Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja z kolei montuje we wtorek Beama, więc też na pożegnanie z tym wątkiem naszła mnie taka myśl, że można znaleźć zwolenników domów z lub bez m.in. kanał w garażu, okna ze szprosami, dom z balkonem lub nie, poddasze z lukarnami lub okna dachowe, drzwi w wiatrołapie lub bez, podgrzewana podłoga w łazience lub nie, kuchnia ze spiżarnią lub z szafkami, garderoba lub szfa komandor, garaż x2 lub garaz x1 plus wiata, dom z piwnica lub bez, zmywarka lub bez itd. - zawsze to będzie dom - jedni wolą takie, inni owakie rozwiązania. Jest na Forum pełno dyskusji nt.

I o to chodzi.

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie jest hotel :wink: tylko niewielki pensjonat ale niech wam bedzie jeden się znalazł. Jedna jaskółka nie czyni wiosny. Czekam na dalsze miałem raczej na myśli prawdziwe hotele miedzynarodowych sieci spełniajace np wymogi Accor . No ale niech bedzie :D Czekam na dalsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się już z wątkiem pożegnałam, ale przyszło mi na myśl jeszcze jedna sprawa - gniazdko szufelkowe w kuchni.

Otóż u mnie w kuchni przy 2 dzieci ciągle coś na podłodze, ale nie mogłabym tego wciągać do co , bo to najczęściej resztki jedzenia, czyli coś, co nie powinno potem zalegać w zbiorniku opróżnianym raz na kwartał.Na co mi więc w takim razie taka automatyczna szufelka za 150 zł?

Mokre czy tłuste plamy i tak muszę zmyć, a zwykłym odkurzaczem mogę pozbierać z podłogi wszystko, bo worek wyrzucam po 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas wlasnie hydraulik rozprowadza rury do centralnego odkurzacza, wiec ten system bedziemy mieli. Mam juz dosyc ganiana z moim odkurzacem po mieszkaniu, ktore ma 100m. I ciagle ta rura wydaje sie za krotka, ciagle trzeba przenoscic odkurzac, wlaczac do kontaktu, a worki czesto oprozniac. Tak jak wynika z tej calej dyskusji na tym forum, zawsze znajda sie ci "za" i ci "przeciw". Ale kazdy ma prawo wyboru.

 

Inwestor, czytajac twoje posty w temacie "ogrzewanie nadmuchowe", wynika, ze tez nie jestes zwolennikiem systemu nadmuchowego. Czy masz taka awersje do rur w murach? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się już z wątkiem pożegnałam, ale przyszło mi na myśl jeszcze jedna sprawa - gniazdko szufelkowe w kuchni.

Otóż u mnie w kuchni przy 2 dzieci ciągle coś na podłodze, ale nie mogłabym tego wciągać do co , bo to najczęściej resztki jedzenia, czyli coś, co nie powinno potem zalegać w zbiorniku opróżnianym raz na kwartał.Na co mi więc w takim razie taka automatyczna szufelka za 150 zł?

 

primo - czy twoje dzieci juz do końca życia będą rozrzucać jedzenie po kuchni ?

 

secundo - a kto CI zabroni opróżniać zbiornik trochę częściej ?

 

Mokre czy tłuste plamy i tak muszę zmyć,

 

zwykłym odkurzaczem też ich chyba nie zamierzasz czyścić ?

 

a zwykłym odkurzaczem mogę pozbierać z podłogi wszystko, bo worek wyrzucam po 2 tyg.

 

to samo mozesz zrobić ze zbirnikiem w OC....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że trwa jeszcze wykończeniówka centralny jest już podłączony i "chodzi" od 2 tygodni. Jak na razie używany jest z separatorem, który świetnie pochłania gruz, pył, wodę, wióry etc. a potem przyda się do sprzątania np. liści z trawnika. Teraz sprzątanie idzie nieporównywalnie łatwiej, szybciej i wygodniej niż tradycyjną miotłą czy zwykłym odkurzaczem. Poza tym nie kurzy się, nie pyli i ... nie śmierdzi.

Szufelka też będzie (w kuchni), choć to trochę "demoralizujące" (tak nogą, pod szafkę :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzykowice.

dzięki, masz rację, poza tym argumentem z dziećmi - to nie tylko one śmiecą, u mnie po prostu kuchnia to miejsce, gdzie najczęściej przebywamy, mam w kuchni duuuży stół dla nas, gości, dzieci gości..ale faktycznie i ten i ten worek mogę tak samo opróżnić.Ja już tak naprawdę pytam dla tych pozostałych niezdecydowanych.

I jeszcze jedna kwestia - czy mogę podłączyć separator do zwykłego wyjca? :oops: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...