Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 469
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dokładnie tak! Mi jako kobiecie jest niesamowicie ciężko zdecydować się na konkretny projekt! W każdym jest coś ciekawego :)

 

Polecam dwie wyszukiwarki:

http://pracownia-projekty.dom.pl/ z prawej strony klikamy "wyszukiwanie zaawansowane" i jest wiele opcji, od podstawowych jak metraż, szerokość działki, kondygnacje, garaż, po bardziej szczegółowe jak układ parteru i liczba pokoi, styl, wjazd od południa, zadaszony taras, wykusz jadalny, szacunkowy koszt budowy, wielkość kotłowni.

http://tooba.pl/ również wiele opcji do zaznaczenia, choć nieco mniej niż w powyższej, bardzo duża baza dodanych projektów.

 

Wybór projektu niewątpliwie uławia pójście drogą eliminacji. A dokonywać eliminowania najłatwiej mając warunki zabudowy, ustalony budżet i sposób ogrzewania domu. Ogromna liczba projektów gotowych powoduje, że bez tych naturalnych ograniczników inwestor jest jak osiołek, którem w żłoby dano - i to pachnie i to nęci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, ktos moze potrafi oszacowac koszty parterowki

 

Planuje projekt indywidualny dość mocno zblizony do domu w kampanilach

135m2+35m2 garaż

bez piwnic, bez uzytkowego poddasza (drewniany strop),silikat 18cm+styro, dachowka cementowa, okolice Krakowa

 

Myslicie, ze 200tys za ssz i 350tys za calosc (bez dzialki) jest realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 350 deweloperski czy pod klucz? Z własną robocizną, czy wszystko zlecone?

Patrząc na Dom w kampanulach widzę dużo metrów ścian - zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych (dużo małych pomieszczeń = dużo ścianek działowych + dużo drzwi wewnętrznych), duże przeszklenia. Kształt dachu to dwie połączone koperty. Też wyjdą Ci trzy kominy? Detale projektowe mogą dość znacznie wpłynąć na koszty (dodatkowe elementy zbrojone, duże przekroje belek stropowych i krokwi, wysokość dużych szkleń, liczba punktów instalacji wodnej i elektrycznej), więc trudno szacować dokładnie. Można co nawyjżej tak z grubsza, średnio.

Deweloperski może się udać przy wyborze najkorzystniejszych cenowo materiałów i kosztach robocizny utrzymanych w okolicach średnich. Pod klucz i ekipami sądzę, że potrzebny jest budżet rzędu 450-500k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Myslalem o stanie "pod klucz" przy zakresie własnych robót na poziomie ~15-20% (powiedzmy bez ogrodzenia i ogrodu)

Kominow chcialem 1 (kominek+okap polaczony) i do tego ogrzewanie klimatyzatorami (jestem w trakcie zaglebiania sie w tym temacie)

Scian dzialowych bedzie troche mniej niz w projekcie - w miejscu kotlowni i pralni myslalem zeby zrobic wiekszy garaz i cala prawe strone przebudowac.

Powierzchni scian jest faktycznie sporo i przeszklen rowniez no i dach nie nalezy do najprostszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są pewne potanienia w stosunku do kampanuli. A jakie fundamenty? Klasyczne czy płyta?

Jednakże nadal metraż jest spory, bryła ma swoje rozbudowania. W moim regionie bez większego nakładu "samoróbstwa" za 350 by nie dało rady, ale pisują tu ludzie, którzy twierdzą, że w niektórych miejscach robocizna jest znacznie tańsza i budowali tanio ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o klasycznych no, ale to na razie tak bardzo wstepnie.

Na razie jestem na etapie WZki, probuje zdobyc jaka kolwiek wiedze, a im wiecej sie czyta tym wiekszy metlik w glowie jest niestety.

