Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

To masz racje.

Ale....

Jak jest projekt energooszczędny, to zazwyczaj brzydki.

Ja jak szukałam projektu, to nie myślałam kategoriami energooszczędny... tylko funkcjonalny....

Spodobał nam się ten i ten zamówiłam. Dopiero później pomyślałam o oszczędnościach.. i nowych technologiach... Np. pompa ciepła... I dostała w łeb, bo stanowczo za droga... I będzie kocioł na węgiel, bo gazu nie mam a propan butan wyrywa nas z nóg...

I gdzie tu poparcie w ekologie?

A energooszczędny dla mnie będzie... A jak go zwał, tak go zwał, i tańszy ma być dom w utrzymaniu niż bloki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dajesz więc z tych samych powodów co ja- żeby zabezpieczyć kotłownię przed gwałtownym spadkiem temperatury. Ja też do wiatrolapu nie potrzebuje drugich drzwi, a rękawiczki wole suszyc w garażu niż robić wystawki w wiatrołapie i nie chciałam obijać się o grzejnik, który jest nie potrzebny w wiatrołapie, bo pętle dogrzewają wystarczająco.

 

I tak i nie...

Ja garażu nie mam obok wiatrołapu... niestety...

Więc trochę daleko biegać z rękawiczkami.... To drugie skrzydło domu, i po prostu nie chciało by mi się....

A grzejnik dam w kącie...

Chyba, że przemyślę jeszcze.........

 

A jakby dać bardzo gęsto podłogówkę.... to może nie trzeba by było dawać grzejnika? a rękawiczki na kaflach suszyć? Śmiesznie trochę....

Ale ręczników na kaflach to ja sobie nie wyobrażam.....

w łazienkach warto dać dodatkowo małe grzejniczki własnie ze względu na higienę suszenia. Masz malutki wiatrołapik, tam nie trzeba zagęszczac pętli

Ja się bez auta z domu nie ruszam, więc nawet gdybym miała garaż wolnostojący to i tak zawsze do niego trafie. A jak masz miejsce na grzejniczek to sobie go daj do wiatrolapu na rękawiczki, ja tylko mówie, ze nie musiałam, a mam z kolei tym samym kosztem ciut cieplej w garażu, to i w aucie na wejsciu cieplej, a piec zabezpieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :D

 

ależ trafiłam na wspaniały temat, który mnie ostatnio bardzo nurtuje.

 

Coraz bardziej nastawiam się na podłogówkę w całym domu. Na dole będzie na pewno, bo i tak nie mam gdzie powiesić grzejników, więc wyjścia nie ma 8) :lol: :lol: . Na górze w sypialniach chyba też zrobię podłogówkę, bo nie podobają mi się grzejniki na ścianach. Oczywiście w łazienkach będą dodatkowe grzejniki drabinkowe do suszenia ręczników i chcę również dać grzejnik w garażu (ale czy będzie używany, czy nie, to już wyjdzie w praniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz racje.

Ale....

Jak jest projekt energooszczędny, to zazwyczaj brzydki.

Ja jak szukałam projektu, to nie myślałam kategoriami energooszczędny... tylko funkcjonalny....

Spodobał nam się ten i ten zamówiłam. Dopiero później pomyślałam o oszczędnościach.. i nowych technologiach... Np. pompa ciepła... I dostała w łeb, bo stanowczo za droga... I będzie kocioł na węgiel, bo gazu nie mam a propan butan wyrywa nas z nóg...

I gdzie tu poparcie w ekologie?

A energooszczędny dla mnie będzie... A jak go zwał, tak go zwał, i tańszy ma być dom w utrzymaniu niż bloki....

Widziałam niejeden energooszczędny dom, który mi się podobał, ale i tak wybrałam rozlazłą parterówke.Wiem o czy mówisz

Poparcia dla ekologii nie ma i nie będzie.Będzie poparcie dla węgla, choć jest jakby to delikatnie ująć mało ekologiczny.Tylko boją się kilofów pod sejmem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :D

 

ależ trafiłam na wspaniały temat, który mnie ostatnio bardzo nurtuje.

