Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marta drewno i panele tak ale te na podlogowke cenowo sa duzo drozsze

 

tu bym nie przesadzała, że tak dużo droższe. Mam podłogówkę w całym domu (dzięki Marcie i Efi) i naprawdę sobie chwalę (no ale ja uwielbiam jak mam ciepło w stópki i mogę biegać na bosaka zimą po domu). Fakt, że podłogówka jest bezwładna, ale dobrze ustawiony piec i nie ma z nią problemu. Dzięki podłogówce nie muszę się zastanawiać jak ustawić meble w pokoju, bo żaden grzejnik mi nie przeszkadza. Moje dzieci uwielbiają bawić się siedząc na podłodze, a jak wracają od swoich koleżanek, które nie mają podłogówki, to się mnie pytają dlaczego u nich jest tak zimna podłoga.

 

Jedynym powodem dla którego nie robiłabym podłogówki, to jej nietolerancja. Do nas jak przyjeżdżają znajomi, którzy mają np. podłogówkę tylko w łazience, są zachwyceni naszą ciepłą podłogą i wszyscy mówią, że gdyby budowali się jeszcze raz, to też by sobie zrobili takie ogrzewanie w całym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Tarciu niby kleić ? ten podkład? To nie...

A w pracy masz najwyraźniej źle policzony rozstaw pętli. Mnie nogi nie marzną, nie puchną, podłoga nie jest zimna, ale i nie jest ciepła..

A w domu 23-24*C...

Kuzyn miał podłogówkę.. bardzo ciepła podłoga i nogi mi puchły, też źle się tam czułam... Bałam się swojej..

Przetestowałam u znajomego i decyzja zapadła na podłogówkę. Teraz jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR-cia podkładu nie kleisz rozkładasz normalnie jak piankę:) a co do ciepło zimno to powiem Ci że pomimo problemów z krążeniem nie przeszkadza mi ciepława podłoga i właśnie jak mam podłogówkę włączoną to odczuwam błogie ciepełko na całym ciele po od dołu do góry ciepełko leci:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzia a u mnie ciepło było? I czy była zimna czy ciepła podłoga, bo zimna na pewno nie...

Nie mieszam Ci TARciu w głowie...

Tylko dziwię się, że mówisz, ze paneli czy drewna nie na podłogówkę. Fakt lepiej sprawdza się podłogówka w salonie i tam gdzie mam kafle bo jest cieplej, ale to nie znaczy, że panele są złe. Jedynie to to, ze w salonie grzejemy jeszcze bez termostatu, a w pokojach termostaty są..

Założyliśmy, że będziemy mieli kilka kaloryferów w domu. Jeden jest w wiatrołapie.. nawet jeszcze nie odpakowany... nigdy nie jest podłączony.. drugi w kotłowni, tez niepodłączony, dwa następne to w łazienkach.. jedna drabinka wisi, ale jeszcze nie grzeje, druga czeka na powieszenie jest na strychu...

Podłączymy kiedyś te drabinki, żeby fajnie schły ręczniki , i to tylko tyle.. Reszta jest niepotrzebna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze to jeszcze raz przeanalizowac, strasznie sie boje ze bede sie zle czula tak jak w pracy i innych miejscach w ktorych bywam a gdzie jest ogrzewanie podlogowe. ten sposob ogrzewania ma wiele zalet ale dla mnie ma tez wiele minusow, chyba za duzo sie naczytalam o wygrzewaniu, wilgotnosciach itp. technicznych duperelach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam drabinki w łazienkach. W tej na dole zakręciłam na maksa, bo i tak jej nie używam. W górnych rzeczywiście fajnie na nich schną ręczniki. Mam dwa normalne grzejniki, które są zamontowane w garażu, żeby było ciepło (bo podłogówka się do garażu nie nadaje - zaraz mnie Arnika skrzyczy :oops:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR-cia no Wiola dobrze pisze bo podłoga przy dobrze zrobionej podłogówce nie tyle jest ciepła ile nie jest zimna no taka letnia:)

 

ja nawet zima w samochodzie nie wlaczam cieplego nadmuchu na nogi ;) stad czasem nieporozumienia z moim kochanym mezem, ale co poradze ze nawet jak podloga letnia to czuje jakbym kopytka we wrzatku trzymala a na ramionach zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Ty jesteś techniczna...

Przyjedź do nas zimą.. zajedziesz do Marty, czy Wusi i zobaczysz czy Ci pasi...

Fakt.. albo to przez podłogówkę, albo przez panele mam więcej kotów i kurzu niż w blokach...

Ale ja paneli nie lubię i ich w blokach nie maiłam... maiłam fajne gumolity.. tu jakoś nie bardzo mi pasowały gumolity to daliśmy panele.. dla mnie to plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze to jeszcze raz przeanalizowac, strasznie sie boje ze bede sie zle czula tak jak w pracy i innych miejscach w ktorych bywam a gdzie jest ogrzewanie podlogowe. ten sposob ogrzewania ma wiele zalet ale dla mnie ma tez wiele minusow, chyba za duzo sie naczytalam o wygrzewaniu, wilgotnosciach itp. technicznych duperelach

 

A jak byłaś u Arniki, to też odczuwałaś dyskomfort ? Może rzeczywiście masz w pracy źle ustawioną podłogówkę, bo tu nie chodzi o to, żeby kafle, czy drewno były ciepłe, ale żeby nie były zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARcia .. no to masz trudną decyzje ze wskazaniem na kaloryfery.. tylko po co chcesz isć w kanałowe, skoro to sporo droższe?

 

żeby kanałowe grzejniki coś dawały, to musi być już na nie zrobione miejsce w chudziaku, bo te tylko w styropianie i wylewce nic nie dają i pełnią raczej funkcję dekoracyjną.

 

Chciałam zrobić kanałówki w salonie przy moich dużych oknach, ale po pierwsze cena mnie zabiła, po drugie byłam już po chudziaku, więc było za późno. Ale powiem, że nie żałuję że ich nie mam, bo tylko kurz się w nich zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARcia .. no to masz trudną decyzje ze wskazaniem na kaloryfery.. tylko po co chcesz isć w kanałowe, skoro to sporo droższe?

 

bo beda duze przeszklenia tarasowe i brak miejsca na grzejniki

 

A jak byłaś u Arniki, to też odczuwałaś dyskomfort ? Może rzeczywiście masz w pracy źle ustawioną podłogówkę, bo tu nie chodzi o to, żeby kafle, czy drewno były ciepłe, ale żeby nie były zimne.

 

nie czulam dyskomfortu, bo latem bylam :D, w pracy jest zrobione dobrze, bo tylko ja mam problem reszta nie narzeka wiec w swoim pokoju po prostu wylaczylam w ogole ogrzewanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...