Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Wowka, zastanów się raz jeszcze :

 

Jakie zalety:

 

- Eliminacja cyrkulacji powietrza w sprzątanym pomieszczeniu W przeciwieństwie do odkurzacza tradycyjnego, gdzie powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr wydmuchiwane jest z powrotem do pomieszczenia, w odkurzaczu centralnym – zasysane powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku.

a co Ci przeszkadza cyrkulacja powietrza , która i tak ZAWSZE wystepuje ? czy obawiasz się przeciągów od odkurzacza ? ;)

 

- O ile jednostka centralna odkurzacza centralnego znajduje się w odizolowanej części budynku sprzatannie odbywa się w ciszy. Słyszalny jest jedynie szum zasysanego powietrza. Sprzątanie odbywa się bez uciążliwego Hałasu silnika – nawet obok śpiącego dziecka.

z tą uciążliwością to chyba przesadziłeś ! sprzątanie nie trwa po 5 godzin dziennie, i 7 dni w tygodniu ! a jak coś mocno zasysasz to i tak nie w ciszy, jak sugerujesz, bo syczy, jak cholera ! a z resztą teraz są takie ciche już te maszynki......

 

- przeważnie większa siła ssąca w porównaniu z odkurzaczem tradycyjnym.

cóż z tego, że przeważnie.......?

 

- niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje zasysane są niemalże w 100% i transportowane do pojemnika na kurz. Ma to znaczenie dla alergików oraz osób cierpiących na chorzenia dróg oddechowych.

dokładnie te same 2 zdania można napisać dla normalnych odkurzaczy...

 

- nie ma ryzyka manipulacji przewodami elektrycznymi lub w obrębie gniazdek. Wartość znamionowa gniazd ssących – 12Volt !

nie wiem , jak Ty , ale ja nie mam problemów z gniazdkami..... słyszałeś o jakiś wypadkach z prądem i odkurzaczem ?

 

- Nie trzeba dźwigać urządzenia. Nie plączą się jednoczesnie pod nogami odkurzacz, przewód prądowy oraz rura ze ssawką (w zwycajnym odkurzaczu też ma do 3 metrów długości).

większość odkurzaczy jeździ sobie po podłodze......

 

Nie bez znaczenia jest też i to, że - posiadanie tej instalacji -podnosi wartość nieruchomości. Obecnie posiadanie takiej instalacji dla wielu wydaje się być kaprysem. Niemniej kiedyś najprawdopodobniej stanie się standardem.

no chyba, że chodzi o podniesienie wartości nieruchomości....... ale na to są liczne szybsze i bardziej efektywne sposoby....... ;)

 

co by tu jeszcze wymyśleć.................?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie zalety:

 

- Eliminacja cyrkulacji powietrza w sprzątanym pomieszczeniu

- Sprzątanie odbywa się bez uciążliwego Hałasu silnika

- przeważnie większa siła ssąca w porównaniu z odkurzaczem

- niewidoczne dla oka roztocza i inne drobnoustroje

- nie ma ryzyka manipulacji przewodami elektrycznymi

- Nie trzeba dźwigać urządzenia. Nie plączą się

 

Nie bez znaczenia jest też i to, że - posiadanie tej instalacji -podnosi wartość nieruchomości. Obecnie posiadanie takiej instalacji dla wielu wydaje się być kaprysem. Niemniej kiedyś najprawdopodobniej stanie się standardem.

 

Wowka, jeszcze raz: czy jak odkurzasz zwykłym odkurzaczem, to po zakończeniu sprzątania masz zakurzony pokój ? Czy hałas zwykłego odkurzacza jest tak wielki, że boli Cię głowa przez reszta dnia ? Ikle razy w życiu zaplątałeś się w kabel ? Ile razy pokopał cię przy odkurzaniu prąd, wynikający z "ryzyka manipulacji przewodami elektrycznymi" ? Czemu dźwigasz odkurzacz, skoro od lat praktycznie wszystkie modele mają kółka ?

 

Słowem: czy to rzeczywiście wielkie zalety warte tych kilku tysięcy złotych, czy tylko siła perswazji reklam ?...

