Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

no skąd mam wiedzieć jak nie piekłaś:rotfl: a poważnie to tak czasem jest że się nie piecze bo nie ma po co

 

jak u mamy wszyscy mieszkaliśmy to piekłam na okrągło bo szwagier łakomczuch straszny i ile było tyle zjadł:rotfl: a teraz głównie właśnie ciasta które albo znikają w locie albo mogą z 2-3 dni pobyć bez szkody dla smaku;) bo po kawałku i dosyć, ale wolę upiec i po rodzinie rozdać niż kupować:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dasz przepisa:lol: kocham namiętnie serniczki:lol2:

 

Dzięki Wusia, bierę i będę próbować. Dam znać, czy nie poległam ;)

 

TAR, sernik dobry zrobić to duża sztuka. Podziel się wiedzą :D

 

kiedys podawalam. ale ja na oko robie, caly sekret w olejku migdalowym, ktory robi specyficzny smak, efektu z innym smakiem po prostu nie bedzie a migdalowy idealnie na swieta sie wpisuje. no i polewa czekoladowa tez wlasnorecznie robiona. sernik z dodatkiem kaszy manny i budyniu :)

taki sernik kojarzy mi sie z dziecinstwem, taki robila moja babcia, mama i ja. nie lubimy sernikow cytrynowych czy pomaranczowych - sa takie .... sklepowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesooooo wusia, sernk jak sernik, ucierasz zoltka z cukrem i z wanilinowym, potem dodajesz letnia kasie, wszystko ucierasz az do bialosci, potem twarog (president jest najlepszy), potem lyzke lub dwie kaszy manny, 1,5 łyzki budyniu waniliowego / smietankowego, na koniec olejek, rodzynki i juz na sama koncowke ubite na sztywno bialka z cukierem. caly sekret w odpowiednim "trzachaniu" po dodaniu bialek i dlugosci ucierania pierwszych skladnikow - tego ci nie opisze, bo to musisz miec reke. na blaszke wczesniej posmarowana kasia i obsypana kasza manna ukladam herbatniki, na to mase serowa i do piekarnika, nie pytaj mnie ile pieke w temp.180 -200 st. bo robie to na czuja ale minimum godzine na pewno. po upieczeniu zostawiam ciasto w polotwartym piekarniku zeby łagodnie sie ulozylo i jak juz jest zimne robie polewe:kasia, cukier, łyzka wody i duzo kakao. smazę ja tak długo az sie wybłyszczy i bedzie gestosci miodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde Kasiutek mial przed chwila maly wypadek i chyba mezaty pojedzie z nim na pogotowie,bo maly kiepsko wyglada. T, montowal lozko i juz zalozyl rame ale bez szczebelek i materaca. a Kasti wskoczyl, nie zdazylam go zatrzymac i nadzial sie brzuchem na rame wsporcza od stelaza potem wykopyrtnal i trachnal glowa. i az go oszolomilo. musi zle sie czuc bo poprosil na rece i nie chce zejsc, wzielam biede, ulozylam na kolanach i przykrylam kocem. na pewno jest w szoku i ma brzuszek obolaly. T. juz dzwoni do lekarza, ze przyjedzie. niestety pies jest slepy a lozko kojarzy to wskoczyl.

czasem nie jestem w stanie ogarnac ich wszystkich:rolleyes::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...