Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tarcia, a wiesz, co to znaczy? Że zaraz Matka Natura przyniesie Ci śnieżycę, coby uzupełnić braki białego puchu.

 

 

wiem, z prognoza jestem na biezaco :D jutro i pojutrze ma u nas popadac, ale sadze ze tragedii nie bedzie przy dodatnich temperaturach. coz przetrwam i to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO mysmy wczoraj po powrocie nie mogli sie dostac do garazu, najpierw trzebabylo sie odsniezyc bo nie dosc, ze napadalo, to plug dowalil no i z dachu zjechalo

 

 

nie macie sniegolapow na dachu? ja mialam u siebie na tylko czesci dopoki raz spadajacy snieg+ lod mnie nie zabil. szybciutko na reszcie domontowalam. plus dodatkowy nie ma takich kopcow jak np. u Wioli na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiałowo to koszt prawie zaden a dekarz w jeden dzien zamontuje. jestem ciekawa czy rynien nie macie powyginanych, od takiej ilosci sniegu to i urwac sie moga.

 

dzwiek zsuwajacego sie sniegu z dachu jest przerazajacy, w zeszlym tygodniu jak chorowalam to ten piorunski hurgot mnie tylko budzil, a bialy oczywiscie pod pretekstem strachu ladowal sie pod koldre:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam.. ale celowo zrezygnowałam ze względu na kasę...

Ale dach mi nie przeszkadza wyjechać z garażu bo śnieg spadnie na boki a nie pod bramę wjazdową.. i nie mam problemu z wejściem do domu.. wszędzie indziej może spadać.. na taras też.. młody później szufluje...

Tak z 3 połaci dachu wujkowi spada śnieg na poziom -1 i musi nieźle kilka ładnych godzin szuflować raz żeby wyjechać samochodem, dwa, żeby go w garażu i piwnicy nie zalało..

Widząc to od razu wiedzieliśmy, że garaż na poziomie 0 a dwa, że dach musi być na dwie strony na bok.. czyli wjeżdżamy ze szczytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny bo to trzeba bylo robic na etapie dachu, wtedy koszt bylby niezauwazalny. a teraz kazda kasa jest potrzebna i waz sie odzywa (bynajmniej ja tak mam).

 

Wiola nie zgodze sie z toba, poogladaj sobie wiosna jak twoje rynny beda wygladac, myslisz ze ich wymiana bedzie tansza niz plotki. fakt cena zalezy od ilosci i dlugosci plotkow, w takim domku jak moj gdzie jest 6 standardowych plotkow to koszt na pewno nizszy jak u ciebie. te moje 6 to u ciebie nawet na jedna polac by nie starczyly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARcia.. ale ja ma dach już po 4 zimach i rynny są OK..

Nic im się absolutnie nie dzieje.

Może to jest sposób montażu.. Nie wiem..

Słusznie zauważyłaś, że ja zrezygnowałam właśnie na koszty tych śniegołapów, a że dachówki nie mam najtańszej to poszłabym z torbami...

Wjazd do garażu mamy celowo ze szczytu budynku, wejście ma jaskółkę więc też nie zleci mi na głowę.. reszta trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...