Kolejna sprawa to to ze daje sobie na inwestycje spokojnie te 2-3lata, a moze nawet dluzej wiec to tez na pewno jakis obnizy koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

 

a potrzebujesz strop? Bo bez stropu masz ponad 20 tyś taniej. No i bez wydatków na strych... Ten "występ" nad gankiem to też tysiąc a może więcej, bo nie wiem, po ile gąsiory będą. Jeżeli blacha to obróbki dodatkowe też kosztują. A komin będziesz stawiał? Fundament czy płyta? Tak mały dom ogrzejesz nawet prądem ;) I tak można pytać i pytać...A od tego zależy cena. A ile zrobisz sam?

W sumie fajny projekt. Mnie za podobną powierzchnię wyszło 320 tyś ale z poddaszem. Jak sam zrobisz sporo przy wykończeniu i popatrzysz, na czym oszczędzić, to na pewno wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Strop jest zbędny, ponad wszelką wątpliwość większa powierzchnia jest mi nie potrzebna.

- Z "występu" nie zrezygnuje bo estetyka też się liczy.

- Ani blacha, ani dachówka. Na pewno gont bitumiczny.

- raczej fundament tradycyjny (wciąż rozważam płytę)

- ogrzewanie tradycyjne, kocioł na ekogroszek

- wykończeniówka w własnym zakresie

- jeden komin (nie potrzebuje kominka)

- ceny robocizny zdecydowanie niskie. Kwoty jakie tu się pojawiają mają się nijak do rzeczywistości w mojej okolicy, tzn. są niższe.

Edytowane przez dawiddur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jestem w trakcie oczekiwania na WZ i przegladam projekty. Chciałam zapytać Was drodzy forumowicze który projekt lepiej wybrać, bo mam metlik w głowie. Biore pod uwage Eliana na paliwo stałe i Sielanke 100 MDM. Linki do projektów: http://www.domenadom.pl/produkty/193/elian-ps.html i http://www.horyzont.com/projekty/994-sielanka-100-mdm-wersja-a-z-pojedynczym-garazem.html#.VK-pa3vSm9M. Chodzi mi o projekt tańszy w wykonaniu,a chciałabym uzyskac dom, który na parterze ma 2 sypialnie, kuchnia ma spiżarnię, jest wyjscie na poddasze, które w późniejszym etapie w razie potrzeby mogłoby byc zaadaptowane. W sielance zlikwidowałabym toalete przy kuchni i z dwóch pokoi zrobiła jeden z garderobą. Nie podoba mi sie to, że łuki nad wejsciem i tarasem sa z betonu. Zamiast 2 okien w salonie i kuchni zrobiłabym jedno na srodku. W elianie podobaja mi sie wykonania wejsc do budynku i nad tarasem, bo sa lzejsze z drewna. Podoba mi sie wciecie drzwi głownym mimo zmniejszenia wiatrołapu i to ze pokoje sa bardziej kwadratowe. Mysle natomiast o zmianie schodów na dwubiegowe ze spoczynkiem w miejscu pokoju przy salonie, a pod schodami byłaby garderoba do drugiego pokoju. Czyli tez 2 pokoje na parterze. Tylko nie wiem czy to dobre rozwiazanie ze schodami, bo jak ich wezme z korytarza to bede miec własnie duzy przedpokój i niewykorzystana powierzchnie. Na poddaszu z jednej strony byłoby okno w szczycie i dachowe ze 2 w miejscu przyszłej łazienki i drygiego pokoju. Jak myslicie, który dom bedzie tanszy w budowie i które zmiany beda tansze w adaptacji? Dodam, ze strop bedzie monolityczny w obu przypadkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jestem w trakcie oczekiwania na WZ i przegladam projekty. Chciałam zapytać Was drodzy forumowicze który projekt lepiej wybrać, bo mam metlik w głowie. Biore pod uwage Eliana na paliwo stałe i Sielanke 100 MDM. Linki do projektów: http://www.domenadom.pl/produkty/193/elian-ps.html i http://www.horyzont.com/projekty/994-sielanka-100-mdm-wersja-a-z-pojedynczym-garazem.html#.VK-pa3vSm9M. Chodzi mi o projekt tańszy w wykonaniu,a chciałabym uzyskac dom, który na parterze ma 2 sypialnie, kuchnia ma spiżarnię, jest wyjscie na poddasze, które w późniejszym etapie w razie potrzeby mogłoby byc zaadaptowane. W sielance zlikwidowałabym toalete przy kuchni i z dwóch pokoi zrobiła jeden z garderobą. Nie podoba mi sie to, że łuki nad wejsciem i tarasem sa z betonu. Zamiast 2 okien w salonie i kuchni zrobiłabym jedno na srodku. W elianie podobaja mi sie wykonania wejsc do budynku i nad tarasem, bo sa lzejsze z drewna. Podoba mi sie wciecie drzwi głownym mimo zmniejszenia wiatrołapu i to ze pokoje sa bardziej kwadratowe. Mysle natomiast o zmianie schodów na dwubiegowe ze spoczynkiem w miejscu pokoju przy salonie, a pod schodami byłaby garderoba do drugiego pokoju. Czyli tez 2 pokoje na parterze. Tylko nie wiem czy to dobre rozwiazanie ze schodami, bo jak ich wezme z korytarza to bede miec własnie duzy przedpokój i niewykorzystana powierzchnie. Na poddaszu z jednej strony byłoby okno w szczycie i dachowe ze 2 w miejscu przyszłej łazienki i drygiego pokoju. Jak myslicie, który dom bedzie tanszy w budowie i które zmiany beda tansze w adaptacji? Dodam, ze strop bedzie monolityczny w obu przypadkach.

