Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

nie no skąd z nowych cudaków jest tylko brzoza Long Trunk - posadzona, magnolia - nie wiadomo czy nie zmarzła, no i dwie zamówione sosenki - jedna szczepiona na pniu wygląda jak duży płaski dysk, a druga puchata kopeczka ale na nie jeszcze z tydzień albo dwa czekać muszę, pewnie raczej dwa:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wusia, piszesz jakby u was były co najmniej - ilesnascie mrozów stopni przez długi czas :lol2:Takiej magnolii przy -10 nawet nic nie bedzie, najwyzej kwiat sie troche zwarzy. a jesli nie wytrzymuje to po co sadzic ;) to ze ona w doniczce, nie stanowi. taki jedno czy dwuwieczorny przymrozek to nie jest jakis wielki problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem TAR-cia ile było wcześniej ale wpół 8 było - 4 a ona jeszcze cieniutka bardzo ale się tam specjalnie nie przejmuję bo jak takiego nie wytrzyma mroza pod koniec kwietnia to dokładnie nie ma sensu sadzić, mam nadzieję że jej tylko obmarzły końce listków które wystawiła a dalej będzie rosła normalnie, miłorzębowi widać że to co z pączków wystawił częściowo zważyło ale raczej globalnie strat nie odniósł;) wisterię też mi taki nagły mrozik zamordował bo zapomniałam schować doniczki jak wystawiłam do wietrzenia na słonko ale twarda bestia i nie umarła na śmierć i już od dołu odbijać zaczyna;) to wiadomo że warto do ziemi wetknąć:rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki fajny cytat mi w oko wpadł na stronie z ogrodami japońskimi:lol:

 

 

"Jeżeli chcesz być szczęśliwy jeden wieczór upij się,

Jeżeli chcesz być szczęśliwy rok ożeń się.

A jeżeli chcesz byś szczęśliwy przez całe życie, załóż swój ogród."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapewne tam gdzie jakieś podparcie mieć będą:rotfl: możesz po domku puścić albo po płocie tylko tak żeby ON-ki nie latały po tym, albo zakupić skrzynkę z kratką drewnianą albo pergolę:)

 

takie cóś

 

http://www.meblobranie.pl/userFiles/shop/items/img/7316/donica-z-kratka-40x80-donica-z-kratka-40x80-opinie-ceny-16880-l.jpeg

 

albo takie

 

http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2011/07/pergola-przejsciowa.jpg

 

a jeszcze lepiej takie dwa w jednym;)

 

http://artykulyogrodowe.republika.pl/per_15_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w nowym ogrodzie zrezygnuje z drewnianych tylko kupie łukowe metalowe. chciałabym tez roze ale nie mam do nich reki i za duzo do pielegnowania - nie nadaje sie. Wusia moja 1 biała piwonia kwitnie a ta twoja ciagle w pączusiu - to chyba pozniejsza odmiana. reszta moich tez w pączusiach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kocham drewno miłością niereformowalną, małż też więc łatwo się zgodził;) chcę przy niej posadzić wisterię a to potrzebuje mocnego podparcia i metalowa mogłaby nie strzymać:(

 

może jakaś wstydliwa ta moja piwonijka:rotfl: a może kombinuje jak by tu u Ciebie jak najdłużej siedzieć:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba, ze twoj maz sam ja zbije, te nasze w starym ogrodzie niby solidne, w skarpetach metalowych i w betonku przechylały sie pod ciezarami kiwi i dlawiszy, a z kratek gwozdziki wyłaziły. i byly impregnowane. zakładam ze metalowe poc clematisywytrzymaja. moja mama ma spawana z winobluszczem juz zdrewniałym i nic sie z nia nie dzieje. ale spawal konstrukcje mok śp. wujek

 

raczej te malutkie przymrozki je wszystkie cofnely. ale na pewno nie przemrozily, bo biale kwitna, rozowe takie oniesmielone jakos ;) ta twoja nazywa sie maroon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no albo sam zbije albo załatwi zrobioną bardzo solidnie u swojego byłego szefa w tartaku:rotfl: metalowe te co widywałam to cieniutkie bardzo były, clematisa niezbyt obfitego to by wytrzymały ale już konkretniejszego coś to nie, ale jak u jakiegoś solidnego, zaprzyjaźnionego ślusarza na ten przykład zamówić to by była fajna:lol:

 

u mnie by trafiło piwonie bo bo mrozy były solidne bo nie można tego było nazwać przymrozkami:( lecem sobie pooglądać tego maroona;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuniu, Jamlesik wrócił!!!!!!!! :D Lasu to ja kochany mam od cholery ale już mam problemy ze wzrokiem i muszę posadzić je gdzieś bliżej, coby te cuda móc oglądać!

Aktualnie je zadołowałam w doniczkach i ... czekają na natchnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...