Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

Neluś u mnie czy małosolne czy na zimę kiszone robi się zawsze w ten sam sposób:) bierzesz liście najlepiej czarnej porzeczki ( jak nie masz to może być z czerwonej ), wiśni, trochę korzenia chrzanu, kilka ząbków czosnku i trochę całych łodyg kopru, wrzucasz do gara i zalewasz wodą przy czym wodę na litry mierzysz bo na każdy litr wody dodajesz:

1 - do małosolnych 4 dkg soli

2 - na zimę 5 dkg soli

 

sól dodajesz jak się to już zaczyna gotować, gotujesz ten wywar aż ma taki zielonkawy kolorek i jak spróbujesz to wyraźnie czuć smak i czosnku i chrzanu i pozostałego zielska:)

 

ogóry do gara układasz jak większy gar to warstwami przekładasz baldaszkiem kopru, ząbkiem czosnku i kawałeczkiem chrzanu, jak mały to dajesz to na wierzch i zalewasz tą wrzącą zalewą przyciskasz i zostawiasz po dwóch dniach w ciepełku już można do gara zaglądać;)

 

a do słoików tak samo tylko w każdy słoik po ząbku czosnku, kawałek chrzanu i trochę baldaszku koperku zalewasz wrzątkiem zakręcasz i zostawiasz w cieple, jak woda w słoikach zmętnieje tak dobrze to wynosisz do chłodnego żeby przerwać kiszenie ot cała filozofia;) i ogóry wiadomo ciasno układasz w słoikach:)

 

cześć Anulka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka!

Kalofiorek był pyszny :) A dzisiaj nazbierałam w moim warzywniaczku wielką michę fasolki szparagowej, pietruchy, marchewek (do tego ziemniaczki w kosteczkę, żeberka wędzone) i zrobiłam wielki gar zupki jarzynowej :) Normalnie, jestem z siebie dumna, bo pycha wyszło http://www.cosgan.de/images/smilie/nahrung/n045.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... ja odkryłam, że sianie pietruszki, kopru i sadzenie pomidorów, to wcale nie jest takie straszne....

Będziemy powiększać grządkę w przyszłym roku.... A jak pachnie soja pietruszka i seler.... Mniaaaaammmmm...

Duży odkrył dzisiaj , że mamy posadzone cz. porzeczki.... poszedł do krzaka wskazanego palcem.. i objadał się owockami z krzaczka.....

Jak mu się to spodobało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...