Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZMYWARKA, zmywarki - wybór i porównanie modeli, poszukukiwane modele


Gość mama-kangurzyca

Opcja mycia w temp = 70 stopni:  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Opcja mycia w temp = 70 stopni:

    • nie mam takiej opcji i uwazam, ze jest niepotrzebna
    • nie mam takiej opcji, ale mysle, ze przydalaby sie
    • nie mam takiej opcji i jest tragicznie
      0
    • mam taka opcje i czesto ja wykorzystuje
    • mam taka opcje i uzywam sporadycznie, ale sie przydaje
    • mam taka opcje ale uwazam ja za zbedna
    • nie mam zmywarki, ale chcialabym sadze, ze ta opcja sie przydaje
    • nie mam zmywarki, ale sadze, ze ta opcja jest zbedna


Recommended Posts

Zgadzam się co do szuflady

Rewelacja. Zmywarka bez szuflady na sztućce to moim zdaniem pomyłka. Druga sprawa to jak najwięcej składanych elementów w środku, a najlepiej jak wszystkie kratki się składają.

Trzecia sprawa to poziom hałasu. Potwierdzam że 42dB jest praktycznie nie słyszalne nawet jak kuchnia jest otwarta na salon.

Nie tylko Siemens i Bosch mają szufladę.

Ja mam Hotpoint Ariston i sobie chwalę. Za pieniądze jakie zapłaciłem nie dostałbym Boscha czy Siemensa spełniającego powyższe warunki.

 

A mógłbyś podać model swojej zmywarki? Porównałbym sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...
Ja już po zakupie i testowaniu. Ostatecznie zakupiłam zmywarkę BOSCH SMV53N90EU. W Saturnie była promocja 10% na energooszczędne AGD i się skusiłam. Z czystym sumieniem mogę polecić. Moja ma kosz na sztućce, bo tak chciałam. Po imprezie idę sobie z koszykiem i zbieram sztućce bezpośrednio ze stołu. Jest bardzo pojemna. Na dół ładuję i talerze i garnki i się wszystko mieści. Światełko na podłodze pokazuje że zmywarka myje. Jak na razie wszystko wyjmuję domyte. Nie wiem jak dotąd mogłam funkcjonować bez zmywarki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja mam Amicę, zmywa, nie narzekam.

Nie rozpuszcza do końca tylko tabletek Finish (trzeba było kruszyć przed włożeniem do pojemnika). Ale tych tabletek ie rozpuszczał także Bosh, więc to nie wina zmywarki.

 

Dobrze , że nie dałam się namówić na 60 cm. 45 cm całkowicie wystarcza na dwie osoby, które nie są maniakami gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Elfir- czy mozesz przypomniec jaki posiadasz model ?

 

ja poszukuje czegos wiekszego do zabudowy, 60tka musi byc, zależy mi też żeby zmywarka miała stosunkowo niski czas prania 60-90 minut

no i tak zachwalacie te modele z półką że tez prawde mowiac bym to wybrała. macie cos godnego polecenia w relatywnie niskiej cenie ? max 1500 Pln ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi moją uwagę przykuły 2 modele z szufladą u góry- Amica ZIM 629E oraz Siemens SN66L081EU.

porównalam sobie nawet ich funkcje / wydajność energetyczną /czas pracy . Wypadają dość podobnie. Cena również na tym samym pułapie.

Niestety do tej pory nie byłam posiadaczką zmywarki wiec niebardzo wiem które z programów najbardziej się przydadzą?

Mam troche kiepskie doświadczenia z Amicą ( w piekarniku samoczynnie pękła szyba, serwis tego nie uznał, koszt 300zł) stąd mąż nie jest do nich przekonany. Czy możecie się wypowiedzieć na temat swoich doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup zmywarki Electrolux XXL RealLife ESL8320RA http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8320RA/ Zmywarka polecana przez magika od kuchni.

 

Wszystko ok tylko spojrzałem w kartę katalogową i std program mycia 225 min czyli prawie 4h i to mnie przeraziło. NIe wiecie czy tego typu zmywarki naprawdę tak długo myją? Mam teraz 11 letniego boscha i myje w około 1,5h

 

Zeby coś wnieść dla poszukiwaczy informacji o zmywarkach

Mój Bosch 11 lat do zabudowy 45cm. Bosch SRV33A13 zakupiony w 2004 za około 1400zł. Zero awarii. Zmywa cały czas dobrze. Nigdy nie stosowałem nabłyszczacza ale zawsze stosuję sól i tylko tabletki Finish. Ważne jest użycie soli bo ona wydłuża życie zmywarki.

45 cm wystarcza dla rodziny z małymi dziećmi. I tak nie myje codziennie. Tak wiec można żyć z taką zmywarką. Teraz kupię 60cm bo mam miejsce i moze się szersza przyda.