 

Coraz bardziej nastawiam się na podłogówkę w całym domu. Na dole będzie na pewno, bo i tak nie mam gdzie powiesić grzejników, więc wyjścia nie ma 8) :lol: :lol: . Na górze w sypialniach chyba też zrobię podłogówkę, bo nie podobają mi się grzejniki na ścianach. Oczywiście w łazienkach będą dodatkowe grzejniki drabinkowe do suszenia ręczników i chcę również dać grzejnik w garażu (ale czy będzie używany, czy nie, to już wyjdzie w praniu).

jesli podłogówka na górze to najlepiej na osobnej rozdzielni, tak, zeby mozna było obnizyc temperature zasilania, co prawdopodobnie sie przyda, albo tez, ale to jest dość drogie-regulacja miejscowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :D

 

ależ trafiłam na wspaniały temat, który mnie ostatnio bardzo nurtuje.

 

Coraz bardziej nastawiam się na podłogówkę w całym domu. Na dole będzie na pewno, bo i tak nie mam gdzie powiesić grzejników, więc wyjścia nie ma 8) :lol: :lol: . Na górze w sypialniach chyba też zrobię podłogówkę, bo nie podobają mi się grzejniki na ścianach. Oczywiście w łazienkach będą dodatkowe grzejniki drabinkowe do suszenia ręczników i chcę również dać grzejnik w garażu (ale czy będzie używany, czy nie, to już wyjdzie w praniu).

jesli podłogówka na górze to najlepiej na osobnej rozdzielni, tak, zeby mozna było obnizyc temperature zasilania, co prawdopodobnie sie przyda, albo tez, ale to jest dość drogie-regulacja miejscowa

będzie na pewno osobna rozdzielnia, a czy uda się zrobić regulację miejscową, to się zobaczy ile będzie kosztować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wygody mam wielką parterówkę... Taka wyszła... Ja za bardzo nie wiedziałam co buduję.

Jak wykopali na połowę działki dziurę ... to była to duuuuuża dzuuuura.

Chciałam tylko domek parterowy doświetlony słońcem....

I żeby było cieplutko....

 

Byłam kilka razy u forumowego JerzegoN i on ma wszędzie podłogówkę... W sypialni też i ma nawet wykładziny dywanowe w sypialni. I da się ... Da.....

Można... Tak...

Wystarczy sama podłogówka... Tak jest u Niego ciepło....

Czy w sypialni to źle, czy dobrze dać podłogówkę? Bo kurz...?

Jak masz kaloryfer to się wszędzie nie kurzy nie fruwa nic? To jak ten kaloryfer ma zagrzać powietrze w pokoju bez ruchu powietrza?

Też się kurzy... Tylko podłogę częściej myjesz niż ukurzony kaloryfer.

Więc co jest lepsze?

A tańsza jest na pewno podłogówka....

 

Kupiłam szafkę z rozdzielaczem + rurki do podłogówki i zapłaciłam 900+1500=2400zł i to już jest większość do ogrzewania potrzebne... Oczywiście jeszcze bufor ciepła, kocioł, jakieś zbiorniczki, jakieś pompeczki. jakieś regulatorki... Ale to też jest potrzebne przy każdym rodzaju ogrzewania.

A kaloryferu po ok 400-500zł do tego termostaty = ok. 600-700zł + rurki doprowadzające do kaloryferków....

W moim przypadku jakieś 13 kaloryferów musiałabym nabyć więc cena *13 = 7800zł :o

Kużwa sama nie wiedziałam ile wyjdzie.. nigdy nie liczyłam.... :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę temat ktory bardzo mi pasuje :)

ja baaaardzo mocno zastanawialam sie nad podlogowka w calym domu. Ale jakos mi bardziej pasuja deski na podlogach w salonie , a wiem ze nie bardzo z przewodzenie ciepla. na gorze mam dylemat co do podlogowki w sypialniach - dzieciaki bawia sie na podlogach, a rano milo wstac gola noga i nie marznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Wusia... a po co Ci decydowac już teraz?

