Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Poczytałem troszkę, pooglądałem, pora zdecydować się na którąś ze zmywarek. Doradzcie proszę która z poniższych zmywarek jest najnowocześniejsza, posiada najwięcej przydatnych funkcji.

 

ZMYWARKA:

-Whirlpool WP 122

-LTF11H121EU Hotpoint ariston

-Whirlpool ADG 6240 FD/1

-Bosch SMV 53L50EU

-WHIRLPOOL model ADG7510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Zbliża się czas zakupu zmywarki. Jako ze będzie to pierwsza zmywara w życiu proszę o poradę ba jakie opcje zwrócić uwagę. Ma być do zabudowy, szerok. 60cm, panel schowany, cicha ze względu na fakt, że kuchnia jest otwarta na salon, opóźnienie startu i....co jeszcze? Doodam, że są 4 osoby i dosyć dużo naczyń dziennie używamy. Nie będę "zabijał" się o jak najmniejsze zużycie wody, nadmiar programów i gadżetów tez do mnie nie przemawia. Szukam czegoś do 1300zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się czas zakupu zmywarki. Jako ze będzie to pierwsza zmywara w życiu proszę o poradę ba jakie opcje zwrócić uwagę. Ma być do zabudowy, szerok. 60cm, panel schowany, cicha ze względu na fakt, że kuchnia jest otwarta na salon, opóźnienie startu i....co jeszcze? Doodam, że są 4 osoby i dosyć dużo naczyń dziennie używamy. Nie będę "zabijał" się o jak najmniejsze zużycie wody, nadmiar programów i gadżetów tez do mnie nie przemawia. Szukam czegoś do 1300zl.

 

OK. Pierwsze typy (na podstawie tego wątku) to Electrolux ESL 6365RO lub Hotpoint-Ariston LTF11S112EU ze wskazaniem na ten drugi ze względu na niższy poziom hałasu. Ktoś ma, ktoś używa? Jakieś opinie? Jak z wysuszeniem naczyń?

 

Druga sprawa to ile w Waszych zmywarkach trwa standardowy program? W tym Hotpoincie aż 195 min, czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie w jakiej zmywarce, szuflada górna na sztućce ( pełnowymiarowa) jest bardzo wygodna i pojemna. Taka szuflada występuje w wielu zmywarkach, dla przykładu:

szuflada.jpg

Natomiast są czasem takie uchwyty na kieliszki i myślę, że one zabierają sporo miejsca. Najlepsze są kosze bez zbędnych bajerów i pojemność zmywarki 13-14 kompletów. Krótkie programy bardzo przydatne i jakiś jeden intensywny.

Dopisuję:

195 minut to niemiłosiernie długo. Poszukaj takich, w których co najwyżej godzinę trwa zmywanie, powinien być jeszcze program półgodzinny dla lekko zabrudzonych naczyń.

Edytowane przez Kejt_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Pierwsze typy (na podstawie tego wątku) to Electrolux ESL 6365RO lub Hotpoint-Ariston LTF11S112EU ze wskazaniem na ten drugi ze względu na niższy poziom hałasu. Ktoś ma, ktoś używa? Jakieś opinie? Jak z wysuszeniem naczyń?

 

Druga sprawa to ile w Waszych zmywarkach trwa standardowy program? W tym Hotpoincie aż 195 min, czy to jest normalne?

 

a może Electrolux ESL 74561RO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie w jakiej zmywarce, szuflada górna na sztućce ( pełnowymiarowa) jest bardzo wygodna i pojemna. Taka szuflada występuje w wielu zmywarkach, dla przykładu:

[ATTACH=CONFIG]290610[/ATTACH]

Natomiast są czasem takie uchwyty na kieliszki i myślę, że one zabierają sporo miejsca. Najlepsze są kosze bez zbędnych bajerów i pojemność zmywarki 13-14 kompletów. Krótkie programy bardzo przydatne i jakiś jeden intensywny.

Dopisuję:

195 minut to niemiłosiernie długo. Poszukaj takich, w których co najwyżej godzinę trwa zmywanie, powinien być jeszcze program półgodzinny dla lekko zabrudzonych naczyń.

 

to ważny punkt - ten czas zmywania, zwrócę na to uwagę. Do tego szuflada na sztućce i na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę, że ten Electrolux ESL6365RO ma 173 min standardowy czas programu. Może te "standardowe" takie długie są?

 

Możliwe, w takim razie musisz spojrzeć, która zmywarka ma oprócz tego program ok. 60 min, 30 min i jeden intensywny 65-70 stopni. W mojej starej Miele najdłuższy program trwa 90 min (sporadycznie używam), reszta programów w okolicach godziny, w tym dwa tzw. spar (oszczędne) i jeden 30 min. Dlatego jak sprawdziłam wczoraj w Boschu standardowe programy po ok 200 min, to mnie nieco zszokowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może komuś się przyda:

http://dobrezmywarki.pl/zmywarki-wg-typu/zmywarki-do-zabudowy/

 

Sama chyba wybiorę tę:

http://www.electro.pl/Zmywarka_AMICA_ZIM428E-s785514.html?utm_source=skapiec&utm_medium=cpc&utm_campaign=2014-11&utm_content=785514&utm_term=Zmywarki_do_zabudowy

 

Ma:

- pogram eko, zwykły, auto i krótki (i jeszcze kilka innych)

- ma szufladę na sztućce

- ma podświetlane LED wnętrze

- ma podnoszony kosz górny, żeby powiększyć dół

- ma klasę A++ a mimo to jest tańsza od A potencjalnie "lepszych" marek.

- i ma jeszcze kilka innych opcji, co do których nie wiem, czy będa przydatne.

 

z tym, że krótki program do słabo brudnych naczyń to 40 min. a do bardziej brudnych (ekspresowy) - 60 min.

Normalny program trwa 170 min.

 

jest nas dwójka i planuję włączać tylko na noc zmywarkę.

Nie urządzamy party co weekend na 20 osób.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, wygląda całkiem dobrze i opinie też ma ok.

Jedno mnie zastanawia, czy wszystkie zmywarki słabo suszą. Moja raczej słabo, ale może nowe modele zostały już ulepszone pod tym względem? Jeśli ktoś posiada zmywarkę, która suszy naczynia całkowicie, mógłby tu wpisać model tak dla potomności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nierozpuszczających się tabletkach to już przy innych czytałam, bodajże Whirpool. Jest możliwość, że to też zależy od stosowanych tabletek. Chociaż moja nawet na 30 minutowym rozpuszcza zwyklaki z Lidla. To może jeszcze się rozejrzyj i czytaj opinie. Bo ja już byłam zdecydowana na lodówkę. W komentarzach natknęłam się na kilka ciekawych opinii - przy wysokich temperaturach na zewnątrz lubi sobie popłynąć i nie jest to wada produktu, tylko cecha tego cuda wpisana w instrukcję :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie kupię drogiej, ale chcę powiedzmy najlepszą możliwą ze średniej półki cenowej i też pewnie z 1700-1800 zapłacę. Kupujący (zwłaszcza pierwszą zmywarkę) są zachwyceni nowością przez to opinie mogą być trochę na wyrost. Więc jak widać jakieś zgrzyty już przed kupnem, to trzeba się dobrze zastanowić, czy za odrobinę większą kasę nie warto uniknąć nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...