Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, czy jest tutaj ktoś z Jaworzna bądź okolic kto korzystał z usług lokalnych architektów i jest w stanie polecić kogoś godnego zaufania? Myślę nad gotowym projektem i jego adaptacją, ale chciałbym skonsultować to bo być może lepszym rozwiązaniem byłby projekt indywidualny. Na terenie gdzie mam działkę występują szkody górnicze dlatego też przeróbka ewentualnego projektu może być kosztowna. Szukałem jakichś reklam bądź ofert, ale wolałbym posłuchać opinii ludzi którzy korzystali z ich usług i byli zadowoleni. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" może lepszym rozwiązaniem byłby projekt indywidualny "

wg mnie ( podkreślam wg mnie ) różnica pomiędzy Projektem Indywidualnym, a Gotowym z adaptacją jest zasadnicza z wskazaniem na Indywidualny :

Projekt Indywidualny jest dedykowany dla konkretnej działki budowlanej ( w tym trudnych działek ), dla Twoich potrzeb i w oparciu o Warunki Zabudowy / Plan Miejscowy.

Projekt gotowy - dedykowany jest dla anonimowego odbiorcy w oderwaniu od danych z działki budowlanej i WZ / PM - stąd jego "adaptacja", która obejmujące Architekturę ( zmiany funkcjonalne ), Konstrukcję ( wg Architektury + strefa klimatyczna, posadowienie, ... ), Instalacje Sanitarne ( wg założeń dot. typu instalacji i przy jednoczesnym spełnieniu wymagań budowlanych w zakresie między innymi energooszczędności obiektu )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem:)

 

Stąd też i ja wolałbym projekt indywidualny bo zdaję sobie sprawę ile przy gotowym projekcie było by ewentualnych zmian. Widziałem że jest Pan architektem, może mógłby Pan napisać jakie są koszty takiego projektu indywidualnego na terenie Śląska? Chodzi o dom podpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym i garażem wybudowanym bądź wolno stojącym. Oczywiście nie chodzi mi o dokładne koszty bo na to sklada się masa rzeczy, ale chciałbym wiedzieć w jakiej kwocie taka usługa się mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Do tego jakie chcesz pomieszczenia i o jakich wymiarach nie jest potrzebny rysunek-projekt.

Natomiast rysując i narzucając układ architektowi, ograniczasz i jemu i sobie pole manewru.

 

Jeśli chcesz faktycznie robić ze swojego rysunku projekt, to de facto potrzebny ci konstruktor, ktoś kto policzy OZC i branżyści, a nie architekt.

Architekt jest od tworzenia architektury, a nie do podstemplowania się pod cudzym rysunkiem.

Co nie znaczy, że nie znajdziesz architekta od pieczątek - szukaj wśród tych co robią adaptacje gotowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jakie chcesz pomieszczenia i o jakich wymiarach nie jest potrzebny rysunek-projekt.

Natomiast rysując i narzucając układ architektowi, ograniczasz i jemu i sobie pole manewru.

 

Jeśli chcesz faktycznie robić ze swojego rysunku projekt, to de facto potrzebny ci konstruktor, ktoś kto policzy OZC i branżyści, a nie architekt.

Architekt jest od tworzenia architektury, a nie do podstemplowania się pod cudzym rysunkiem.

Co nie znaczy, że nie znajdziesz architekta od pieczątek - szukaj wśród tych co robią adaptacje gotowców.

 

Niestety tak to sie konczy, ze pozniej stropian jest 10cm, rekuperacji nie ma gdzie wsadzic a na poddaszu w srodku pokoju jest slup, kociol na paliwo stale jest slyszalny w sypialni.

 

Chce czlowieka z glowa na karku z ktory nie bedzie mial problemu z takimi prostymi tematami,.

 

A z ktorej strony swiata taras czy jak daleko chce miec od pokoju dziecka do swojej sypialni wole sam decydowac, oczywiscie jestem otwarty na sugestie architekta, napewno doradzi czemu inaczej warto zrobic, moze mnie przekona.