 

Aby poznać dokładne koszty budowy domu zapraszam do wykonania dokładnego kosztorysu. Często wykonujemy wyceny bardzo wydawało się podobnych do siebie projektów natomiast różnice w budowie są znaczne. Należy jeszcze pamiętać oprócz kosztów projektu dochodzą jeszcze koszty adaptacji do działki oraz wszelkie zmiany w projekcie. Czasami więc taniej jest wykonanie projektu indywidualnego, który spełnia wszystkie potrzeby i marzenia Inwestora. Jeżeli chciałaby Pani wybudować dom wg jednego z powyższych projektów w wersji energooszczędnej zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wybór projektu niewątpliwie uławia pójście drogą eliminacji.

 

Masz racje, na początku musisz sobie zadać najważniejsze pytania: budżet? warunki zabudowy? wymiary? rodzaj parterowy czy z poddaszem?

 

Mi spodobało się wydawnictwo "domy i garaze.pl", przede wszystkim konkurencyjne ceny, zmiany wymagające zgody autora są darmowe, budynki mieszkalne mają bardzo wiele rozwiązań projektowych i są tanie w budowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy ktoś może mi powiedzieć czy znajdę gdzieś jeszcze projekt za 1200zł ( dom parterowy, jednorodzinny, 100m2, technologia tradycyjna, ławy i ściany fundamentowe betonowe, ściany murowane z pustaków z betonu komórkowego. Dach dwuspadowy o konstrukcji drewnianej wiązarowej

Koszt projektu to promil kosztów budowy. Nie sugerowałabym się jego ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w większości biur zgodę na zmiany dostaniesz nieodpłatnie.

 

Za 1199 zł widzę tam jeden projekt, około 78m2 powierzchni podłóg.

 

Też jestem zdania, że oszczędność rzędu 800-1000zł na tym etapie to nie jest gra warta świeczki. I tak jeszcze dojdą koszty adaptacji, geodety i różne warunki, projekty przyłączy.

 

Jeżeli jednak głównym kryterium ma być taniość gotowca, to Archeton ma w ofercie projekty Kruszyna, Jaśmin, Głaz i jeszcze kilka za 1025zł. Są z kategorii "archiwalne" i w ramach adaptacji trzeba uwzględnić aktualne przepisy. Rozbija się to o aktualne normy energooszczędności, a więc dostosowanie grubości dociepleń, parametrów okien, ewentualne zastosowanie wentylacji mechanicznej. Siostra musiałaby poszukać kogoś, kto adaptowałby jej taki gotowiec i popytać o ewentualny koszt takich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...