Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 469
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych.

W blizej nieokreślonym czasie planuje sie wybudować i mam takie pytanie czy istnieje taka możliwość iż przed przystąpieniem do budowy mógłbym najpierw wykopać sobie szambo a jeśli tak to z jakimi to wiąze się formalnościami? Pytam dlatego że jestem laikiem a poza tym budowe planuje stopniowo w miare posiadania środków. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo buduje się na podstawie zgłoszenia do Starostwa. Nie jest wymagane pozwolenie na budowę.

Natomiast lokalizacja szamba musi być ustalona wg. konkretnych warunków (np. odległości od budynków) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, więc umiejscowienie musisz sobie przemyśleć, by potem szambo nie kolidowało np. z przyszłym domem.

 

Przy czym w niektórych miejscowościach MPZP może wykluczać możliwość budowy szamba (tereny chronione, skanalizowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna, jest "cuś tam" w prawie budowlanym o ogrodzeniu od strony drogi...

Mnie także bardzo pasowałoby nie zgłaszanie budowy ogrodzenia, chatki dla ekipy, wykopów pod instalacje wszelakie.

 

a ja mam takie pytanie. Zamierzamy w najbliższym czasie zakupić działkę i czy mogę ją ogrodzić (ogrodzenie tymczasowe) przed uzyskaniem pozwolenia na budowę?

Czy na ogrodzenie też są potrzebne jakieś zezwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Murarz

2. Dekarz (ja mialam jedna ekipa od sso)

3. Okna

4. Elekrtyk i wod-kan u mnie jednoczesnie prawie ze

5. Tynki

6. Wylewki (4.5 mozna odwrotnie ale zalecana ta kolejnosc)

7. Drzwi (dopiero teraz te stale)

8. Wykonczeniowka (u mnie plytki i gipsy, malowanie itd szlo jednoczesnie)

 

Nic nie zrobisz bez kierownika budowy, bo zgłosic rozpoczęcie budowy musisz z KB. Dla mnie był najważniejszy na liście , to on przetrzepywał będzie wiarygodność ekip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna, jest "cuś tam" w prawie budowlanym o ogrodzeniu od strony drogi...

Mnie także bardzo pasowałoby nie zgłaszanie budowy ogrodzenia, chatki dla ekipy, wykopów pod instalacje wszelakie.

 

Nie dotyczy ogrodzeń tymczasowych, przenośnych, niezwiązanych z gruntem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotyczy ogrodzeń tymczasowych, przenośnych, niezwiązanych z gruntem.

 

 

Czy wobec tego chatka dla ekipy oraz płot z kołków wbitych na minimum dwa lata można traktować jako "trwale niezwiązane z gruntem"- to byłoby dobrze,mniej załatwiania przy papiórkach, chociaż na razie wszystko idzie jak po masełku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W najblizszym czasie planuję remont kapitalny starego domu. Jest to dom drewniany z glinianymi stropami. Pytanie mam nastepujace; Czy moglbym uzyc tej gliny jako materialu ktorym zasypie 0,7 m podpiwniczenia? Czy glina nie osiądzie po kilku latach i posadzki nie popekaja? Dziekuje z gory za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mój pierwszy post he he :)

Mamy działkę piękna nad jeziorem z jednej strony graniczącą z lasem poprostu cudo....cięzko bylo z pozwoleniami ale już są po trudach urzędniczego bełkotu i formalności papierkowych trwających 2 m-ce,

Mamy projekt można powiedzieć ze identyczny jak :http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4ba398e83a839 ale po małych zmianach dla osób niepełnosprawnych także nie odbyło łatwo pozwolenia przyłacza instalacje kolejne 3 m-ce urzędniczych i papierkowych cyrków.

A teraz zaczynamy budowe w wakacje bo czekamy na pieniążki.

Mam mnustwo pytań bo nigdy nie uczestniczyłam w żadnej budowie i troche mnie to przeraża ale i ekscytuje.

Chciałabym abyście obejżeli ten projekt i powiedzieli co myslicie odnośnie realizacji na co mam sie przygotować na co zwrócić uwagę i na co uważać

Chcemy wynając jakąś firme ekipe która zajmie sie wszystkim od a do z bo my nie mamy czasu na pilnowanie wszystkiego.

Prosze o wszystkie dobre rady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałaś złego linka do projektu, więc nie wiem o jaki chodzi. Wklej tu rzut domu po przeróbkach.

 

Aby nauczyć się wklejać zdjęcia zapraszam do wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199288-Jak-wklei%C4%87-zdj%C4%99cia-na-forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

obecnie szykuję sie do rozpoczecia budowy powoli w tym roku..

pytanie: napierw ściągnąc warstwę ziemi-trawy koparką i dopiero później wołać geodete do wytyczenia granic budynku czy na odwrót: najpierw wytyczenie a potem ściągnięcie ziemi?

wygląda to tak teraz:

http://grinch.user.icpnet.pl/s1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem już po tynkach, centralnym, posadzkach i ociepleniu dachu. Teraz czas na gipsowanie i malowanie ścian, płytki oraz wyposażenie łazienek, panele i schody drewniane.

 

Zastanawiam się w jakiej kolejności to zrobić. Mam schody w takim wysokim tunelu, który przed ich wstawieniem muszę zagipsować i pomalować, bo później ciężko to będzie zrobić (do gipsowania potrzebne będzie rusztowanie). Schody będę kupował drewniane, przed nimi, co logiczne muszą być panele. Zastanawiam się jednak czy gipsowanie oraz malowanie ścian wrzucić przed kładzeniem kafelek i wyposażenia łazienek czy może po nich. Problemem jest jednak fakt, że gipsując/malując po zrobieniu łazienek nie będę miał schodów i całe wyposażenie łazienki na górę trzeba będzie wnosić po drabinie, zastanawiam się czy to nie jest problem dla fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani w realizacji ten projekt nie będzie. Koszt budowy podany na stronie moim zdaniem jest nierealny. Raczej trzeba się szykować na tę kwotę ale nie "pod klucz" tylko jako stan deweloperski.

 

Bardzo dużo okien i to dośc nietypowych. Mogą być problemy z roletami (jeśli chcecie takowe zamontować).

 

Z poprawek do projektu: przedłużyłabym ściankę między kuchnią a toaletą gościnną, bo teraz jest za bardzo wyeksponowana w salonie.

Oglądanie telewizji będzie utrudnione ze względu na ogromne okna i duża ich ilość.

Czy garaż nie będzie za wąski by podjechać do samochodu wózkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grinch - przecież na te wszystkie pytanie są już odpowiedzi, zajrzyj do wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?36013-PRZECZYTAJ-ZANIM-NAPISZESZ-SW%C3%93J-PIERWSZY-POST!-czyli-jak-szuka%C4%87-informacji

Masz tam zestawione tematy dotyczące kolejności prac

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...