Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mówisz masz!

 

Ale to "stare" było w tym sensie, że nie chodzę już na "bocianki" tylko doglądam znajome kąty. O, to powinnam była napisać znajome kąty. :lol2:

 

Ty wiesz wszystko - powiedz mi czemu cjak chce wstawić fotę z komputera to mi wyświetla komunikat, że chce założyć jakiś wątek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie nie wrzeszczy ale ja daję mu przez okienko ze zdjęciem z paska wyżej obok globusa z czerwonym x ;) może to zależy od systemu operacyjnego czy cóś:rolleyes:

 

No właśnie chcę wrzucić przez to okienko obok globusa z x i nic....

No bede ryczeć, jak nic pogoda depresyjna i bede ryczeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak laze sobie z nudow po watkach tych znanych i nieznanych i roznosci sie wylapie. ale ja generalnie mam spaczone poczucie humoru i mnie smieszy cos co kto inny wezmie serio, nie bede obsmiewcza, bo jeszcze sie ktos obruszy ;)

 

chociaz w sumie to co dzis czytalam to raczej powod do politowania niz smiechu ;) ech brakuje ostatnio na forum tych jap wyszczekanych, ja czasem smialosci nie mam zeby skomentowac:oops: poczytam, obsmieje sie w duchu, posmieje sie z mezatym i tyle. szkoda klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz Wusia jak mowia, ten co zapier....nigdy sie nie dorobi majatku tylko garba, a ten co jojczy, marudzi, narzeka, zawsze lape wyciaga po darmowe, socjale czy inne ulgi zyje zazwyczaj jak ten pączek w masle i dalej jak koniec wlasnego nosa nie spojrzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis dla EZS-i i Pesteczki;)

 

DROŻDŻÓWKA

 

Składniki:

1/2 kg mąki

około 1 szkl. mleka

10 dag masła ( lub Kasi )

5 dag drożdży

20 dag cukru

4 żółtka

cukier waniliowy

szczypta soli

 

KRUSZONKA

1/2 kostki masła

3/4 szkl. mąki

1/2 szkl. cukru

 

z drożdży, dwóch łyżeczek cukru, łyżki mąki i ciepłego mleka ( tyle żeby po wymieszaniu gęste było ) zrobić rozczyn i zostawić na kilka minut aż ruszy

 

mąkę wymieszać z solą, resztą cukru i cukrem waniliowym, dodać żółtka, wyrośnięty rozczyn i mleko ( około szklanki bo zależy jaka "sucha" mąka ) i wyrabiać, pod koniec wyrabiania dodać rozpuszczone masło, wyrabiać dalej - ciasto ma być elastyczne nie twarde i nie "rzadkie" ( za twarde - dodać ciepłego mleka, jakby się zrobiło za "rzadkie" dodać trochę mąki ), dobrze wyrobione odchodzi od miski i ma dużo powietrza wgniecionego

 

przykryć miskę ściereczką i poczekać aż podwoi swoją objętość, im cieplej tym szybciej rośnie:) jakby zimno w domu było to można piekarnik podgrzać do 50 stopni, wyłączyć i wsadzić miskę

 

w czasie rośnięcia zrobić kruszonkę - mąkę, masło i cukier rozcierać w palcach aż się grudki zrobią

 

wyrośnięte ciasto przełożyć na wysmarowaną blaszkę ( ja wykładam papierem do pieczenia bo łatwiej wyjąć;) ) posypać kruszonką i wstawić do nagrzanego na 180 stopni piekarnika ( środek ) piec około 45 minut do ładnego zrumienienia ( patyczkiem dziabnąć czy upieczone;) ) jak coś to przedłużyć czas pieczenia

 

ta ilość ciasta jest na tzw. keksówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zeby mleko na rozczyn nie bylo za cieple ani za zimne bo rozczyn sie nie uda :D

tez tak robilam za mlodu kiedy szalalam z ciastami, bo ty nie wiesz ale wbrew pozorom umiem te podstawowe zrobic: biszkopt, murzynek, pierniowe, jablecznik, sernik, kruche, karpatke, plesniaka, babke, drozdzowke, owocowe, trojkata niektorzy nazywaja domek), tiramisu, sernik na zimno (czyli te co lubie, choc nie wszystko moge) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...