Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

widze, ze jestem nie w temacie. Miałam na mysli taka szufelk ę co ją chce mieć w kuchni (widziałam u koleżanki), taka szczelina pod szafką ktorą otwiera sie noga i podmiata szczotka w ta szczelinie paprochu, a ona robiu siuuuuup, i wsysa. Nie wiem zatem co to jest ta druga szufelka ale myślałam właśnie o takiej jak w kuchni dodatkowo w wiatrołapie.

dzięki za podpowiedź tak w ogóle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i jeszcze jedno. Czy lepiej zainwestowac w więksdzą ilośc gniazdek, i krótszy wąż czy właśnie w wąż długi, zeby się nie przełączać. Kilka osób wypowiadało się tu na forum, ze ganianie z dziesięciometrowym wężem jest mało przyjemne i wygodne, a inni ze przełączanie (przy wiekszej ilosci gniazd) jest własnie bez sensu. Skłaniam się do tego rozwiazania z mniejsza ilościa gniazd. Zima przydusiła więc mam jeszcze z tydzień na te odkurzaczowe dylematy bo nikomu nie chce sie w mróz na budowie pracować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąz o długość 9m to optimum dla węża, ponieważ nie musisz zbyt często zmieniac gniazd gniazd. Wiem że 10 letnie dzieci doskonale sobie radza z takim wężem. Poza tym przepinanie węża z gniazda do gniazda to nic innego jak zmiana gniazd 230V w tradycyjnym odkurzaczu. O niewygodzie pisza z reguły ci którzy tego na oczy nie widzieli.

 

Pod drugie zwiększając liczbę gniazd i skracając długośc węża ponosisz niepotrzebne koszty. Koszt instalacji zalezy od liczby punktów. Natomiast prawie wszyscy dystrybutorzy maja tak skonstruowane oferty że w zestawach sa węże o 9m długości i sa one tańsze niz zakup osobno węza (krótszy może wypaśc nawet drożej) i jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akselek, nie bardzo rozumiem co masz konretnie na myśli pisząc o szufelce w wiatrołapie. (szufelka automatyczna czy szufelka z gniazdem)

 

Więc po kolei.

 

Szufelka automatyczna, aby ją tam umieścić nalezałoby miec mebel z cokołem w tak małym pomieszczenie będziesz miała raczej szafę z drzwiami przesuwnymi. Jest to jedyna przeszkoda. (sa oczywićie szafy z drzwiami suwanymi na cokole wtedy problem znika.)

 

W naszym miniwiatrołapie szufelka "mieszka" w ścianie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akselek, nie bardzo rozumiem co masz konretnie na myśli pisząc o szufelce w wiatrołapie. (szufelka automatyczna czy szufelka z gniazdem)

 

Więc po kolei.

 

Szufelka automatyczna, aby ją tam umieścić nalezałoby miec mebel z cokołem w tak małym pomieszczenie będziesz miała raczej szafę z drzwiami przesuwnymi. Jest to jedyna przeszkoda. (sa oczywićie szafy z drzwiami suwanymi na cokole wtedy problem znika.)

 

W naszym miniwiatrołapie szufelka "mieszka" w ścianie :wink:

I jak z tym mokrym piachem? Sprawdza się toto zimą? Poważnie myslę o szufelce w wiatrołapie bo wiem ile piachu jest np w wiatrołapie moich rodziców, codziennie jest co zamiatać. Teraz w bloku nie ma takiego problemu bo piach zostaje na klatce zanim dojde do domu. Skoro w wiatrołapie ma byc podłogówka (mała ale jednak) to pewnie piach wyschnie / ale to tylko moje spekulacje.

U nas w sciannie nie wchodzi w gre bo sciana z bala, ale w wiatrołapie ma byc szafa, więc pewnie bedzie na cokole, zeby szufelke schować w cokół.

Czy ktos może się wypowiedziec (uzytkownicy) czy szufelka w wiatrołapie to przesada czy jednak się sprawdza.

Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akselek, nie bardzo rozumiem co masz konretnie na myśli pisząc o szufelce w wiatrołapie. (szufelka automatyczna czy szufelka z gniazdem)

 

Więc po kolei.

 

Szufelka automatyczna, aby ją tam umieścić nalezałoby miec mebel z cokołem w tak małym pomieszczenie będziesz miała raczej szafę z drzwiami przesuwnymi. Jest to jedyna przeszkoda. (sa oczywićie szafy z drzwiami suwanymi na cokole wtedy problem znika.)

 

W naszym miniwiatrołapie szufelka "mieszka" w ścianie :wink:

 

Nie pisałem że to niemożliwe.

Kłopot tkwi w tym że instalator albo musi jechac kilka razy doi klienta, albo rozwalac ścianę, albo klient skrzynke pod szufelke osadzi sam.

