Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

myśmy wczoraj z małzem sadzili thujki kuliste przed domem, zrobilismy opaskę żwirową z przodu chałupy i taki ogródeczek dla kwaśnolubnych 7 metrów na 2-2.5. Mamy juz 3 różaneczniki, kilka tawułek, które normalnie wna mrugnięcie okiem wypuszczały wczoraj listki, jakies płożące thujowate- i wogóle wielka improwizacja z desek budowlanych i krzywych płyt betonowych, ale i tak daje radość.

Wogóle to wkurwu tylko troche wczoraj dostałam, bo woła nas sasiad do płotu i pyta co my tak rzeżbimy. No to mowimy, ze teren przygotowujemy troche pod trawe. A on dlaczego sie nie kostkujemy i kiedy brame, a my na to ze kasy brak to sie nie rzucamy z motyką na ksiezyc. A on w smiech ze my kasy nie mamy i ze wogole tu cała wies o nas trąbi, ze bogacze. Nikt nie pyta ile kredytu taki bogacz ma i czy na wczasy stać go zeby pojechac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mycha a bo to takie przekonanie pokutuje ze jak człowiek chałupę buduje to kasy jak lodu ma nikt własnie nie pyta czy kredyt czy nie i ile tego kredytu a Wy tak no jak się w ciagu roku wprowadziliście to macie sałaty jak u badylarza znaczy :lol: :lol: :lol: mnie się podoba klinkierowy płot no cóż z tego jak policzyliśmy to same slupki nawet jakby Marcin sam murował kupę kasy wiec pewnie będze taki łupany bo połowę tańszy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha a bo to takie przekonanie pokutuje ze jak człowiek chałupę buduje to kasy jak lodu ma nikt własnie nie pyta czy kredyt czy nie i ile tego kredytu a Wy tak no jak się w ciagu roku wprowadziliście to macie sałaty jak u badylarza znaczy :lol: :lol: :lol: mnie się podoba klinkierowy płot no cóż z tego jak policzyliśmy to same slupki nawet jakby Marcin sam murował kupę kasy wiec pewnie będze taki łupany bo połowę tańszy :roll:

Ja mam guzik tego płotu, z 7 metrów raptem, ale bramę trzeba kupić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogubiłam się kto i czego nie wie na jaki temat :lol: :lol: :lol:

 

ale fajnie ze jesteście :D

 

Mycha 7 metrów z bramą czy bez :lol: ja mam frontu 23,5 metra i jakby nie było trochę materiału pójdzie na szczęście wypełnienie między słupkami czyli sztachetki już mam brama tez będzie drewniana to nie problem tylko kiedyś napęd do niej się kupi :wink: ale te słupki i podmówrówka trochę bolą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płotu od frontu jakieś 30m więc płot wygląda jak wygląda :) Zresztą, klinkier nigdy mi się nie podobał, więc uffffff było taniej. :lol:

 

Jeśli chodzi o pieniądze i budowę domu to powiem pod prąd: MUSISZ miec jakąś kasę jak budujesz dom. Jedni mają mniej, inni więcej, jedni mają kredyt, drudzy budują X lat bez kredytu. Ale nawet mając kredyt musisz mieć kasę na jego spłatę. Innej opcji nie ma :wink:

Dobra, włożyłam kij w mrowisko to spadam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Kasia mnie chodziło o to że nie ma to jak bezinteresowna zawiść że ty budujesz a ja nie i nikt się nie zastanawia jakim kosztem tylko zazdraszcza nie patrzy że ty sobie flaki wypruwasz budując a on w tym czasie baluje tylko zazdraszcza :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już mam docelową bramę przesuwną i furtkę. Brakuje jeszcze automatu do bramy, ale to z czasem. Płot zrobiłam z słupków i na razie z zielonej siatki, bo nie mam kasy na ten czas na przęsła. A ogrodzenia z samego przodu mam 37 metrów.... Więc troszkę :wink:

 

A, że mamy dom koło lasu to i szkoda robić ciężkie murowane ogrodzenie, żeby od lasu się odgradzać... Aż szkoda by było....

 

 

Kasia masz racje z tą kasą... Jedni budują na kredyt... ale muszą być wypłacalni, bo by im bank nie dał kredytu... Inni nie biorą kredytu... bo.... z różnych powodów... I budują latami....

Ja też nie biorę kredytu i buduję za swoje, ale nie na wszystko będzie na dzień dzisiejszy..... Za to nie mam sresa o spłatę kredytu, że coś się stanie z pracą, ze zdrowiem....

 

Mąż rozchorował się w sierpniu b. poważnie... Sam pracuje... jeden miesiąc był w szpitalu, drugi chorował w domu... Z kąt wziąć na rachunki, bank, jedzenie....? W/g mnie w życiu jest różnie... i trzeba ryzyko zminimalizować do minimum....

Na wybudowanie i wykończenie domu dałam sobie czas na dwa-trzy lata. To chyba dobry czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Arniczko no wiadomo że z kasą różnie bywa ale wiesz jak się tylko patrzy krzywo na sąsiada bo się sąsiad buduje i zagląda mu w kieszeń to nic dobrego z tego nie ma nie patrzy że Ty mieszkanie sprzedałaś że samochód musisz sprzedać tylko Ci powie jaka z Ciebie bamberucha bo chałupę wywaliłaś wielką :-?

 

cześć Dusiątko :D znowu zmykasz :-?

 

cześć Gwoździku taż dopiero u Siebie napisałeś żem dziwna :roll: a w to że normalna to nigdy nie uwierzę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

Arniczko no wiadomo że z kasą różnie bywa ale wiesz jak się tylko patrzy krzywo na sąsiada bo się sąsiad buduje i zagląda mu w kieszeń to nic dobrego z tego nie ma nie patrzy że Ty mieszkanie sprzedałaś że samochód musisz sprzedać tylko Ci powie jaka z Ciebie bamberucha bo chałupę wywaliłaś wielką :-?

 

 

Masz racje....

 

I nie widzą jak zapierniczamy, jak sami dużo teraz robimy, jak nie byliśmy na wakacjach, a moje znajome to i na Krymie na delfinach i nad Bałtykiem na 3 tyg. były... a ja na budowie....

 

Ale ja będę mieć, a ich zazdrość zje....

 

Smacznego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie mnie o to chodzi że nikt nie patrzy ile sobie odmówić trzeba i zrezygnować z wielu rzeczy bo oni sobie na wczasy tu tam siam imprezka ciuchy a człowiek sobie odmawia bo przelicza a to by na kibelek starczyło a to na baterię ale zazdroscić najłatwiej taka polska mentalnosć jak to w smutnym kawale było

 

Amerykanin wstaje rano patrzy a tu za płotem sąsiadowi sto krów przez noc przybyło i się modli - Panie Boże spraw żeby i mnie 100 krów przybyło

 

Polak wstaje rano patrzy a tu za płotem sąsiadowi sto krów przez noc przybyło i się modli - Panie Boże spraw żeby jemu te 100 krów wyzdychało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...