Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Małgoś cena nie tyle okazyjna ile po prostu normalna:) pies będzie jak najbardziej z rodowodem, hodowla jest zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym więc myślę że będzie dobrze:) jak już pisałam ja rozumiem że hodowca ponosi koszty i wystaw i opieki weterynaryjnej i krycia dobrym psem, no ale mimo wszystko jakieś minimum zdrowego rozsądku trzeba zachować:)

 

wiesz to jest nasz polski paradoks - hodowcy z prawdziwego zdarzenia plują jadem na pseudohodowców, że psy powinno się kupować z hodowli, że z rodowodem, że pies z rodowodem to nie snobizm, ale potem walą ceny zaporowe dla przeciętnego nabywcy, i mało tego powiem Ci Małgoś ta pani z super hodowli niby jak nie wrzasnęłam radosnego hura na cenę kosmiczna że owszem już biegnę i kupuję to potraktowała mnie jak jakiegoś paskudnego robala - no jak to chciałam szczeniaka a nie chcę wydać tyle pieniędzy - znaczy nie powinnam mieć rasowego psa

 

efekt jest taki że pani dalej ma swoje wspaniałe szczeniaczki i szuka nabywcy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam poważny dylemat natury moralnej:( pomóżcie mi go rozwiązać:(

 

rzecz w tym że umówiłam się z jednymi ludziami na sprzedaż mieszkania, umowa ustna, kasy żadnej od nich nie wzięłam

 

teraz przyłazi inny ludź i mówi że przebije każda cenę bo mu strasznie zależy na tym mieszkaniu

 

tu słowo, tam kasa:( obydwoje chętni to moi sąsiedzi, ci umówieni czekali cierpliwie aż wszystkie sprawy pozałatwiam

 

i co ja teraz biedny żuczek mam zrobić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wusia, sorry, ale sprawa jest dość prosta.

Jeśli komuś zależy na zakupie mieszkania czy samochodu to zostawia zaliczkę (bądź zadatek) albo spisuje umowę przedwstępną. Za darmo nikt nic nie trzyma - taki lajf.

Właśnie po to istnieje instytucja zaliczki /zadatku - żeby sobie rzecz "zarezerwować".

Myślę, że najuczciwiej będzie pójść do tych pierwszych i powiedzieć jak sprawa wygląda - szczerze. W Twojej sytuacji każdy grosz się liczy na budowie, więc wybacz, ale byłabys skończoną idiotką odrzucając lepszą ofertę.

Gdybyś dostała zaliczkę -ok - sprawa nieciekawa. Ale w takiej sytuacji uważam, że masz absolutne prawo wybrać inną ofertę (ale zawsze możesz przeprowadzić licytację- wygra ten kto da więcej i już).

Jeśli pierwsi kupcy się nagle jednak rozmyślą zostaniesz na lodzie. I właśnie dlatego na świcie istnieją zaliczki/zadatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...