Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no będę mieć:) do końca września już wszystkie założone być mają, jak się tylko na dachu pojawią to siem pochwalę;)

 

gmina nieźle się u nas sprawiła i dopłatę mamy doprawdy śmieszną bo przy moim zestawie dla 3-4 osobowej rodziny wynosi niespełna 1230 zł:) przez 5 lat gmina ubezpiecza a firma montująca serwisuje sprzęt:lol:

 

TAR-cia to polecam to ciasto co ja piekłam, naprawdę przepyszne jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisa mozesz rzucic ale ja robie proste i szybkie na to wrzucam rabarbar pol godzinki i gotowe. po pracy to tak troszke juz mi sie nie chce kombinowac z bezikami. zwlaszcza, ze w tej chwili sprawnosc moich rak wynosi ok. 20% :( po dlugim weekendzie mam ortopede i neurologa zaklepanego.

 

doplaty gratuluje, solarow rowniez, mam i polecam. inaczej sie patrzy na rachunki za gaz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR-cia ono być bardzo proste;)

 

Ciasto z rabarbarem

 

2 szkl. mąki

kostka margaryny

4 jajka

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1,5 szkl. cukru – ja dałam 2 ;)

1 budyń waniliowy (w proszku) – ja dałam truskawkowy i było super ;)

rabarbar – ja dałam ok. 2 kg

 

 

Rabarbar umyć, obrać, zasypać pół szklanki cukru ( ja przy 2 kg rabarbaru dałam szkl. ) aby puścił sok.

 

Mąkę wymieszać z proszkiem dodać margarynę i żółtka. Zagnieść ciasto. Wyłożyć foremkę wysmarowana tłuszczem. Piec 10-15min w 200 st ( piekłam 15 min. ).

Rabarbar odcedzić z soku i wyłożyć na upieczone ciasto. Z białek ubić pianę ze szkl. cukru oraz budyniem. Wylać na rabarbar. Piec aż białka się zrumienią ( mnie zajęło 20-25 minut ;) ). Smacznego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu juz bol: zagniesc ciasto - no nie dam rady i juz - moze jak sie wylecze to wtedy poprobuje z jakimis innymi owockami

 

ja robie takie plynne (jajka, cukier, maka, olej, proszek do pieczenia), wrzucasz do robota a on kreci, na wierzch rabarbar zacukrzony i do piekarnika na 45 minut :D i tez smakuje. ostatnio zamiast bialego dalam brazowy cukier bylo mniej slodkie ale tez smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilam z tego

http://www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka,-najlepsze

 

pysznosci

 

a najszybsze to ciasto na oleju co sie to miksuje jaja z cukrem a potem reszte dorzuca, ciasto w 5 minut

 

a jak ci zostanie rabarbaru to zrob sobie crumble

 

rabarbar pociety troche poslodzony z cynamonem i odrobina maki ziemniaczanej, mozna dorzucic jablek, do foremki a na to kruszonka ja robie z masla albo oleju kokosowego, platkow owsianych, kokosu, migdalow mielonych, czegos slodkiego czyli np cukru i odrobiny maki - ja robie z razowa

 

zapiec to ok 45 minut - pysznosci u nas jako pierwsze znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owoce pod kruszonka :D czyli to co najlepsze w ciescie :D napisalam ci jak to robie ale mozesz tez zrobic wg np tego przepisu

 

http://www.mojewypieki.com/przepis/crumble-z-rabarbarem

 

to moje szybkie na oleju z podobnego przepisu :D

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...