Spowodowane jest to faktem że musi ona idealnie spoczywać na podłodze oraz tym że do końca nie wiadomo ile tynku na ścianę pójdzie.

 

To co pisze na temat szufelki w wiatrołapie to informacje od moich klientów oraz widok "grzybków" na instalowanych kiedys przeze mnie jednostkach z filtrami. Ja z takiej szufelki zrezygnowałem a mieszkam na wsi. wystarczy zobaczyc mój dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akselek, nie bardzo rozumiem co masz konretnie na myśli pisząc o szufelce w wiatrołapie. (szufelka automatyczna czy szufelka z gniazdem)

 

Więc po kolei.

 

Szufelka automatyczna, aby ją tam umieścić nalezałoby miec mebel z cokołem w tak małym pomieszczenie będziesz miała raczej szafę z drzwiami przesuwnymi. Jest to jedyna przeszkoda. (sa oczywićie szafy z drzwiami suwanymi na cokole wtedy problem znika.)

 

W naszym miniwiatrołapie szufelka "mieszka" w ścianie :wink:

I jak z tym mokrym piachem? Sprawdza się toto zimą? Poważnie myslę o szufelce w wiatrołapie bo wiem ile piachu jest np w wiatrołapie moich rodziców, codziennie jest co zamiatać. Teraz w bloku nie ma takiego problemu bo piach zostaje na klatce zanim dojde do domu. Skoro w wiatrołapie ma byc podłogówka (mała ale jednak) to pewnie piach wyschnie / ale to tylko moje spekulacje.

U nas w sciannie nie wchodzi w gre bo sciana z bala, ale w wiatrołapie ma byc szafa, więc pewnie bedzie na cokole, zeby szufelke schować w cokół.

Czy ktos może się wypowiedziec (uzytkownicy) czy szufelka w wiatrołapie to przesada czy jednak się sprawdza.

Będę wdzięczna

 

Według mnie w wiatrołapie najbardziej potrzebna. Podłogówka powoduje, że mokre szybko obsycha, więc nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam w ankiecie , że nie - bo teraz mieszkając w bloku i mając dużego psa - nie używam wogóle odkurzacza, tylko "jeżdżę na miotle", ale w domu nie ma ( i pewnie nie będzie nigdy żadnych dywaników itp.) więc czy odkurzacz centralny jest mi potrzebny ? Help!!!! W domu będzie jeszcze kominek - o eksploatyacji którego pojęcie mam mizerne, więc może jednak? Będąc na etapie przygotowywania się do stanu surowego mogę jeszcze o wszystkim decydować - więc czytam i się ucze cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje z pewnoscia zrobimy bo to zaledwie kilka stowek - dom 3 kondygnacyjny lecz malo rozlazly. instalacje sie polozy a pozniej sie pomysli. wystajace ze sciany gniazdko przeszkadzac nie bedzie

 

to powyzej pisalem ponad 2 latka temu i jak planowalem tak zrobilem :wink:

 

mam instalke i pragne dokupic jednostke centralna wraz z dodatkami

 

mam 3 poziomy i na kazdym 1 gnizadko praktycznie wszystko w pionie. moze bedzie jeszcze szufelka w kuchni. jednostka bedzie w garazu wiec moze glosniej pracowac. miejsca jest od groma

 

ktos ma moze z:

 

http://profieurope.eu/odkurzacze_centralne.html a tu ich ceny

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11818793&gr_id=67467&change_view=1&order=pd&change_view=1

 

bo tych ponizej to chyba wszyscy znaja

 

http://www.beam.pl/?strona=sklep&idkat=14

 

Ktos sie pokusi o porownanie czy podsumowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję odkurzacz już 5 lat i dopiero jak miałem awarię doceniłem wygodę i zalety odkurzacza , ale żeby nie było tak kolorowo przez dłuższy czas męczyłem się z jednym gniazdem ciągle się zapychało , teraz jak na razie jest spokój . Instalację montowała mi firma z Bartyckiej i tej nie polecam gość był tylko zainteresowany zainkasowaniem kasy i długa , żadnych informacji na temat konserwacji , eksploatacji ,przeglądów itp. Awarii uległ silnik pękła szczotka i rozerwała komutator , silnik naprawiony w Szczecinie w serwisie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie montażu jednostki centralnej - czy można ją instalować w pomieszczeniu nieogrzewanym?

Zimą temp. będzie poniżej zera.

 

Jak dla mnie skąpe te informacje.Ta "jednostka centralna" to w rzeczy samej odkurzacz?Jeżeli to on to instalować można ale jaki będzie skutek w pracy tego urządzenia?

 

Bez kozery powiem ,że nie można. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skąpe te informacje.Ta "jednostka centralna" to w rzeczy samej odkurzacz?Jeżeli to on to instalować można ale jaki będzie skutek w pracy tego urządzenia?