 

Per analogiam:

 

Mogę sobie jeździć do pracy moim seicento. Mogę też kupic sobie n razy droższego mercedesa z poduchami, ABS-em, super radiem, komputerem pokładowym z nawigacją satelitarną itd. Tylko PO CO, skoro 99% jazd to 15-minutowe jazdy do pracy, a pozostały 1 % to jazda na urlop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per analogiam:

 

Mogę sobie jeździć do pracy moim seicento. Mogę też kupic sobie n razy droższego mercedesa z poduchami, ABS-em, super radiem, komputerem pokładowym z nawigacją satelitarną itd. Tylko PO CO, skoro 99% jazd to 15-minutowe jazdy do pracy, a pozostały 1 % to jazda na urlop ?

 

no sorry ale chyba zly przyklad podales ...

moge sobie sprzatac moim zelmerem. moge sobie tez zalozyc OC tylko po co ... i tak sprzatam raz na miesiac :D :wink: zartuje ( a poduch i ABS'u tez w to nie wkrecaj bo bezpieczenstwo w samochodzie trudno przecenic ... nawet w czasie jazdy po bułki ... )

 

a ja wlasnie bede rurki zakladal ... co by w przyswzlosci nie zalowac - ze moglem jednak to zalozyc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ! w tym przypadku, nie chodzi chyba o zalety, a o to, że każdy może ze swoimi pieniędzmi robić, co mu się podoba !

 

Ależ nikt nikomu tego nie zabrania ! Ja chcę tylko zrozumieć, co w tym wynalazku jest takiego wspaniałego, jakie mógłbym mieć z tego doraźne korzyści.

ja też chciałbym się tego dowiedzieć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo domagający się konkretów!

 

Na wstępie zaznaczam, że łagodnie rzecz ujmując, nie przepadam za pracami domowymi. W samym odkurzaniu najbardziej niemiłe dla mnie jest to, że trzeba różne zawadzające rzeczy z drogi sobie usuwać i przestawiać z miejsca na miejsce, a i tak okurzacz zawsze się o coś zaczepi, zablokuje, przewróci. Kabla też mi brakuje w najmniej odpowiednim momencie, a na dodatek naprawdę nie wiem jak Wy potraficie odkurzać, że Wam odkurzacz na kabel nie najeżdża, nie plącze się itd. Ja nie potrafię. Na dodatek okurzacze śmierdzą. I nie słyszę muzyki, a właśnie muzyką osładzam sobie trud sprzątania.

Dlatego wydatek na CO nie jest dla mnie zbyt wysoki w stosunku do korzyści, w końcu dlaczego nie ułatwić sobie życia skoro jest to w zasięgu moich możliwości?

I do tego właśnie się wszystko sprowadza. Albo ktoś chce sobie ułatwić albo nie odczuwa takiej potrzeby bo coś, w tym przypadku sprzątanie, i tak nie sprawia mu trudności. Albo szkada mu pieniędzy i woli się pomęczyć. Albo się nie męczy bo i tak sprząta zawsze druga połówka lub gosposia. I tyle!

 

P.S. Gdyby mnie było stać na na nowego mercedesa z bajerami, to na pewno bym wolała jeździć nim do pracy zamiast moją staruszką renówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mww, pieknie podsumowałaś tę dyskusję ( mam nadzieję że jeszcze mozna tak określić powyższe wypowiedzi)

A dla niezdecydowanych proponuje zrobić instalację OC tak na wszelki wypadek ( z tego co przeczytałam to koszt w granicach 300 zł), gdybyscie jednak kiedyś zdecydowali sie na centralny wystarczy tylko podłączyc jednostke centralną. My własnie tak zrobiliśmy z OC jak również połozylismy instalacje pod klimę, a nuż Sahara do nas przyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam więc porównanie, w którym zdecydowanie wygrywa odkurzacz centralny.

 

Jezus, Maria, zwariować idzie ! No niechże wreszcie ktoś powie dlaczego CO wygrywa z tradycyjnym AŻ TAK ZDECYDOWANIE ?...

Wyrywasz pół zdania z kontekstu i dodajesz złośliwy komentarz!?

