Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a kto CI zabroni opróżniać zbiornik trochę częściej ?

zwykłym odkurzaczem też ich chyba nie zamierzasz czyścić ?

to samo mozesz zrobić ze zbirnikiem w OC....

 

No i sorki, ale nie mogę się powstrzymać: Dobrzykowice, pokazujesz swoimi odpowiedziami, że OC i klasyczny odkurzacz to de facto to samo z punktu widzenia obsługi.

Więc po co przepłacać ?... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i sorki, ale nie mogę się powstrzymać: Dobrzykowice, pokazujesz swoimi odpowiedziami, że OC i klasyczny odkurzacz to de facto to samo z punktu widzenia obsługi.

Więc po co przepłacać ?... :lol:

Nieprawda, worek w klasycznym odkurzaczu MUSISZ co jakies dwa tygodnie opróżniać a w CO MOŻESZ opróżniać - widać różnicę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor teraz powie, "ze to wlasciwie nie w Polsce, że on chce przykładu duzego hotelu z iloscią pokoi jak w 300m domku, koniecznie z wielkiej sieci hotelowej, ale z polskimi tradycjami sanepidycznymi" 8) :lol: :lol:

Nie no bez przesady wcale tak nie powiem powiem nieco inaczej. Po pierwsze jest to strona producenta czyli "chwalipięty" co oznacza że należy to brać mocno z przymróżeniem oka :wink: .Po drugie to są jakieś naprawdę śladowe ilości jak na "wielkiego" producenta. Policzmy 10 lat 23 kraje 900 odkurzczy. Czyli rocznie przypada niecałe 4 odkurzacze (instalacje )na kraj. To naprawdę śmieszne ilości jak na wyrób który jest taki niezbedny, tak przyspiesza i ułatwia pracę :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor teraz powie, "ze to wlasciwie nie w Polsce, że on chce przykładu duzego hotelu z iloscią pokoi jak w 300m domku, koniecznie z wielkiej sieci hotelowej, ale z polskimi tradycjami sanepidycznymi" 8) :lol: :lol:

Nie no bez przesady wcale tak nie powiem powiem nieco inaczej. Po pierwsze jest to strona producenta czyli "chwalipięty" co oznacza że należy to brać mocno z przymróżeniem oka :wink: .Po drugie to są jakieś naprawdę śladowe ilości jak na "wielkiego" producenta. Policzmy 10 lat 23 kraje 900 odkurzczy. Czyli rocznie przypada niecałe 4 odkurzacze (instalacje )na kraj. To naprawdę śmieszne ilości jak na wyrób który jest taki niezbedny, tak przyspiesza i ułatwia pracę :wink: .

Pozdrawiam

Się wypowiem, bo wątek przeczytałem z dużym zainteresowaniem (pomijając wypowiedzi mało-merytoryczne, uh...)

Pracowałem jakiś czas w firmie, która miała 'referencje' na stronie. _Zwłaszcza_ referencje dużych firm. I było to jakieś 10% sprzedaży produktu, dodajmy - niszowego, liczonego w sztukach na miesiąc.

Proste? Referencje w firmach są 'pokazówką', a nie wyliczeniem ilości sprzedanych sztuk. Proszę, przyjmij to jako fakt.

BTW, w firmie w której pracuję obecnie jest identycznie :)

No i mówisz 'wyrób' - to teraz pomnóż tę liczbę przez ilość producentów itd. I już jest lepiej, prawda? ;)

Z pierwszym argumentem się nie kłócę. Bo pewnie masz rację, a ja nie mam argumentów.

