Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dobry wieczór

Aguleczko a do Anusi na parapetówkę się wybrałyśmy :lol: :lol: :lol:

 

Monia eee wieńca to ja chyba nie mam w projekcie :roll: nie wyjeżdżam :cry:

 

Mycha noooooooo było mi lepiej tak mniej więcej do popołudnia :wink: :lol:

 

Nitusia wstałam przed siódmą jeno czasu nie było :wink: :roll:

 

Lidziu a z małym tornadem to się da odespać :lol: :lol: :lol:

 

Aneczko plecki miały się lepiej a ponieważ miały się lepiej to wpadłam na genialny pomysł pozamiatać nową chałupkę :roll: :D :wink:

 

Moniaczku już lecę oglądać :lol: eeee nie biorą diabli złego jest odmiana ból z plecków wlazł w klatę :lol: :lol: :lol:

 

 

to i się jeszcze pochwalę co zrobiłam sobie pyszny obiadek :wink: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ala z jakim że wieńca pod murłatą nie ma :roll:

tak

dawniej tak się murowało, bez wieńca, ale dachy były lżejsze i nie było podwyższanych ścianek kolankowych, bo poddasza były głównie nieużytkowe :roll: może się mylę, bo nie jestem fachowcem, ale dopytaj lepiej, żeby nie było kłopotu. Faktem jest, że słupków w ściankach kolankowych macie sporo ... No nie wiem, może niepotrzebnie wzbudzam wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw się na zapas, tylko poczytaj, coby się orientować w temacie i dopytaj kierownika i projektanta - jeśli ma nie być wieńca, to wytłumaczą dlaczego :wink: moze są jakieś uzasadnione racje :roll: Moim zdaniem jednak, wieniec dużo nie kosztuje i może warto zrobić :roll: Na pewno nie zaszkodzi... A jaką masz konstrukcję dachu? Jętkową, czy płatwiową? Jeśli płatwiową, to wtedy jest mniejsze obciążenie na ściankę kolankową i może dlatego nie ma wieńca? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia teraz to z wieńcem problem by był bo już szpilki pod murłatę zalane i trzeba by slupki rozwalić żeby je podnieść :roll: a jaką mam więźbę hmmmmmmmm eeeeeeeeee poczekaj nie wiem :( ale wiem że jakieś słupy mają iść w ściankach na górze drewniane to może płatwiową :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałam jeszcze budowy bez murłaty i stąd moje zaskoczenie :-?

a może wrzuć zapytanie do wymiany doświadczeń i zobaczysz co powiedzą znawcy tematu :roll: chyba, że masz super dobrego kierbuda - ja mam kiepskiego, więc wolę sama szukać odpowiedzi na swoje wątpliwości, bo mój kier, jeszcze by mnie w bład wprowadził :evil:

zerknij do projektu - tam wszystko powinno być opisane.

a jakie masz wymiary domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wieńca :oops: :lol: kierbuda mam raczej z tych solidnych co to się z własnej woli pojawia na budowie nawet nie wołany :wink: jutro chyba mu niedzielę z letka popsowam :oops: :oops: :oops: projekty nie mam przy sobie ale jutro sprawdzę a wymiary to ma 15,30 x 9,00 nie licząc wystającego wykuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...