Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj stwierdziłam ostatecznie, że chyba trzy iglaczki zima mi wykończyła definitywnie. Chamstwo, żeby iglaczki wymarzały! No to se nabyłam trzy nowe. A co? I jutro będę musiała sadzić, a miałam się spokojnie spakować tylko... Nie miała baba kłopotu, to se iglaczka kupiła.

Za to parzydło leśne, w które nie wierzyłam, szczerze mówiąc, ruszyło niewątpliwie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebym to ja wiedziała, co to było... Ja kupuję na zasadzie: "o, ten mi się podoba!". Małe były, jeden jakiś taki świerkowaty, ale miał być mały i kulisty albo gniazdowaty taki. Jeden jakby kosodrzewina - no ale ta to akurat nie ma prawa zamarznąć!!! A trzeci - jakby w kształcie tui. Ja nie lubię tujek, ale tylko w formie żywopłotu, a już nie daj Swaroże - strzyżonego. Takie pojedyncze w grupie innych iglaków to czemu nie? A kupiłam jakieś cyprysiki groszkowy i jakiś inny, oraz jakąś sosnę. W ogóle to sosen pięknych był kilka, ale drogie jak cholera. No i trochę się bałam taką delikatnie wyglądającą za 7 dych kupować, bo gdyby padła, to mnie by szlag trafił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do dooopy ziemię - glina albo ił jakowyś. Już nabyłam worek podłoża do iglaków i będę sadziła w doniczkach ziemnych. Dla parzydła wykopaliśmy rok temu wielką balię pod brzozami i wsypaliśmy do niej piaszczystej ziemi wymieszanej z kompostem. Przesadzę tam też te inne od Brazy, chociaż one po roku czy dwóch wybrzydzania, w zeszłym już wyglądały na przystosowane do naszej gliny. Takoż ostatecznie nie wszystkie przesadzę, tylko część i porównam, jak się mają.

 

PS Przypomniałam sobie - sosna hakowata.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma co mieszać. Doniczkę muszę wykopać, ziemi nasypać i liczyć na to, że kiedy roślinka przerośnie korzeniami poza doniczkę, to będzie już wystarczająco silna, żeby sobie z tym szokiem poradzić. Wiele roślin już posadziłam w doniczkach ziemnych, ale nie wszystkie Niektóre przeyżyły, inne nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja wsio co sadzę to kupuję ziemię albo do iglaków albo uniwersalną zależy co sadzę i mieszam z tym co z dołka wykopane i do tego wsadzam póki co się sprawdza:)

 

 

przetestowałam, wywalanie kasy w bloto, pic na wode fotomontaż, więcej szkodzi niż pomaga. iglaki sadzone w takiej ziemii znacznie gorzej się maja niż te sadzone w istniejącej u mnie ogrodowej (która jest sama w sobie nieciekawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niektóre rośliny po prostu nie chcą i już! I doniczka ziemna jest jedynym rozwiązaniem (poza rezygnacją z takiej fumiastej roślinki).

To po prostu dziura w glinie wypełniona porządną ziemią. Tak posadziliśmy borówki i rosną pięknie, obficie owocując.

Oczywiście próbowaliśmy glinę ucywilizować. Pod trawnik poszła nawieziona ziemia (okazało się po deszczu, że niewiele lepsza od rodzimej). No to pod kwietnik i warzywniak poszła lepsza ziemia (wywrotka), piasek, trociny, kompost i... no niby jest lepiej, ale po kilku dniach bez deszczu wygląda to jak na obrazkach z dręczonej suszą Afryki, a drapane grabiami oddaje jak beton. No ale szpadel da się wbić, a w trawnik nie.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR-cia u mnie się to sprawdza jak pomieszam rodzimą z taką z worka, u mnie ziemia "niewyrobiona" totalny misz masz więc muszę roślinką jakąś szansę dać, jak pomieszam to ziemia w dołku mniej zbita z większą ilością próchnicy to roślinkom łatwiej się ukorzenić dobrze i rosną;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a witaj dawno niewidziany:) mało piszę bo weny brak;) jedne dni lepsze inne gorsze jak to w życiu bywa, w domku góra trochu zrobiona nie wiem czy widziałeś jak nie to galeryjka czeka:lol:, na dworku zielono się robi, z dumą powiem że wsio co posadzone w zeszłym roku się przyjęło i rośnie i cieszy oczy, no i powoli zdobywam nowe roślinki coby wreszcie mata na łezce z przodu straszyć przestała, i podmurówka czeka żeby się cegły położyły na płotek iiiiiiiiiiiiiii tyle jest roboty że nie wiadomo w co ręce najpierw włożyć;) oprócz kieszeni oczywiście:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...