Aha - moja stara zmywarka ma 3 programy - płukanie, 50C i 65C. Wykorzystuję jeden program od początku życia - 50C. Uważam ze programy w zmywarce to zbędny gadżet. Jedynym używanym przyciskiem jest włącz-wyłącz;)

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znalazłem opinię o tego typu zmywarce. Czyli prawda z tym myciem 4h

"Stary Bosch padł (po 12 latach). Trzeba było szybko coś zorganizować. Ponieważ zależało mi na czasie (Bosch znarowił się tuż przed Wielkanocą, święta bez "Marysi" to koszmar), przy bardzo kiepskim wyborze w sklepie "nie dla idiotów" wybór padł na ten model. Patrząc na cenę: wysoka półka. W kwestii głośności pracy: TAK. Pracuje tak cicho, że ciągle sprawdzamy czy na pewno zmywa. Z zalet, spora pojemność, w miarę dobre mycie. Piszę w miarę, bo porównuję do zabytkowego Boscha, który wg mnie był lepszy. Obecna "Marysia" ma rozbudowane menu, co w przypadku tego urządzenia wcale nie jest dobre, ustawienie programu to kilkanaście ruchów po wyświetlaczu, w Boschu to były trze ruchy i mył. Programy strasznie długie, program ECO 50 C trwa prawie 4h. Naczynia zdarza mi się wyjmować niedomyte i praktycznie nigdy wysuszone. A efektywność suszenia jest chyba A+++. I nie pomaga "rewolucyjne" ramię myjące, bo stary Bosch bez tego ramienia mył lepiej, szuflada na sztućce jest, ale układanie na niej to koszmar, jak źle ułożę sztućce, to mam je do ponownego mycia a na bank do suszenia. Zgłosiłem reklamację do Electroluxa, w końcu Firma skandynawska, pańcia na infolinii zaczęła od straszenia mnie opłatami za nieuzasadnione wezwanie serwisu. Na szczęście, serwis "sklepu nie dla idiotów" stanął na wysokości zadania i szybko przysłał mi serwisanta. Serwisant, pomimo posiadania instrukcji obsługi nie potrafił wejść do menu i ustawić twardości wody. Pokazałem Mu, tak samo jak kilka innych funkcji. Pan serwisant, nie znalazł nic złego w działaniu "Marysi" na moje zastrzeżenie, że nie domywa i nie suszy, stwierdził tylko, że widać źle układam naczynia a w kwestii suszenia Marysia nie ma funkcji turbo, czyli wiatraczka dosuszającego. Co podobno mój stary Bosch miał, ale nigdzie o tym nie przeczytałem i nic takiego nie zauważyłem, a zdarzyło mi się oglądać mojego starego Boscha w negliżu. Choćby nawet podczas wymiany płyty głównej czy uszczelki. Więc jeśli chcecie wywalić prawie 3 tys. zł. i mieć mokre naczynia tudzież z zaciekami na naczyniach lub sztućcach, a nadto kopać się z infolinią, tudzież z serwisantem, to śmiało kupujcie tą zmywarkę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich zmywarkach mycie w programach ekonomicznych i tych z niską temperaturą sprawuje się kiepsko.

Spróbuj ustawić większą dawkę soli i zacznij myć w wysokich temperaturach,jak to nie pomoże to ewidentnie coś jest nie tak z tą zmywarką.

Według mnie w ogóle bez sensu jest kupowanie zmywarki za 3 tysiące.

Te do 2 tysięcy spokojnie wystarczą każdemu,te wszystkie dodatkowe funkcję to tylko marketing a tak naprawdę są w ogóle nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, zgadzam sięz tym co napisałeś.Jeśli zmywarka mialaby kosztowac mnie 3 tysiące to musiałaby wkładać za mnie naczynia do szaf :D

porównałam 6 zmywarek pod kątem czasu pracy/zużycia wody/zużycia prądu i prawdę mówiąc zaważył czas,bo zależy mi żeby było to najkrócej z możliwych opcji.

Okazuje się że 210min prania na trybie ekonomicznym w Siemensie (ktory jest najbardziej opłacalny ma wzgledna temp. prania -50 C, i uwazam ze na bieżące sprzątanie będzie ok) to wcale nie tak dużo kiedy podobne modele Boscha , Whirlpoola i Amici proponują 240minut (dla mnie 30min róznicy to już sporo).W awaryjnym wypadku jesli bede sie spieszyc użyję funkcji VarioSpeed.