Pozdrawiam

Doom_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom

Wyobraź sobie że ja również gdzieś pracuje gdzie firma chwali sie lista referencyjną. Więc nie uogólniaj sprawy. Oczywiście wpisuje się na nią najważniejsze pozycje. Ale moja uwaga dotyczyła nie listy ale liczby sprzedanych odkurzczy a to jest zupełnie co innego. Gdy firmy podaja liczby starają sie je w miare mozliwosci podciagnąć. No ale to takie "akademckie" dyskusje sens moich wypowiedzi mozna sprowadzić do pytani ile hoteli na 1000 ma CO. Jeśli znacznie wiecej niz w domach to faktycznie mozna uznac że CO to sensowna i wrta gry sprawa. Dlaczego tak pisze o hotelach ano dla tego że w hotelach sprzata sie bardzo duzo a charakter tego sprzatania jest praktycznie taki sam jak w mieszkaniach. Zwykle tak jest że jesli wyrób sprawdza sie w warunkach profesjonalnych to za jakiś czas jeśli jest to trafiony produkt to pojawiasię w wersjach powszechnego uzytku. Śmiem twierdzić że CO takim wyrobem nie jest i że nie sprawdził sie on w warunkach profesjonalnych. Więc tym bardziej w warunkach domowych gdzie wcale gorzej sie nie sprzata. Z tego powodu tak postawione moje pytanie. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestor:

ta myśl z hotelami jest całkiem niezła.....

skoro CO ma takie super zalety widoczne gołym okiem dla zwykłych śmiertelników, to dlaczego nie znalazł uznania w oczach profesjonalistów, czyli hotelarzy ? tam to dopiero się sprząta i CO powinien być pierwszą rzeczą o której pomyśli ktoś stawiajacy hotel - tak jednak chyba nie jest...... wot zagadka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor, z całym szacunkiem, ale chyba trochę przesadzasz.

Po pierwsze to hotele sprzątają albo sprzątaczki bezpośrednio zatrudnione przez hotel i raczej niewiele inwestycji zakłada na starcie ułatwienie pracy sprzątaczkom, albo firmy sprzątające i wtedy właścicielom hotelu jest wsio ryba jak to robią byle sprawnie i efektywnie.

Po drugie, to o ile w obecnie budowanych domach jest dużo otwartej przestrzeni i nie trzeba montować tylu gniazd, bo często jedno zdoła obsłużyć np. cały parter, o tyle w hotelu "na pokojach" trzeba by montować po jednym gniazdku na jeden, góra dwa pokoje. Instalacja by się mocno rozbudowała i wtedy niejednokrotnie wygoda sprzątaczek przegrywa z ekonomią. Tylko, że sprzątaczka źródłom finansowania jest zwykle obca, a własna żona nie powinna.

W Twoim przypadku, o ile dobrze pamiętam, w grę wchodzi obca Ukrainka, a więc rozumiem, że nie zakładasz CO. Dla wygody obcej Ukrainki też bym nie zakładała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (może już to Państwo omawialiście, ale tak dla świętego spokoju) co się dzieje z powietrzem - rozumiem że "czystym" wychodzącym z odkurzacza, nazwijmy go, tradycyjnego (nie ma znaczenia która odmiana)?

 

Odpowiedź- wydostaje się z dużą prędkością z drugiej części odkurzacza i rozpyla po c a ł y m pomieszczeniu to co jest a właściwie było do odkurzenia.

 

Wszystkie inne argumenty są mniej ważne.

Ja jestem w dobrej sytuacji bo miałem możliwość dokładnego porównania wszelkiego typu odkurzaczy osiągalnych na rynku. Wybrałem centralny, jestem zadowolony i polecam zapytać każdego z przedstawicieli poszczególnych systemów dlaczego inny (ten drugi) jest gorszy.

 

Łączę pozdrowienia

jand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Szanowni Forumowicze,

w temacie OC (czy tez CO) zabieram głos po raz pierwszy ponieważ:

- nigdy mnie ten temat nie interesował, gdyż uważałem OC za urządzenie zbyteczne

- jednak raptem 3 dni temu znajomy troszkę "zarazil" mnie tym urządzeniem, więc postanowiłem troszkę poszperać.

Dodam, że właśnie ukończyli mi dach, ścianki działowe i właśnie dzisiaj elektrycy zaczynają robić "prąd". Od czwartku tynki wewnętrzne (cem-wapienne). Woda i c.o. na wiosnę (w posadzkach).

