Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...

Panowie, temat chyba powoli umiera - czy to nie poczatek końca OC?

 

Chce kupić do domu właśnie odkurzacz i mam dylemat...

 

Czy kupić OC czy akumulatorowy.

Na razie robocik nie wchodzi w gre bo ciągle ze 2 osoby są w domu.

 

Majc budrzet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?

W OC boje sie lazenia z 9m wezem a w aku wydajności - może ktoś porownywał to kiedyś?

 

Doradzcie :-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat chyba powoli umiera - czy to nie początek końca OC?

 

Mając budżet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?

 

Doradzcie :-)

 

Nie umiera, Ci co mają - korzystają - a że to trwałe urządzenia to co mają zrobić wznosić ahy i ehy nad swoim sprzętem?

Mając kasę zapewne podjąłbym taką decyzję jak przed 10 laty - odkurzacz centralny i dobry osprzęt.

 

Na robota przyjdzie jeszcze czas...tym bardziej, że coraz fajniejsze(tańsze) i inteligentniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majc budrzet 3000zł i gotową instalację pod OC brać OC czy coś na aku?

 

Mając aku i tak musisz mieć zwykły odkurzacz. Robot nie posprząta wszystkiego, nie wszędzie wjedzie. Wg mnie do codziennego "objechania" ronot jak najbardziej się przydaje, ale i tak 1x na tydzień musisz przelecieć starym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc aku miałem na myśli Dysona/Miele Triflec a nie roboty

.

Wczoraj miałem pożyczoną rure 9m od siostry..

Podpiąłem ją do moich gniazdek....

Sorry to nie dla mnie. zwijanie rozwijanie, wielkość...

W dodatku na rurze był jakiś pokrowiec - przy ruszaniu/odkurzaniu rura ze szmatą przesuwa się po podłodze zamiatając kurz....

Zreszta ta szmata na rurze była cała oblepiona sierścią (siostra ma psa) bo pewnie się to elektryzuje.

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, może to też być pokrowiec na zwykłe rury

 

Na jednym z dwóch węży mam taką skarpetę.

Odradzam zakładanie jej, jedyne co robi to zbiera kurz z podłogi i przerzuca z miejsca na miejsce.

W sumie to się zastanawiam do czego ona ma służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

cześć,

mam pytanie do użytkowników vroom'a, czy to urządzenie się sprawdza - byłem już prawie przekonany, ale ktoś mi odradził, twierdząc, że rura sprężynuje, jest bardzo sztywna i nieporęczna?

na rynku, do szybkiego sprzątanie jest jeszcze np. wally flex oraz speed leo, którego można schować choćby w szufladzie i zastanawiam się, czy zamiast vroom nie zastosować tego typu rozwiązania.

 

informacja do sceptyków oc - w obecnym lokum mam zarówno roombę jak i zwykły odkurzacz oraz ręczny odkurzacz akumulatorowy, więc znam ich zalety :)

 

pozdrawiam,

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam pytanie do użytkowników vroom'a, czy to urządzenie się sprawdza - byłem już prawie przekonany, ale ktoś mi odradził, twierdząc, że rura sprężynuje, jest bardzo sztywna i nieporęczna?

na rynku, do szybkiego sprzątanie jest jeszcze np. wally flex oraz speed leo, którego można schować choćby w szufladzie i zastanawiam się, czy zamiast vroom nie zastosować tego typu rozwiązania.

 

informacja do sceptyków oc - w obecnym lokum mam zarówno roombę jak i zwykły odkurzacz oraz ręczny odkurzacz akumulatorowy, więc znam ich zalety :)

 

pozdrawiam,

robert

 

Mam Vrooma w kuchni i wiatrołapie.

Rura faktycznie jest dosyć sztywna. W niczym to nie przeszkadza, musi taka być by się dobrze z powrotem zwijała. Normalnie pod czas odkurzania rozwijam całą długość węża i go blokuję blokadą przy jednostce. Wtedy odkurza się o wiele łatwiej, nie przeciągam się z jednostką która stara się zwinąć wąż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vrooma w kuchni i wiatrołapie.

Rura faktycznie jest dosyć sztywna. W niczym to nie przeszkadza, musi taka być by się dobrze z powrotem zwijała.

 

Dzięki za informacje.

 

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłaby roomba podłączona do odkurzacza centralnego, aby nie było potrzeby jej opróżniania.

Kilka lat temu szukałem rozwiązania tego typu i nie znalazłem, teraz widzę, że jest robot Borysowskiego, ale obawiam się, że odstaje od konkurencji w zakresie sprzątania:

https://mateomarket.pl/borysowski-robot-sprzatajacy-odkurzacz-robo-z-zestawem-instalacyjnym-ktr800a,id134361.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jednak temat umiera i tak już chyba zostanie.

 

Mój przykład: Wykonałem instalację dla odkurzacza centralnego 5 lat temu podczas budowy domu. Teraz rozważałem dopiero zakup odkurzacza i uruchomienie instalacji. Jednak czasy się zmieniły, są lepsze rozwiązania do sprzątania, wygodniejsze w tej chwili już bardzo dopracowane. mój wybór, robot sprzątający + odkurzacz bezprzewodowy.