 

Wracajac do tematu to chyba nie temat filozoficzny tylko "ŚLĄSKIE - polecany architekt. Adaptacja, projekt ". Mozesz jakiegos solidnego polecic? Otwarty jestem na rozne opcje, moze byc adaptacyjny, byle nie taki co z uporem maniaka namawiajacy na kociol na drewno "bo tanio", albo "rekuperator? a po co to komu?". Niestety juz z takimi przez telefon rozmawialem i mi troche irytacja wzrosla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie filozoficzny temat to może arch. Robert Konieczny(tel.do biura 206-91-26). Sam ostatnio budował swój dom to i może tobie pomoże.A z solidnością daje radę i otwarty na nowoczesność.

 

Dobry dowcip. Jak gościu nie ma 1 mln zł. na dom to niech nawet emaila nie wysyła :) To jest już biuro architektoniczne. Pan Robert to już raczej szef, wizjoner a nie architekt. obstawiam za kompletny projekt 20 k zł. Wydaje mi się, że gościowi potrzebny mniej znana postać, która dostosuje się inwestora. Oczywiście mogę się mylić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt Robert Skitek z forum też budował swój dom i jest ze Sląska.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180363-architekta-dom-z-prześwitem

 

Łukasz Ładziński z forum też jest ze Śląska.

 

Ale żadnemu nie proponuj przerysowania twojego rzutu :D

polecam lekturę nr 3 z poniższej wyliczanki:

http://blog.rsplus.pl/2016/01/o-co-lepiej-nie-pytac-architekta/#more-1878

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pan Robert to już raczej szef, wizjoner a nie architekt. obstawiam za kompletny projekt 20 k zł....

:) ... myślę, że w KWK od 20 k zł może kosztować koncepcja domu / ikony architektury, ale też się mogę mylić ! ale za to jakie piękne domy powstają ...

ale też i żaden projekt " prostym tematem " nie jest ( chyba, że z tym przysłowiowym słupem w środku pokoju ) :)

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem chyba z godzinę aby przejrzeć portfolio wcześniej znałem barkę. To właśnie są projekty niebanalne. Jest jedno ale, tę kwotę z poprzedniego postu należy przemnożyć razy ileś tam, za całą realizację jak i za projekt. Nie nazwałbym tego projektem domu tylko dziełem sztuki. Kupujesz całą koncepcję, gotowy projekt i nie masz za wiele do gadania. No ale masz projekt od Koniecznego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o okolice Dabrowa Gornicza/Sosnowiec/Katowice.

 

Mam problem bo o ile projekt mam na papierze wstepnie zapalnowany to boje sie, ze trafie na osobe ktora nie bedzie w stanie solidnie dla mnie zaprojektowac domu energooszczednego.

 

Jeśli chodzi o pierwszą część zdania to mogę z czystym sumieniem polecić moją architekt z Katowic. "Wszystko da się zrobić". To jej słowa. no prawie wszystko ;)

Jak chciałem tak zrobiła. Mam płytę, WM, brak kominów, rozkład pomieszczeń, dach płaski (udało się wykorzystać wyjątek ) , stropy lane, ścianę z określonego materiału,schody samonośne, wyrzut spalin przez ścianę itd.

Ale równie dobrze może ci zaprojektować dom z kominem i z piecem węglowym (nawet mi to proponowała z początku ). Więc nie wiem czy jest specem od energooszczędności. Raczej chce zadowolić klienta niż na siłę promować jakieś rozwiązania.

Ale też mam trochę baboli. Oj mam. Na budowie da się to jednak wyprostować.

No i poza tym dobrze się z nią rozmawia. Spotykałem się z kilkanaście razy. Projekt szybko zrobiony, ale biegać po urzędach musiałem ja ;)

Edytowane przez Darkat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...