 

Bez kozery powiem ,że nie można. :roll:

 

No bez jaj, a jakie Ci są potrzebne dodatkowe informacje do pytania, czy jednostka centralna może pracować w nieogrzewanym pomieszczeniu?

I czymże innym może być w instalacji centralnego odkurzacza "jednostka centralna"?

Zdania o "skutku pracy tego urządzenia" z kolei ja nie rozumiem.

 

Wg mnie nie, jeśli to tylko będzie "nieogrzewane pomieszczenie" a nie otwarta przybudówka z temperaturami takimi samymi, jak na zewnątrz, to ma żadnych przeszkód. Temperatury dochodzące do zera nie powinny jednostce przeszkadzać, niższe mogą już być problemem dla gumowych łączników, amortyzatorów itp. wpływając negatywnie na ich trwałość. Tak czy tak pomocne mogą być dane techniczne konkretnych modeli, tam powinien być podawany zakres temperatur pracy.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skąpe te informacje.Ta "jednostka centralna" to w rzeczy samej odkurzacz?Jeżeli to on to instalować można ale jaki będzie skutek w pracy tego urządzenia?

 

Bez kozery powiem ,że nie można. :roll:

 

No bez jaj, a jakie Ci są potrzebne dodatkowe informacje do pytania, czy jednostka centralna może pracować w nieogrzewanym pomieszczeniu?

I czymże innym może być w instalacji centralnego odkurzacza "jednostka centralna"?

Zdania o "skutku pracy tego urządzenia" z kolei ja nie rozumiem.

 

Wg mnie nie, jeśli to tylko będzie "nieogrzewane pomieszczenie" a nie otwarta przybudówka z temperaturami takimi samymi, jak na zewnątrz, to ma żadnych przeszkód. Temperatury dochodzące do zera nie powinny jednostce przeszkadzać, niższe mogą już być problemem dla gumowych łączników, amortyzatorów itp. wpływając negatywnie na ich trwałość. Tak czy tak pomocne mogą być dane techniczne konkretnych modeli, tam powinien być podawany zakres temperatur pracy.

 

J.

 

No właśnie bez jaj .Dodatkowa informacja to taka czy cały czas panować ma tam minus?Po drugie co ma być odkurzane?Po trzecie co to za pomieszczenie?Po czwarte jakie medium będzie odkurzane?Jeżeli w pomieszczeniu w którym panują ujemne temperatury i nic na niego nie będzie kapać itd niech montuje elektronika może sobie poradzi a i producent ,skoro pozwala w skrzynkach montować na zew. odkurzacze powie ,że będzie działać.Toz to kasa dla niej można prawie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałam, że temp. będzie poniżej zera :)

Chodziło dokładnie o nieocieploną i nieogrzewaną przybudówkę przylegającą do domu, gdzie mają być chowane krzesła ogrodowe i grill. Także z czasem zimą temp. bliższa tej na zewnątrz.

Niespecjalnie mogę znaleźć sensowne miejsce na odkurzacz centralny...

Jedyne pomieszczenie techniczne jest od frontu i na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bez jaj .Dodatkowa informacja to taka czy cały czas panować ma tam minus?

 

Czy podejrzewasz, ze odkurzacz ma byc montowany w zamrazarce?

 

Po drugie co ma być odkurzane?

 

Podejrzewasz, ze ogrod?

 

Na głupie pytania niestety nie ma odpowiedzi.Jesteś kobietą więc zadając takie głupie pytania, trochę i blondynką.

Sama widzisz ,że przybudówka więc temp zbliżona do tej na zew.Słuszne obawy można mieć do elektroniki.Moja jednostka ma miejsce w garażu i jak zapytałem producenta czy niskie temp. będą miały wpływ na pracę tego urządzenia. usłyszałem "minusów chyba strasznych nie będzie"?Powiedział mi także ,że montował odkurzacz na zewnątrz budynku bo właściciele nie chcieli wstawiać go do apartamentu.Zastosował obudowę by nic na niego nie padało.

Dał gwarancję i koniec.Jak długo takie urzadzenie wytrzyma przy ujemnych temp. do końca się nie określił.

 

Zanim głupio zapytasz ugryź się w jęzora :evil: :evil: :evil: czasami z ust kobiety drwina tez nie popłaca.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na głupie pytania niestety nie ma odpowiedzi.Jesteś kobietą więc zadając takie głupie pytania, trochę i blondynką. (...)

 

Zanim głupio zapytasz ugryź się w jęzora :evil: :evil: :evil: czasami z ust kobiety drwina tez nie popłaca.

 

pzdr.

 

To nie byly pytania, tylko ironia...

Sorry, z reguly nie jestem zlosliwa, ale nie moglam sie powstrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...