Odwiedziłem ten wątek, gdyż chciałem dowiedzieć się orzeczywistych zaletach i wadach tego urządznia, zwłaszcza od osób je użytkujących - jednak trochę ich mało :cry: .

Pośród powyższych "przepychane" i kłótni można też wyłowić trochę cennych informacji. I tak dla mnie najbardziej przemawia fakt, iz nie trzeba ganiać po schodach z odkurzaczem, nie trzeba ciągle wlewać wody, czyścić filtra (w przypadku wodnika), nie ma tyle hałasu, oraz tzw "efekt antyalergiczny" :wink: .

Z drugiej jednak strony szkoda mi troche kasy na jednostkę centralną, podczas kiedy mam wiele pilniejszych wydatków.

Może więc zainwestowac na razie tylko w instalacje (podobno koszt niewielki - mamy domek 120m2 z poddaszem użytkowym: 7x11m + dostawiony garaż 6x4m).

Możecie przybliżyć mi orientacyjny koszt wykonania takiej instalacji (materiały+robocizna) dla kilku gniazd (3 lub 4). Tak sobie myślę, może zrobić samą instalacje i za rok czy dwa będzie jak znalazł. Dzwoniłem dzisiaj do gościa, który za robocizną bierze 120 zł/punkt?????

Czy do mojego niewielkiego domku będe potrzebował jednostki aż za 2700 zł??? czy może wystarczy za połowę tej ceny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Szanowni Forumowicze,

w temacie OC (czy tez CO) zabieram głos po raz pierwszy ponieważ:

- nigdy mnie ten temat nie interesował, gdyż uważałem OC za urządzenie zbyteczne

- jednak raptem 3 dni temu znajomy troszkę "zarazil" mnie tym urządzeniem, więc postanowiłem troszkę poszperać.

Dodam, że właśnie ukończyli mi dach, ścianki działowe i właśnie dzisiaj elektrycy zaczynają robić "prąd". Od czwartku tynki wewnętrzne (cem-wapienne). Woda i c.o. na wiosnę (w posadzkach).

Odwiedziłem ten wątek, gdyż chciałem dowiedzieć się orzeczywistych zaletach i wadach tego urządznia, zwłaszcza od osób je użytkujących - jednak trochę ich mało :cry: .

Pośród powyższych "przepychane" i kłótni można też wyłowić trochę cennych informacji. I tak dla mnie najbardziej przemawia fakt, iz nie trzeba ganiać po schodach z odkurzaczem, nie trzeba ciągle wlewać wody, czyścić filtra (w przypadku wodnika), nie ma tyle hałasu, oraz tzw "efekt antyalergiczny" :wink: .

Z drugiej jednak strony szkoda mi troche kasy na jednostkę centralną, podczas kiedy mam wiele pilniejszych wydatków.

Może więc zainwestowac na razie tylko w instalacje (podobno koszt niewielki - mamy domek 120m2 z poddaszem użytkowym: 7x11m + dostawiony garaż 6x4m).

Możecie przybliżyć mi orientacyjny koszt wykonania takiej instalacji (materiały+robocizna) dla kilku gniazd (3 lub 4). Tak sobie myślę, może zrobić samą instalacje i za rok czy dwa będzie jak znalazł. Dzwoniłem dzisiaj do gościa, który za robocizną bierze 120 zł/punkt?????

Czy do mojego niewielkiego domku będe potrzebował jednostki aż za 2700 zł??? czy może wystarczy za połowę tej ceny :o

 

 

ja wlasnie ukonczylem ta instalacje ... umowilem sie ze sprzedawca tak ze od niego kupuje czesci , sam instaluje a on przyjedzie i sprawdzi czy jest ok ...

za calosc instalacji zaplace okolo 600 zł ... ( instalacja jest juz sprawdzona ) jest to 167 m2 lacznie z garazem, 4 gniazdka w scianie + 1 szufelka ... jest to cena bez osprzetu czyli samych gniazdek i szufelki ... same wyprowadzenia ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...