Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR-cia toż ja za te pomidory wyrzuty sumienia dożywotnio mieć będę:bash:

 

ciasto proszę;)

 

0,5 kg mąki

20-25 dkg cukru

2 jajka

2 łyżeczki proszku do pieczenia

kostka Kasi

 

mąkę z proszkiem wymieszać, dodać resztę składników, zagnieść, podzielić na dwie części, większą uklepać na blaszce, dać nadzienie i naskubać jak posypkę mniejszą połowę, wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika (bez termoobiegu), piec 45-50 minut żeby rumiane było

 

ilość cukru zależy od "słodkości" nadzienia

 

do środka dać można co się ma, jak surowe owoce to je cukrem posypać jak widziałaś, jak z jabłkami to je jeszcze cynamonkiem prócz cukru sypnąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR-cia toż ja za te pomidory wyrzuty sumienia dożywotnio mieć będę:bash:

 

ciasto proszę;)

 

0,5 kg mąki

20-25 dkg cukru

2 jajka

2 łyżeczki proszku do pieczenia

kostka Kasi

 

mąkę z proszkiem wymieszać, dodać resztę składników, zagnieść, podzielić na dwie części, większą uklepać na blaszce, dać nadzienie i naskubać jak posypkę mniejszą połowę, wstawić do nagrzanego do 180 stopni piekarnika (bez termoobiegu), piec 45-50 minut żeby rumiane było

 

ilość cukru zależy od "słodkości" nadzienia

 

do środka dać można co się ma, jak surowe owoce to je cukrem posypać jak widziałaś, jak z jabłkami to je jeszcze cynamonkiem prócz cukru sypnąć:)

 

Mamy Cię! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że o co kaman:jawdrop:(...)

 

Depsi chyba o to kaman, że coś ściemniasz z tym przepisem i wpuszczasz nas w maliny:yes: - cóż to za określenie: "podzielić na dwie części, większą uklepać na blaszce, dać nadzienie i naskubać jak posypkę mniejszą połowę". Sprecyzuj te ilości, bo Depsia się pomyli i podzieli ciasto na np. dwie mniejsze połowy i w efekcie upiecze ciasto nie w całości całe :o.

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolcia w Kauflandzie u nas wyprzedają fajne pólitrowe słoiki po 2.99 za 6 sztuk:rotfl: jak robię sam sok to z reszty robię dżem i albo dobrze sok odciagam i potem trochę dolewam z powrotem do resztek albo nie odciągam dokładnie ;) potem cukier trochę dżem-fixa i po sprawie:) dzisiaj padł mi upał na mózg;) i postanowiłam zrobić galaretkę:bash: więc malinki podgrzewałam żeby się tak fajnie rozciapały i masochistycznie przecierałam przez sitko coby soczek i miąższ pozyskać a resztę prawie same nasiona w kosz i do soczku z miąższem dałam cukru i dżem-fixa i popatrzę co mi wyjdzie:rotfl:

 

Martusia jak nie ma jak są:rotfl: ja zawsze robię podział na nierówne połowy:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depsi chyba o to kaman, że coś ściemniasz z tym przepisem i wpuszczasz nas w maliny:yes: - cóż to za określenie: "podzielić na dwie części, większą uklepać na blaszce, dać nadzienie i naskubać jak posypkę mniejszą połowę". Sprecyzuj te ilości, bo Depsia się pomyli i podzieli ciasto na np. dwie mniejsze połowy i w efekcie upiecze ciasto nie w całości całe :o.

:rotfl:

Znów muszę czyścić lapka...:mad::rotfl::rotfl::rotfl:

 

a ja mam przepyszniasty idealny dżemik malinowy:P

Buuuu... a ja nie...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...