Także wyglada na to ze pierwszy typ został faworytem i stanie w naszej kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najważniejszy jest czas mycia. Czy zużyje 6 czy 16 litrów wody nie stanowi różnicy. U nas w domu 2+3 osoby zmywarka 60cm często chodzi przynajmniej raz dziennie. Gdy gotujemy to 2 razy. Nie wyobrażam sobie uzywania zmywarki 45cm. Żona nawet drewniane deski i narzędzia wrzuca do zmywarki. Jak coś się zniszczy podczas zmywania to znaczy że było kiepskie i nie ma co się przejmować. Szkoda czasu na stanie przy zlewozmywaku. Aktualnie żona wspomina o dwócj zmywarkach w nowo budowanym domu. Pralki mógł bym nie mieć w domu przez jakiś czas, ale zmywarka nie oddam :) Klocki LEGO dzieci też się świetnie myją w zmywarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zmywarkach płącimy za design, za bajery (jak np projektor na podłogę) i za jakość wnętrza. Parametry zużycia mediów większość ma zbliżone.

Wydaje mi się, że jakość wnętrza to ważna sprawa - o wiele łatwiej układa się graty jeśli masz w koszach składane "bolce", a górny możesz nawet załadowany bez wysiłku w zależności od potrzeb obniżyć lub podwyższyć. Jakość to również trwałość czyli sprawne wszystkie elementy. Poza tym przy ukrytym panelu światełko padające na podłogę informuje Cię, że urządzenie jeszcze pracuje, tym bardziej, że są okresy, w których pracująca zmywarka nie wydaje żadnych dźwięków. Nie musisz zaglądać czy już skończyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Co możecie powiedzieć o modelu Hotpoint-Ariston LTF 11M132 C EU ?

niecałe 1600zł AAA+ tylko jak z jakością / trwałością tego producenta...

 

O tym modelu się nie wypowiem ale używam inny model tego producenta od pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko domyte jak należy, tabletka zawsze całkowicie wypłukana, trzeci kosz na sztućce to coś co powinno być obligatoryjne w zmywarkach, dużo ruchomych elementów co pozwala na modyfikację wnętrza pod rozne naczynia (bardzo potrzebne). Działa bezszelestnie (42dB). Moj model akurat nie ma projektora z pozostałym czasem do końca i czasami mi tego brakuje.

Przy zakupie bezpośrednio od producenta 4 lata pełnej gwarancji.

Ostatnio kupilem suszarke do prania tego producenta i dostalem 5 lat po negocjacji także przy zmywarkach jest to pewnie też możliwe.

Tak w ogóle to mam lodówkę Hotpointa i tez jest bardzo OK ale to nie ten wątek.

Kupiłem też mamie zmywarkę tej firmy wolnostojącą 45cm i mama nie narzeka na nic.

Mój model podałem kiedyś kilka postów wyżej jakby coś.

Naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zmywarkę Elektrolux AEG Favorit i po siedmiu latach pomału zaczęła się rozsypywać. Rok temu wymieniłem plastikową rurę doprowadzającą wodę do górnego ramienia (urwał się gwint), w tym roku rozszczelniło się dolne ramię i zmywarka ciekła drzwiami. Na szczęście wystarczyło skleić ramię i spiąć plastikową opaską (pytanie jak długo wytrzyma). Ale myślę że już czas zbierać na nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kupiłem zmywarkę BOSCH SMV58L60EU i na razie po tygodniu użytkowania nie jestem zadowolony

http://www.ceneo.pl/32967354 cena około 1650zł

 

Do zalet bym zaliczył:

- trzecia szuflada na sztućce (choć ładowanie jest mniej wygodne niż do koszyczka bo by wsadzic nawet łyzeczkę trzeba pociągać szufladę a w starych zmywarkach z koszyczkiem się wrzucało i po kłopocie)

- drzwi się lekko otwierają

- ma program krótkiego mycia (20min) który w praktyce trwa 40 min

Jest to zmywarka z plastikowym dnem oraz tzw wymiennikiem ciepła który ma polepszać suszenie i zmniejszać użycie prądu

Duża wada: zmywarka po zakończeniu zmywania i odczekaniu w środku jest cała mokra. Niestety w zmywarce jest cały czas woda i to jest beznadziejne. Stara zmywarka miała 11 lat ale po zmywaniu naczynia były gorące az ciezko było dotknąć - otwierało sie drzwi i po jakimś czasie cała zmywarka była sucha.

 

W tej zmywarce mam cały czas wode i efekt kiszenia się (24h na dobę woda w środku) Zmywałem dopiero z 5 razy a już naczynia śmierdzą. Zdarzały się niedomyte talerze na programie auto. Na talerzach kropki jakby zaschnięte zacieki.na programie 20 min połowa talerzy miała jakiś plamy po praniu. szklanki całe zadymione. Dodam że woda zasilająca zmywarke jest ze zmiękczacza więc zmywarka ma dużo łatwiej niż na wodzie z wodociągu

 

Nie jestem zadowolony i nie kupiłbym ponownie tej zmywarki. Jest to produkt niewart zainteresowania. Stara była lepsza. Na ta chwilę nie polecam wybierania zmywarki z "wymiennikiem"

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...