Za cenę dobrego odkurzacza centralnego, kupicie te dwa urządzenia bardzo dobrej klasy a wygoda (podejrzewam bo nie użytkowałem OC) o wiele większa. Dodatkowo posprzątane codziennie, na mokro (funkcja mopowania). Jak ktoś chce wydać kilka tys zł i obtykać się z długą rurą to jego sprawa, ale ja odradzam bo właściwie w czym wygodniejsze jest rozwijanie kilkumetrowago kabla odkurzacza od rozwijania kilkumetrowej rury?.

 

Nasze odkurzanie teraz sprowadza się do złapania odkurzacza bezprzewodowego na chwilę, przejechanie miejsc gdzie nie dotarł robot, odkurzanie kanap, foteli, listew przypodłogowych. Jest to w dodatku bardzo przyjemne jeśli nie ma kabli, po prostu bajka. Żona wniebowzięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rurę 8m i naprawdę nie przeszkadza podczas sprzątania. Kiedy przeszkadza ? Wtedy jak mam to g... zwinąć i powiesić na ścianie :mad::lol2:

 

 

Z plusów- cicho, tylko szum powietrza i jak ma się dobrą szczotkę to jest rewelacja- może ktoś poleci jakąś cichą. Nic nie śmierdzi, wiadomo współczesne przenośne odkurzacze mają filtry, ale wcześniej czy później ich nie wymienimy i zaczyna śmierdzieć. Może nie jest to tak bardzo uciążliwe, ale trochę jest.

 

Stawiam drugi dom i w drugim też robię c. odkurzacz. Ja mogę polecić, a do uzupełnienie kupić odkurzacz samojezdny.

 

PS Odkurzacz samojezdny nie zastąpi centralnego- to bzdura (mam dwa po 1 na piętro). Jak ktoś chce tanio i dobrze polecam kupić mocny odkurzacz przemysłowy i przerobić go za 50zł na centralny. Nie ma z tym problemu i działa jak należy- osobiście z takiego rozwiązania korzystam.

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak temat umiera i tak już chyba zostanie.

 

Mój przykład: Wykonałem instalację dla odkurzacza centralnego 5 lat temu podczas budowy domu. Teraz rozważałem dopiero zakup odkurzacza i uruchomienie instalacji. Jednak czasy się zmieniły, są lepsze rozwiązania do sprzątania, wygodniejsze w tej chwili już bardzo dopracowane. mój wybór, robot sprzątający + odkurzacz bezprzewodowy.

Za cenę dobrego odkurzacza centralnego, kupicie te dwa urządzenia bardzo dobrej klasy a wygoda (podejrzewam bo nie użytkowałem OC) o wiele większa. Dodatkowo posprzątane codziennie, na mokro (funkcja mopowania). Jak ktoś chce wydać kilka tys zł i obtykać się z długą rurą to jego sprawa, ale ja odradzam bo właściwie w czym wygodniejsze jest rozwijanie kilkumetrowago kabla odkurzacza od rozwijania kilkumetrowej rury?.

 

Nasze odkurzanie teraz sprowadza się do złapania odkurzacza bezprzewodowego na chwilę, przejechanie miejsc gdzie nie dotarł robot, odkurzanie kanap, foteli, listew przypodłogowych. Jest to w dodatku bardzo przyjemne jeśli nie ma kabli, po prostu bajka. Żona wniebowzięta.

 

Zadaj sobie pytanie dlaczego umiera?Jak jest coś dobre to ciężko znaleźć pochwały ,jak coś problemowe to masa tematów.Przerobiłem wszystkie typy odkurzacza i wybór OC uważam za najlepszy wspomagam go w kuchni i w salonie taką viledą z kijem na baterie jak nie chce mi się tego węża wyciągać bo kilka okruchów na podłodze leży i jest gitara.Co z tego że srumba sama sprząta jak więcej czasu spędzisz przy dokładniejszym czyszczeniu,bo sporo ludzi uważa ,że tylko wysypiesz pojemnik.A co z kłakami też same się opróżnią z tych wałków?Chyba ,że w domu łysi chodzą w perukach a pies kopa dostał i wypad na dwór :) to wtedy problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację w takim razie, że temat nie umarł bo szybko są odpowiedzi :)

 

Ja natomiast żałuję że wykonałem instalację OC 5 lat temu i nie zgadzam się z poprzednikiem na temat czyszczenia "srumby" i kłaków. Srumba to akurat nie najlepszy wybór i jak ktoś czyta i ogląda testy i jeszcze potrafi odfiltrować marketing i reklamę od przydatnej treści, nie kupi srumby. Kupi sprzęt lepszy w niższej cenie. Pisałem o urządzeniach wysokiej klasy. Kłaki to nie problem jeśli odkurzacz ma szczotkę przecinającą włosy - to na prawdę działa. Nowy model roborock (xiaomi) ma szczotkę gumową i tez kłaki mu nie przeszkadzają. Raz na tydzień wyczyścisz w 5 min a jezdzi codziennie i jest czysto. Szczegolnie jest pies w domu, moi znajomi potwierdzają że robot jest niezbędny.

 

Wychodzi na to po wypowiedziach, że do odkurzacza centralnego dobrym uzupełnieniem jest odkurzacz bezprzewodowy bo czasami "nie chce się tego węża wyciągać" i dobrym uzupełnieniem jest robot, szczególnie jak jest pies w domu. Mamy więc pełny zestaw :)

 

Sam robot nie rozwiązuje całkowicie odkurzania. Sam bezprzewodowy to też słabe rozwiązanie, więc przewagą OC jest to że można mieć tylko OC i żyć, tylko co to za życie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...