Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

Tak Rockwoola a czy mniej roboty?Tyle samo ciecia 15 cm czy 18 cm :) Na druga warstwe damy 10 cm tez w rolce.Serce mnie boli ze tyle zniza sie e pomieszczenia ale albo cieplo /chlodno albo przestrzennie :cool: Teraz to bym pewnie dom z dwu spadowym dachem stawiala bo tej moj wykancza mnie psychicznie hihihi. Na sufit dajecie tyle samo co na skosy?Ja mam przewidziana taka sama grubosc czyli 18+ 10 ale stwierdzilam ze jak zabraknie welny (zamowilam przez neta) to domowie wtedy na skladzie 15 cm .Jesli wystarczy zostanie wg pierwotnych ustalen .

U nas tez folia niby wysokoparoprzepuszczalna ale wlasnie sie dogrzebalam do jej parametrow i ma "tylko " 2000 .Szkoda ze nie bylam tak madra jak krylismy dach bo pewnie doplacilabym troche i przykryla membrana ktora ma blizej 3000 :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

roboty mniej Kakusku bo nie trzeba szurkować żeby szczelina została;) no ja mam dwuspadowy:rotfl: droga targów ustaliliśmy że na skosy dachu idzie 18 cm plus 10 na poddaszu użytkowym a na stryszku 18 plus 5 a na suficie pójdzie w sumie tylko 18 cm

 

tylko my na drugą warstwę dajemy płyty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomnialam o tym sznurowaniu-myslalam ze jak welna duzo wezsza to szczelina powstaje naturalnie wiec po kij to sznurowanie;) Mojemu wykonawcy jeden pieron-zrobi jak bede chciala -w sumie okazalo sie ze zrobilam mu przysluge :lol2:

My na stryszku nieuzytkowym dajemy tylko te 18 miedzy krokwie a na podloge 18+10 .Musze pomyslec czy faktycznie nie dolozyc tam jeszcze 5 cm (maz mnie udusi :))

Tez myslalam zeby zamowic plyty ale nie doczytalam nigdzie czym roznia sie od welny w rolce a ze wykonawca powiedzial ze z plyt bedzie wiecej odpadow wiec stanelo na rolkowanej.Oj jakbym chciala zeby to wkoncu zaczelo przypominac dom a nie ciagla budowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenix999 napisalam w cudzysłowiu bo wiem ze nie jest to malo ale sa membrany o wiekszej przepustowowosci .

nie wiem czy moj wykonawca zakladal plyty -musialabym zapytac.Wiem jednak ze dal nam wolna reke i co bysmy kupili z tego by robil .Wspomnial tylko o tych odpadach a ja go posluchalam bo nie znalazlam nigdzie informacji w czym plyta ma przewage nad welna w rolce .Moze Ty mi to wytlumaczysz?-bede wdzieczna :) Wspomne ze wczesniejszy fachman z ktorym rozmawialam rowniez twierdzil ze z rolki byloby lepiej gdyz jest mniej laczen czyli potencjalnych mostkow cieplnych .Troche tego nie kumalam bo wg niego rozwija rolke w poprzek na calej dlugosci skosu.Byloby to mozliwe gdyby najpierw klad welne a potem robil stelaz ale to chyba awykonalne.W kazdym razie bedzie robil kto inny i jak pisala wcale nie naciskal na rolki-jest to moja decyzja ktora mozliwe ze jest bledna dlatego z checia wyslucham co masz do pwoiedzenia w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem fachowcem, ale nasz 1950 kazał nam na skosy dachowe w stodole położyć w sumie 30 cm ocieplenia - i jesteśmy bardzo zadowoleni, że go posłuchaliśmy, różnica jest ogromna między tymi pokojami, a np. domkiem, gdzie jest tylko 15 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku ja tam fachowcem nie jestem ale tak mi wyszło że rozstaw rusztu pod karton-gips jest mniej więcej taki że to co odetniesz z płyty żeby miedzy ruszt włożyć mieści się w profilu aluminiowym i tam się to wkłada żeby w profilach mostków nie było a miedzy krokwie to i owszem lepsza mata z rolki bo się dobrze dopasowuje:)

 

DPS-ia my w sumie będziemy mieć 28 cm więc powinno być dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę nie w temacie wełny? Bo ja nawet nie pamiętam dobrze, jak to u nas jest zrobione. Chyba folia wysokoparoprzepuszczalna, 20 cm między krokwie (to na pewno) i jeszcze chyba 10 cm na krokwie w części mieszkalnej poddasza. A i tak, gdybym teraz decydowała, to NA PEWNO wylalibyśmy skosy i strop nad poddaszem zamiast robić drewnianą konstrukcję i kartongipsy. Niewygodne są jak cholera, niczego cięższego podwiesić nie można (np. worek do huśtania dla dzieci albo takie coś na zabawki). Bez sensu!

 

W temacie palenia, to Braza dobrze wie, co o tym myślę. No ale jeżeli ktoś sam siebie truje, to PRAWIE tylko jego sprawa, ale że truje matkę dzieciom (albo dziecku) a czasem, o zgrozo, i to dziecko przy okazji, to już powinno być karalne. Takoż wraz z Depsią będę kibicowała bijącym. Mogę rytm podawać. I wnioskuję, żeby pracowali na akord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenix999 napisalam w cudzysłowiu bo wiem ze nie jest to malo ale sa membrany o wiekszej przepustowowosci .

nie wiem czy moj wykonawca zakladal plyty -musialabym zapytac.Wiem jednak ze dal nam wolna reke i co bysmy kupili z tego by robil .Wspomnial tylko o tych odpadach a ja go posluchalam bo nie znalazlam nigdzie informacji w czym plyta ma przewage nad welna w rolce .Moze Ty mi to wytlumaczysz?-bede wdzieczna :) Wspomne ze wczesniejszy fachman z ktorym rozmawialam rowniez twierdzil ze z rolki byloby lepiej gdyz jest mniej laczen czyli potencjalnych mostkow cieplnych .Troche tego nie kumalam bo wg niego rozwija rolke w poprzek na calej dlugosci skosu.Byloby to mozliwe gdyby najpierw klad welne a potem robil stelaz ale to chyba awykonalne.W kazdym razie bedzie robil kto inny i jak pisala wcale nie naciskal na rolki-jest to moja decyzja ktora mozliwe ze jest bledna dlatego z checia wyslucham co masz do pwoiedzenia w tym temacie :)

 

 

A to teraz kumam o co mu chodzi . No faktycznie zmniejszy ilość rzekomych mostków . Rolka (ja używałem toprocka) ma metr szerokości , czyli na przeciętny skos wejdą dwie plus skrawek . Ja na przekładkę używałem rocktona , co ma szerokość 0,6 m . A wszelkie (no większość) skrawki zagospodarowałem w nieużytkowej części poddasza czyli na strychu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...