 

Przeczytaj uważnie mojego posta - chodziło mi o to, że używałem i tego i tego więc mogłem porównać oba systemy i z tego porównania wynika, że jak dla mnie to CO jest zdecydowanie lepszy.

 

Temat wątku brzmi "proszę o opinie..."

Wszystkie moje posty zawierają moje prywatne opinie na temat CO - nie gdybam i nie uogólniam, piszę to co sprawdziłem empirycznie!

 

Dla mnie CO jest lepsze (wygrywa zdecydowanie), a jak rozumiem dla Ciebie wręcz przeciwnie - no i nie ma sprawy.

Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś (jak Inwestor) próbuje uogólnić swoje przemyślenia zarzucając innym, że kłamią.

 

Dyskusja przybiera tu bzdurny charakter, kłócimy się o to czy zielona trawa się komuś podoba, czy nie, argumentując, że zieleń jest nie taka jak należy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy hałas zwykłego odkurzacza jest tak wielki, że boli Cię głowa przez reszta dnia ? .... Czemu dźwigasz odkurzacz, skoro od lat praktycznie wszystkie modele mają kółka ?

...czy to rzeczywiście wielkie zalety warte tych kilku tysięcy złotych, czy tylko siła perswazji reklam ?...

 

- jak dla mnie hałas zwykłego odkurzcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza jak żona odkurza, a do mnie akurat ktoś dzwoni.

 

- przeleć się po schodach w te i nazad z odkurzaczem na kółkach to może zmienisz zdanie (a moje dzieci nie dałyby rady na pewno)

 

- te kilka tysięcy to będzie 1,5 lub 2,5 - więc nie przesadzajmy z tymi mercedesami.

 

Wygląda poza tym na to, że sam dostrzegasz te zalety - dlaczego więc mówisz, że to tylko siła reklamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jędrzej - nie denerwuj się. Odnoszę wrażenie że w tej dyskusji bierze udział kilka osób które (jak już pisałem) w odpowiedniej fazie budowy nie wykonały instalacji centralnego odkurzacza a teraz wykonanie jej jest już bardzo kosztowne. Czyli w praktyce przekresla jej wykonanie bez poważnego remontu większości budynku. Uważają więc teraz, że w jakiś sposób muszą "umotywować" jego brak.

Lub też te osoby mają po prostu problemy z połączeniem umiejętności czytania z umiejętnością jednoczesnego zrozumienia czytanego tekstu.

Bo tylko tak mogę wytłumaczyć pewne wysuwane kontrargumenty.

 

Powtarzam ponownie. Odkurzacz centralny pomimo,że staje się zwolna standardem nie jest obowiązkowy. Z jakichś powodów czy to finansowych czy też innych nie posiadasz go - to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo domagający się konkretów!

 

Na wstępie zaznaczam, że łagodnie rzecz ujmując, nie przepadam za pracami domowymi. W samym odkurzaniu najbardziej niemiłe dla mnie jest to, że trzeba różne zawadzające rzeczy z drogi sobie usuwać i przestawiać z miejsca na miejsce, a i tak okurzacz zawsze się o coś zaczepi, zablokuje, przewróci.

O zgrozo.....w ubiegłum tygodniu podczas sprzątania odkurzacz zahaczył o pólkę-osłonę grzejnika na której stał dzbanek pełen wody ( ok 2.5 l) i wszystko wylało mi sie na wykładzinę a na to wszystko potrzaskał sie szklany wazon :evil: Nie wiedzaałam co robić -szkło i woda- próbowałam szkło wciągnąć odkurzaczem i wciągnęłam też ...wodę :evil: -a to nie byl wodnik...teraz to dopiero wyyyyyyje przy odkurzaniu :cry:

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powtarzam ponownie. Odkurzacz centralny pomimo,że staje się zwolna standardem nie jest obowiązkowy. Z jakichś powodów czy to finansowych czy też innych nie posiadasz go - to Twoja sprawa.

Jasne ,że nie tak samo jak zmywarka ,komputer czy gosposia ....kogo stać to ma ,a kogo nie - to sie usprawiedliwia albo krytykuje.

Ja nie mam zmywarki , bo mam ....męża , który cudownie zmywa i lubi to, a na urodziny kupiłam mu nowy fartuszek ,żeby poprawić mu image :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...