 

ja mam tak... jako że w domu zgodnie z projektem mam kaloryfery, więc mi panowie &%&%^&^ rurki rozprowadzili wszędzie... w wykusz w jadalni i w salonie też....

 

 

ale ja chciałam podłógówkę... więc i to mam zrobione.

 

A rurki otulone dodatkowo rurką piankową mam ślicznie zabezpieczone i schowane w ścianie.

 

http://lh3.ggpht.com/_83tmosUe46o/S2Fjv2KWX5I/AAAAAAAAC4k/1PFkx3zJd8E/s720/IMG_2926.JPG

 

Jak przyjdzie era zlodowacenia i będzie zimno... odkuwam ciut tynku wieszam grzejnik podłączam go i mam dwa obiegi ciepła.... z głowy.

 

dzień dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę temat ktory bardzo mi pasuje :)

ja baaaardzo mocno zastanawialam sie nad podlogowka w calym domu. Ale jakos mi bardziej pasuja deski na podlogach w salonie , a wiem ze nie bardzo z przewodzenie ciepla. na gorze mam dylemat co do podlogowki w sypialniach - dzieciaki bawia sie na podlogach, a rano milo wstac gola noga i nie marznac.

Sylwia, ale na podłogówkę możesz położyć drewno, tylko nie takie normalne dechy, a deskę trójwarstwową, bądź parkiet przemysłowy. Zobacz sobie do dziennika Myszy, bądź Neferki, one mają drewniane podłogi w salonach na podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę temat ktory bardzo mi pasuje :)

ja baaaardzo mocno zastanawialam sie nad podlogowka w calym domu. Ale jakos mi bardziej pasuja deski na podlogach w salonie , a wiem ze nie bardzo z przewodzenie ciepla. na gorze mam dylemat co do podlogowki w sypialniach - dzieciaki bawia sie na podlogach, a rano milo wstac gola noga i nie marznac.

Sylwia, ale na podłogówkę możesz położyć drewno, tylko nie takie normalne dechy, a deskę trójwarstwową, bądź parkiet przemysłowy. Zobacz sobie do dziennika Myszy, bądź Neferki, one mają drewniane podłogi w salonach na podłogówce.

 

dzieki :) zaraz lece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie się rozbujałyście dzieweczki z tą podłogówką :wink: - Wusię ździwko chyci jak tu zajrzy :lol: :lol: :lol: .

Ja teraz czasu nie mam, ale jak noc nadejdzie, to się wypowiem (jeśli mnie nie zmoży po dwóch nieprzespanych) :wink: :lol:

 

Ale dobrze kombinujemy, czy źle?

 

A Wusia pisała, że szybko czyta.

Ale tyle wątków nadrobić... Ho, ho hoooooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie wypowiadam, bo jak wszyscy wiedza nie cierpie podlogowki :lol: :lol: :lol: :lol:

 

mam kaloryfery, piekne plaskie :D

 

a tam gdzie musiala byc podlogowka mam pelno kotow :evil:

bo koty uwielbiają się wygrzewać na ciepłej podłodze-vide-Śceirwo Nefkowe i mój pies też tym ciepłem nie gardzi, ani ja ;)

A ja mam inne spostrzerzenia- u mnie w sypialniach gdzie są grzejniki fruwa najwięcej kotów, a to dlatego, ze grzejniki wywołują cyrkulacje powietrza i podnoszą z ziemi kurz.

Arniko pierwsze slysze, zeby panele były twardsze niż jatoba, albo merbau :lol:. To slońce to nawet w naszych warunkach klimatycznych potrafi dawać sporą energię, więc to dobry wybór.Jestem bardzo za rozwleczonymi parterówkami. Też stawiałam chałpe do słonca-teraz zimą mam go jeśli tylko świeci, a latem jest za wysoko żeby walić mi prosto w okna

Na ogrzewanie podłogowe najlepsza jest mozaika sztocowa, podloga nie do zdarcia i najstabilniejsza ze wszystkich możliwych

Nitus-super zdjęcie, ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...