Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fenixiu no mieszkam dłużej jak Ty:rotfl: tylko że ja świadomie wybrałam mieszkanie częściowo na budowie a nie jak Ty od razu w luksusach:lol2: jak się przeprowadzałam to cała góra była nieskończona:) na szybkiego już w trakcie mieszkania małż skończył pralnię na górze coby było kaj pranie zrobić;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a proszę przepis:)

 

BUŁECZKI Z JAGODAMI

 

składniki

500g maki

2 zoltka

1 bialko

1/2 kostki rozpuszczonego masla

1 lyzka oleju

1 1/2 lyzeczki suchych drozdzy

cukier waniliowy

1/2 szklanki cukru

1 szklanka letniego mleka

 

2 szklanki jagod

cukier do smaku

 

sposób przygotowania

Zrobic zaczyn z drozdzy, lyzeczki cukru, lyzki maki i 1/4 szklanki mleka. Zostawic do wyrosniecia, a w tym czasie przesiac make do duzej miski, dodac cukier, zoltka, bialko, szczypte soli, wlac wyrosniety rozczyn i dokladnie wymieszac. Dodac olej i letnie, rozpuszczone maslo i wyrabiac ciasto, stopniowo dolewajac pozostale 3/4 szklanki mleka (niekoniecznie trzeba zuzyc calosc), az bedzie gladkie, elastyczne i lsniace. Zostawic do wyrosniecia na okolo 1 godzine.

Wylozyc wyrosniete ciasto na stolnice, uformowac walek i pokroic na 24 plasterki. Kazdy plasterek lekko rozciagnac formujac cienki placuszek, klasc lyzke jagod zmieszanych z cukrem i dobrze zalepiac, ksztaltujac lekko splaszczone kule. Ukladac na wysmarowanej maslem blasze (laczeniem do dolu), przykryc sciereczka i zostawic do ponownego wyrosniecia. Gdy ladnie podrosna, piec w temperaturze 180ºC przez okolo 15 minut.

 

przepis zakosiłam z serwisu miammniam.com i wyszedły pyszne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka miała się robić w sensie budowy ścianki tej kibelkowo-umywalkowej i kończenia ocieplania wełną i okładania karton-gipsem;) ale że brakło małżowi profili to z nudów założył k-g w małym pokoju na górze, który był zafoliowany:lol: teraz tylko poszpachluje i gotowy pod malowanie;) w poniedziałek mają być profile to będzie dłubał łazienkę i zostanie mu na górze tylko nasza sypialnia i Piotrusia pokój do ocieplenia i opłytowania:lol2:

 

ale żeby się nie nudził to ma jeszcze izolację balkonów do zrobienia i milion pięćset innych rzeczy w tak zwanym międzyczasie:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPS-ia karmię karmię o ile jeść chce:P

 

Fenix-iu no mój mąż też niewybredny:P

 

Braza jakie chyba:mad:

 

a teraz bajka o trochę;)

 

moja teściowa ma dziwne pojęcie o trochę:lol: pyta się mnie przez telefon chcesz trochę ogórków mówię że chcę i teraz w ramach trochę ogórków było

- na oko jakieś 15 kg ogórków

- jakieś 10 kg fasolki szparagowej - znaczy taki koszyk na 10 kg ziemniaków

- z 10 kg buraczków czerwonych

- cebula, marchewka, kabaczek, kapusa czerwona i jabłka papierówki

 

fajne trochę nie:lol: na pociechę usłyszałam masz urlop to możesz grzebać;) tylko że ja urlop mam dopiero od wtorku:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...