Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzień dobry

coś chmury się zbierają i będzie padać :-? przy zasypywaniu to może nie najlepsza pogoda :-? ale trudno nie może ciągle świecić słońce :wink:

 

Nefcia no obiektywnie to malownicza ta moja plaża :lol:

 

Anusia ja już dawno w robocie :roll:

 

Moniu nie mam wolnego wszak kolega zza biurka jak nie urlop to zwolnienie :x dzisiaj służbowy wyjazd a ogród póki co ograniczam do moich ślicznotek chociaż jak sobie pooglądałam katalog z OBI z roślinkami to mi sie coś zrobiło :lol: i nawet jakuszimiańskie rhodo były w przyzwoitej cenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

coś chmury się zbierają i będzie padać :-? przy zasypywaniu to może nie najlepsza pogoda :-? ale trudno nie może ciągle świecić słońce :wink:

 

Nefcia no obiektywnie to malownicza ta moja plaża :lol:

 

Anusia ja już dawno w robocie :roll:

 

Moniu nie mam wolnego wszak kolega zza biurka jak nie urlop to zwolnienie :x dzisiaj służbowy wyjazd a ogród póki co ograniczam do moich ślicznotek chociaż jak sobie pooglądałam katalog z OBI z roślinkami to mi sie coś zrobiło :lol: i nawet jakuszimiańskie rhodo były w przyzwoitej cenie :wink:

najlepiej jak zdrowo poleje, bo piach się ubije - i tak musieliby polewać wodą, zeby dobrze się ubiło i siadło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam dodać, ze ubijanie na gruncie jest b.ważne - jeśli nie zrobią dokładnie i mocno nie ubiją (w tym polewanie wodą), to prawie pewne, że pod wylanym później betonem bedziesz miała powietrze, a beton będzie nad nim wisiał :-? pilnuj tego etapu bardzo uważnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazuś napisałam :D

 

Monia 16 wywrotek a straszą że mało bedzie :cry:

 

Mysia bo ten @#@#$$^%^ projektant nie przewidział takiego drobnego szczegółu jak ocieplenie fundamentów :evil: więc połowa bloczków poszła na pełną szerkość docelową ściany a połowa węziej żeby styropian się zmieścił głupio by wyglądało gdyby dół domku był szerszy jak góra :lol:

Ja na Twoim miejscu walnełabym sytro po całości od góry do dołu, a ewentualne różnice pokryła dodatkowym styropianem. Jakie Ty masz grunty, piasek, glina, mokro tam jest?

 

A potem styropian na ściane i tak bedzie wiekszy niz na fundamentach. A silikatów tez przypadkiem nie kładz w poprzek (zresztą nie zgrałyby się)

A fundamenty takie grube ze szok. A uskokiem się nie przejmuj, bo i tak to zakopiesz. To musi być dokładnie osłonięte, zeby nie przemarzało. Jesli masz mokrre tereny to jak położą styro to potem zaciągną na nim siatke na kleju i dadzą albo sam dysperbit, albo jeszcze folie kubełkową.Pilnuj tego. To najistotniejsza częśc domu, której potem juz nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko lekka glinka ale bez szaleństw w sumie misz masz ilasto, gliniasto czasem ciutkę piasku czasem kamorki ale dobrze przepuszczalny wody raczej nisko są no i naturalny spadek terenu w dół :D w zeszłym roku mieliśmy wykopany dół taki ze 2,5 metra głęboki pod koniec działki własnie żeby zobaczyć czy wody nie ma ale cały czas sucho było nawet po ulewie tylko chwilę woda stała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

To wszystko prawda zwłaszcza że macie sporo tego piochu,u nas był ponad metr,więc kier bud zarządził żeby nie wylewać podbetonu co by się dobrze osadził,podlał wodą a nawet sniegiem i tak do teraz się bujamy z tą piaskową podłogą,właśnie dziś będą wylewać pierwszą warstwę a i tak mimo że piasek miał prwie rok na zagęszczenie po wierzchu pojadą żabą-zagęszczarką

Prawidłowo jest tak jak Ci Twoje chłopaki powiedziały że zrobią,20cm i ubijanie.tylko ich pilnuj :wink:

Jesteśmy Wusiu w tym samym momencie :wink: ,my też robimy właśnie podbeton :D

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko lekka glinka ale bez szaleństw w sumie misz masz ilasto, gliniasto czasem ciutkę piasku czasem kamorki ale dobrze przepuszczalny wody raczej nisko są no i naturalny spadek terenu w dół :D w zeszłym roku mieliśmy wykopany dół taki ze 2,5 metra głęboki pod koniec działki własnie żeby zobaczyć czy wody nie ma ale cały czas sucho było nawet po ulewie tylko chwilę woda stała :D
w takim razie tym bardziej się dziwię, że łądujecie kasę w piach zamiast zrobić w tym miejscu piwnice :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia sucho jest ale ............

kiedy robiliśmy projekt nie wiedzieliśmy że aż taka różnica w poziomie jest bo "na oko" nie było widać wiec uznaliśmy, że koszty piwnic będą zbyt wysokie :-? a teraz to w sumie jeszcze z 5 warstw bloczka dorzucić i strop zalać i piwnica jak złoto ale już za późno :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...