę minus przy Boschu. Minusem jest cena...

 

Te Elektroluxy różnią się jednym programem, droższy ma trochę szerszy zakres temp. oraz można skrócić mycie, ale chyba nie ma sensu za to płacić ok. 250 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pisałeś, że połowa załadunku niekoniecznie musi spełniać swoje funkcję a nie ukrywam, że ta funkcja byłaby mi bardzo pomocna.

 

Owszem - nie ma powodu by stawiać opcję 1/2 jako warunek - na siłę kombinowanie i upychanie wszystkiego w jednym koszu nie ma sensu - biorąc pod uwagę, że zmywarki są teraz naszpikowane elektroniką i sensorami i same oceniają ile mają załadunku i czy jest on już umyty. I gwarantuję że nie zużywają przy funkcji 1/2 załadunku połowy wody i połowy prądu. Ta funkcja miała sens lata temu, kiedy zmywarki nie posiadały rozbudowanej elektroniki - i faktycznie służyło to jakiejś oszczędności - bo zmywarki wtedy pracowały "bezmyślnie" czyli mycie - mycie - płukanie - płukanie - suszenie - koniec.

 

 

Tak naprawdę to m3 wody ze wszystkim kosztuje 10 zł, no trzeba to jeszcze podgrzać ale tu już przy lodówkach nauczyłem się, że nie ma co przejmować się 50 kW

 

I tu masz zdecydowanie rację!

Poza tym - przypominając - 1m3 wody (które kosztuje nawet zaokrąglając mocno 10 PLN) to 1000 litrów - zatem rocznie- zmywając codziennie to niecałe 3 litry na dzień... a ludzie "zabijają się" bo ta zmywarka ma o litr mniejsze zużycie niż tamta....

Pomijam już fakt, że niewiele osób przed zakupem zmywarki sprawdza w instrukcji obsługi (po zakupie zresztą też - przecież instrukcja obsługi zawiera ściśle tajne informacje, których przeczytanie grozi klątwą) ile tak na prawdę zmywarka zużywa wody - na normalnych programach w większości zmywarek to zużycie waha się na poziomie 10-18 litrów - właśnie dzięki elektronice, dla której priorytetem jest czystość - więc jak uzna że naczynia są brudne to myje do skutku. Zużycie wody deklarowane przez producenta tyczy się tylko i wyłącznie programu referencyjnego ECO 50 (który nie ma nic wspólnego ani z ECOlogią ani ECOnomią) - na którym cała elektronika, sensory i usprawnienia są wyłączone i zmywarka przelatuje wszystkie cykle zmywania "bezmyślnie".

 

Te Elektroluxy różnią się jednym programem, droższy ma trochę szerszy zakres temp. oraz można skrócić mycie, ale chyba nie ma sensu za to płacić ok. 250 zł....

 

I tu też masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie wody deklarowane przez producenta tyczy się tylko i wyłącznie programu referencyjnego ECO 50 (który nie ma nic wspólnego ani z ECOlogią ani ECOnomią) - na którym cała elektronika, sensory i usprawnienia są wyłączone i zmywarka przelatuje wszystkie cykle zmywania "bezmyślnie".

.

czyli na jakim programie jest najbardziej "eko" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 65 stopni uczyni z zmywarki wyparzarkę co zabije zarazki, wszystkie, nie tylko te co giną poniżej 65. Rozmaitość programów to bzdura system ma działać z definicji automatycznie więc dla ekonomi ładuje się do pełna i wszystko ma umyć, a nie dyskutować albo grać w szachy.

Wyświetlacz czasu pozostałego do końca programu - jeśli każą za niego płacić to zbędny bajer (chyba że zamierzasz otworzyć zmywarkę w czasie pracy).

Czy istotne jest, czy talerze myje się w górnym czy w dolnym koszu? - tak. Zmywarki projektuje się pod kątem obiegu cieczy. Naczynia i rzeczy myte w zmywarkach stanowią dla niej zaporę więc będą blokować odpływ brudu, który w ten sposób zostanie na naczyniach i cały zabieg pójdzie na marne.

Na co zwracać jeszcze uwagę? - Na instrukcję producenta. Jest w niej (a przy najmniej powinny być) praktyczne rady korzystania z urządzenia i wiedza o tym co gdzie ma się znaleźć oraz co można myć w zmywarce a co nie. Nie przeładowuj zmywarki, tylko w ten sposób uzyskasz optymalne rezultaty zmywania przy

rozsądnym zużyciu energii.

Jak z awaryjnością, głośnością i zwykłą wygodą sprzętu ww firm?: bezawaryjność=gwarancja to twoje zabezpieczenie im dłuższa tym lepiej, głośność - wybierz najcichszą, wygoda - to zdecydowanie cisza oraz zużycie wody i energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Cześć,

Szukam zmywarki pod zabudowę o szerokości 60 cm. Musi mieć panel sterujący z przodu z wyświetlaczem z programem i ile czasu zostało do końca zmywania. Trochę to podnosi cenę ale moja druga połówka koniecznie chce to mieć...

 

Myślałem o jakimś Boschu SMI 50M75EP lub SMI 50D55EU. Nie muszą być te. Ważne aby był to dobry sprzęt, cichy i oszczędny. I przy tych wymaganiach atrakcyjny cenowo. Aby po prostu był to dobry stosunek ceny do jakości. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pomożcie z wyborem...

Potrzebuję 60-tki, (najlepiej 59,6-59,8cm), z ukrytym panelem, z szufladą na sztućce,ekonomiczną (szambo)i cichą. Cena najchętniej w okolicach 1500zł-1700zł, chyba, żeby naprawdę było warto, to max do 2000zł.

Nastawiłam się na te Bosche i Siemensy, a tu w sklepie babka mi mówi, że w cenie do 2000zł takiej zmywarki nie warto kupować, bo to Bosch i Siemens tylko z nazwy... Poleciła Whirpool WP122 albo Beko DIN 5834. One mają metalowe dno - czy to rzeczwiście jakaś zaleta, czy zupełnie nieistotna rzecz?

 

Nie jestem przekonana, czy Whirpool i Beko to dobry wybór...

Edytowane przez .:migotka:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, waham się między Whirlooplem WP 122 za 1600zł a Boschem SMV58L70EUza 1700zł (cenajuż po odliczeniu tych 200zł).

Oba mają szufladę na sztućce, whirpool ma metalowe dno, głośność 42dB, dodatkowy zraszacz,a Bosch ma dno nie wiem, jakie (w tej cenie na 90% plastikowe), głośność 44dB, nie widziałam go na żywo.

 

Która zmywarka będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...