Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brazula phalenopsis to taka "najpodlejsza" odmiana storczyka, znaczy chwast;) natomiast orchidea już nieco bardziej szlachetna;) moja orchidea nazywa się miltonia i jak ją kupiłam miała bardzo ciemne fioletowe kwiaty z żółciutkim środeczkiem i wyglądała bardzo efektownie teraz ma już dwa pędy kwiatowe ale jeszcze trochę potrwa zanim zakwitnie:(

 

DPS-ia cierpną w dalszym ciągu, diagnostyka się nie posunęła ani o krok z uwagi na chroniczny brak czasu i kompletną niemożność uzyskania wolnego dnia ale teraz w związku ze sprzyjającymi w miarę okolicznościami mam zamiar udać się do ortopedosa tym bardziej że szyjny mi się chyba na gwałt rozlatuje i nie dość że on mnie boli to jeszcze łeb nap.....la :mad:

 

Aguś u mnie to konkretnie tak wygląda;)

 

jeden mniej więcej taki tylko jakby ciut ciemniejszy fiolet

http://www.worldwidephotos.org/pics/861_b.jpg

 

drugi taki mniej więcej tylko ten "języczek" bardziej różowy i to ciemniejsze jest bardziej ciemniejsze - wiem wiem nie po polskiemu;)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQgfR2GGasWiXZ3ENR6MbXPusompJhFqZgtH67Gq9OfXGTfai1pdEDMG9ahIA

 

a orchidea wygladała tak

http://www.orchidarium.pl/rodzaje/obrazy/miltonia_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Orchidea – potoczna nazwa roślin z rodziny storczykowatych, w szczególności stosowana w odniesieniu do roślin o efektownych kwiatach, uprawianych w warunkach szklarniowych. Odnoszona jest do wielu gatunków i mieszańców np. z rodzaju katleja, falenopsis, cymbidium."

 

 

Wszystko to są orchidee czyli po polsku storczyki. I te Twoje i najpodlejsze phalenopsis i wszystkie inne. Nawet te maleńkie z naszych łąk.

 

 

DSC_0002.jpg

DSC_0002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem Aguś że to wszystko niby jedna rodzina ale jak wśród ludzi są równi i równiejsi:lol: mnie tam rybcia czy szlachetniejsza grunt że zupełnie inna a śliczna:)

 

Nituś może za bardzo o nie dbasz:lol: a czemu nici pisaj mnie tu zaraz na lewo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluś no taka była jak kupiłam zobaczymy jaka się okaże jak zakwitnie;) bo np ten jasny storczyk jak go dostałam to uczciwie mówiąc paskudny był:( malutkie kwiatuszki i takie nijakie miał ale kwitnie w sumie teraz 3 raz ( w sensie że rozwija turę uśpionych pączków ) i jest piękny wielkie kwiaty ładnie wybarwione - znaczy się zmienił i z miltonią też może być jakaś niespodzianka;)

 

z tym zdrowiem to ja wiem ale jakoś nijak mi nie wychodzi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storczyki wcale nie są wymagające. Miałam ładną kolekcję, póki nie kupiłam jednego z wełnowcami. Niczym nie mogłam ich wytłuc! Ani tytoniem, ani chemią żadną. W końcu storczyki wymarły. Ostał się jeden i... nie ma wełnowców. ALe strasznie marny jest i jakoś nie chce odbić.

A opieka sprowadza się do podlewania, a właściwie namaczania i odsączania, żeby nie stały w wodzie. Najlepiej przelać wodą nad kranem w razie pośpiechu albo wstawić na chwilę do miski z wodą (czasem dodać nawóz). Ot i wsio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewałam wodę z nawozem do osłonek, a po godzince - dwóch, wylewałam. Kiedy było ich więcej, to wstawiałam do miednicy z wodą. Jeżeli ten ostatni Mohikanin przetrwa do powakacji, to kupię sobie jakiegoś nowego. ALe tym razem będę mądrzejsza i każdy nowy nabytek przejdzie długotrwałą kwarantannę w pokoju gościnnym, zanim dołączy do pozostałych. Ty też uważaj z zakupami!!! Mi szlag trafił kolekcję kilkunastu storczyków różnych gatunków! Wolę nie liczyć, ile to kasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...